Ràdio Pego

107.8FM sempre amb tu

FACEBOOK INSTAGRAM X ESCOLTA'NS

  • Notícies
  • Pòdcasts
    • Informatius
    • Jazzlu
    • Ferrando
    • Entre nosaltres
    • Kilometre 0
    • La cova dels grills
    • La mosca
    • L’hora del blues
    • Pego Paris i Londres
    • Moment de festa
    • I més…
    • Amadem
    • Amb veus d’altri
    • Arran de terra
    • Escolte veus
    • La marjal curiosa
    • Les nostres arrels
    • Les sorts púrpures
    • Pissiganya
    • Un país d’històries
    • Va de vi
  • Graella
  • Qui som
  • Contacte
  • Tarifes RP
  • Sol·licitud Programes

Notícies Ràdio Pego

Últim dia d’onada de calor
    Addició Ajuntament de Pego Meteorologia Notícies Ràdio Pego Oratge Prevenció Salut 

    Últim dia d’onada de calor

    9 de juliol de 20269 de juliol de 2026 Sara Garcia

    Este dijous continuem en avís taronja per temperatures que, a Pego, poden arribar als 41ºC un dia més, segons l’Agència

    Read more
    Les dones de Pego i les Valls estan convidades a inscriure’s en el taller Renàixer Col·lectiu
      Addició Agenda Ajuntament de Pego Dones Educació Formació Mancomunitat de Serveis Socials Notícies Ràdio Pego 

      Les dones de Pego i les Valls estan convidades a inscriure’s en el taller Renàixer Col·lectiu

      9 de juliol de 2026 Sara Garcia

      Un espai pensat per a parar i dedicar-se un temps a una mateixa. Un espai d’escolta activa que tindrà 7

      Read more
      Extingit l’incendi del desballestador del Verger
        Addició Incendi Marina Alta Notícies Ràdio Pego Prevenció 

        Extingit l’incendi del desballestador del Verger

        9 de juliol de 20269 de juliol de 2026 Sara Garcia

        A les 11:22h el consorci provincial de bombers d’Alacant comunicava l’extinció d’un foc que començava ahir abans de les 14.00h

        Read more
        «Quan pinte he de sentir alguna cosa»: Tere Ferrando Pérez
          Addició Ajuntament de Pego Arxiu Municipal Divulgació Notícies Ràdio Pego 

          «Quan pinte he de sentir alguna cosa»: Tere Ferrando Pérez

          9 de juliol de 20269 de juliol de 2026 Sara Garcia

          Per a la protagonista de l’última publicació de la col·lecció Raigs de Llum que promou l’Arxiu municipal de Pego, «pintar

          Read more
          Aprovada definitivament la modificació de les bases d’execució del pressupost 2026
            Addició Ajuntament de Pego Economia Notícies Ràdio Pego Pressupost Subvenció 

            Aprovada definitivament la modificació de les bases d’execució del pressupost 2026

            8 de juliol de 20268 de juliol de 2026 Sara Garcia

            Esta recull les subvencions atorgades a quaranta-quatre entitats locals per valor de 299.561€. Durant el procés d’exposició al públic la

            Read more
            Pego encara tres dies amb temperatures superiors als 40ºC
              Acció Urgent Addició Aigua Ajuntament de Pego Estiu Notícies Ràdio Pego Prevenció Salut Sanitat Seguretat 

              Pego encara tres dies amb temperatures superiors als 40ºC

              7 de juliol de 20267 de juliol de 2026 Sara Garcia

              L’AEMET preveu per a hui dimarts 42ºC, per dimecres i dijous 43ºC. Per als tres dies l’Agència Estatal de Meteorologia

              Read more
              Es tanca al públic el parc natural de la Marjal de Pego-Oliva
                Acció Urgent Addició Aigua Ajuntament de Pego Estiu Medi Ambient Notícies Ràdio Pego Parc Natural La Marjal Pego-Oliva Prevenció 

                Es tanca al públic el parc natural de la Marjal de Pego-Oliva

                7 de juliol de 2026 Sara Garcia

                És un dels 17 parcs naturals que la direcció de l’Agència Valenciana de Seguretat i Resposta a les Emergències i

                Read more
                Mor un home per causes naturals mentre conduïa en l’entorn del parc natural de la Marjal de Pego-Oliva
                  Accident Acció Urgent Addició Notícies Ràdio Pego Policia Local Trànsit 

                  Mor un home per causes naturals mentre conduïa en l’entorn del parc natural de la Marjal de Pego-Oliva

