Pilota valenciana. Resultats, classificacions i properes partides

Principals resultats de les partides i competicions més destacades de pilota valenciana tant a raspall com a dalt corda. Informació de les partides a jugar la resta de setmana i de les de la setmana vinent. 1. NOTÍCIES SETMANALS D’INTERÉS:
1.0. FRONTÓ, OBERT COMUNITAT a Velilla (Palencia, dissabte 21-6-08).
Almandoz i Tainta 32 (Castella-Lleó) – Adrià II i Lemai 27

1.1. DALT CORDA
1.1.1. COPA DIPUTACIÓ VALÈNCIA. 1era semifinal (tornada) de Llíria (divendres 20-6-08)
Miguel, Tato i Tino (R) 30 – Víctor, Félix i Canari (Bl) 60 [(25-60) a l’anada] Classificat: Víctor.
1.1.1.1. 2ona semifinal (tornada) del Pelaio (dissabte 21-6-08)
Álvaro, Jesús i Herrera (R) 60 – Genovés II, Xavi i Pedrito (Bl) 50. [(60-25), l’anada] Classificat: Álvaro.
1.1.2. FIRA de PILOTA d’Algemesí (de S. Onofre). Resultats semifinals Trofeu
· 1a semifinal Trofeu: Dilluns 16-6-08 --> Núñez, Melxor i Herrera 30 – Cervera, Solaz i Raül II 60
· 2a semifinal Trofeu: Dimecres 18-6-08 --> León i Dani 60 – Colau, Sarasol II i Oñate 25
1.1.2.1. Final del divendres 20-6-08
León i Dani 60 (R, Pedrito) – Cervera, Solaz i Raül II 40 (Bl, Oltra) [600 €]

1.2. CIRCUIT JOVE – OXFORD. 2ona FASE. Resultat del dilluns 16-6-08, La Pobla.
Marcos, Santi i Patri 60 – Fageca, Emilio i Carlos II 30. Marcos --> classificat per a semifinals.
1.2.1. Dijous 19-6-08 a La Pobla (Fran 60 – Pasqual II 35)
Fran, Héctor II i Monrabal 60 – Pasqual II, Colau II i Caña 35. Fran --> classificat per a semifinals.
1.2.2. Divendres 20-6-08 a Algemesí
Fageca, Emilio i Carlos II 60 – Primi, Tomás II i Miralles 35. Fageca --> classificat per a semifinals.
1.2.3. CLASSIFICACIONS
EQUIP PUNTS PARTIDES GLOBAL
1) Marcos 13 5 +95
2) Santi II 9 5 +35
3) Fageca 9 5 +25
4) Fran 8 5 +20
5) Pasqual II 4 5 –40
6) Primi 2 5 –95
· Classificats semifinals --> Marcos, Santi II, Fageca i Fran. ELIMINATS: Pasqual II i Primi
1.2.4. Les semifinals
1) Divendres 4-7-08, Llíria, 1a semifinal --> 1r (Marcos) – 4t (Fran) [Tornada divendres 11-7, a Vila-real].
2) Dilluns 7-7-08, La Pobla, 2a semifinal --> 2n (Santi II)–3r(Fageca)[Tornada,dissabte 12-7-08 a Pedreguer].
· Final --> dimecres 16-7-08 a Guadassuar.

1.3. RASPALL
1.3.1. RASPALL – XV LLIGA PROFESSIIONAL DIPUTACIÓ
· Participaran 5 trios:
1) Waldo, Leandro III i Dorin. 2) Gorxa, Alberto i Galan. 3) Loripet, Salva i Xavi.
4) Armando, Agustí i Vilare. 5) Malonda IV, Coeter II i Canana II
1.3.2. Raspall: Dijous 19-6-08 (Juan 30 – Sariero 0)
Juan i Leandro III 25 (R, trau 1r) – Sariero i Canana II (Bl) 0
1.3.3. CIRCUIT JOVE – RASPALL. Resultats del dijous 19-6-08
Josep i Canari (R) 25 – Germans Ricard i Guillem (Bl) 5
1.3.3.1. Divendres 20-6-08 per la nit (23 h)
1a) Guille i Burguera 25 – Juan II i Paco 5
2a) Monxo i Xoto 25 – Panete i Carlos II 20
1.3.3.2. Classificacions (tots amb 2 partides)
GRUP A
EQUIP Part. Punts GLOBAL
1) Panete i Carlos II (2) (6) (+35))
2) Punxa i Melvi (2) 3 (–15)
3) Monxo i Xoto (2) (2) (–5))
4) Pep i Alex (2) (1) –15
GRUP B
EQUIP Part. Punts GLOBAL
1) Josep i Canari 2 6 +45
2) Guille i Burguera 2 4 +15
3) Ricard i Guillem 2 2 –20
4) Juan II i Paco (Server) 2 0 –40

1.4. RASPALL – AFICIONATS. 3era Categoria B. Tenim ja els que passaran de semifinals
· Han passat a semifinals 2 equips del grup: 1) Daimús-C – Oliva. 2) La Pobla del Duc – Gandia-B
1.4.1. 3era A i 2ona categoria
· 3era A (semifinals): 1) La Vall-C – Castelló de Rugat. 2) Navarrés – Ondara-B.
· 2ona categoria: 1) Ador-A – Albaida. 2) Manuel – Xeraco-B.
1.4.2. RASPALL – AFICIONATS 1era CATEGORIA. Lligueta semifinals. Resultats
1) Beniarrés 35 – Xeraco 25 2) Rafelbunyol B 35 – Rafelbunyol A 25
Classificació:
1) Rafelbunyol A: 10 p (4) 2) Rafelbunyol B: 8 (4). 3) Xeraco