                  7 de juliol de 20268 de juliol de 2026 Sara Garcia

                  Els fets van ocórrer ahir dilluns al matí. Els serveis mèdics d’emergència desplaçats al lloc dels fets no va poder

                  Read more
                  Cinc àguiles pescadores alliberades a la Marjal de Pego-Oliva tornen a prop del parc natural després de completar la seua primera migració
                    Addició Àguila Pescadora Ajuntament de Pego Medi Ambient Notícies Ràdio Pego Parc Natural La Marjal Pego-Oliva Recuperació 

                    Cinc àguiles pescadores alliberades a la Marjal de Pego-Oliva tornen a prop del parc natural després de completar la seua primera migració

                    6 de juliol de 20266 de juliol de 2026 Sara Garcia

                    L’any passat va ser un exemplar, el primer, el que va tornar on se l’havia alliberat dins el programa de

                    Read more
                    Espai Veïnal Toni Ribera: Denominació oficial de l’antic institut
                      Addició Ajuntament de Pego Associacionisme Comunicació Espai Veïnal Toni Ribera Informe Notícies Ràdio Pego Reconeixement 

                      Espai Veïnal Toni Ribera: Denominació oficial de l’antic institut

                      3 de juliol de 2026 Sara Garcia

                      El canvi de nom s’ha aprovat durant el ple ordinari celebrat ahir dijous, 2 de juliol, a l’Ajuntament de Pego.

                      Read more
                      Pego s’activa este estiu amb música i una forma diferent de mostrar-se
                        Addició Agenda Ajuntament de Pego Estiu Música Notícies Ràdio Pego Turisme 

                        Pego s’activa este estiu amb música i una forma diferent de mostrar-se

                        3 de juliol de 2026 Sara Garcia

                        Durant els mesos de juliol i agost, també el primer divendres de setembre, posa en marxa la sisena edició de

                        Read more
                        Pego tanca les Festes honorant el seu patró
                          Addició Ajuntament de Pego Celebració Ecce-Homo Festes Música Notícies Ràdio Pego Pilota 

                          Pego tanca les Festes honorant el seu patró

                          2 de juliol de 20262 de juliol de 2026 Sara Garcia

                          Dimecres 1 de juliol va ser un dia dedicat al Santíssim Ecce-Homo, molt present també en els últims dies de

                          Read more
                          La primera modificació de crèdits de l’Ajuntament de Pego frega els 2 milions d’euros
                            Addició Ajuntament de Pego Economia Inversions Notícies Ràdio Pego Política local 

                            La primera modificació de crèdits de l’Ajuntament de Pego frega els 2 milions d’euros

                            2 de juliol de 20262 de juliol de 2026 Sara Garcia

                            Es va aprovar en sessió plenària extraordinària el passat 23 de juny, després de superar el tràmit el pressupost municipal.

                            Read more
                            Pego explora a Grècia la conservació costanera i la col·laboració comunitària liderada per joves amb el projecte EcoSphere
                              Addició Ajuntament de Pego Educació Notícies Ràdio Pego 

                              Pego explora a Grècia la conservació costanera i la col·laboració comunitària liderada per joves amb el projecte EcoSphere

                              30 de juny de 202630 de juny de 2026 Sara Garcia

                              La regidora de Projectes Europeus i el regidor de Qualitat Urbana han participat del 25 al 28 de juny en

                              Read more
                              Pego i Les Valls protagonistes de l’estrena de la sèrie ‘Valencians sobre rodes’ d’À Punt Mèdia
                                Addició Agenda Ajuntament de Pego Ciclisme Divulgació Mancomunitat de Turisme Notícies Ràdio Pego Turisme 

                                Pego i Les Valls protagonistes de l’estrena de la sèrie ‘Valencians sobre rodes’ d’À Punt Mèdia

                                30 de juny de 202630 de juny de 2026 Sara Garcia

                                El primer capítol d’esta nova sèrie s’emet este dimecres 1 de juliol, dia del patró, a les 22:45h. ‘Valencians sobre

                                Read more
                                • ← Previous
                                • Next →

                                Notícies
                                Programes
                                Emissió en directe
                                Contacte
                                Avís Legal
                                Política de privacitat
                                Ràdio Pego
                                escut_ajuntament AJUNTAMENT DE PEGO
                                Logo XEMV Logo AVL

                                Segeix-nos en:
                                © 2016 Ràdio Pego - Plaça del mercat, 13 - 03780 Pego (Alacant)
                                Tel: 96 640 02 12 - Email: radiopego@pego.org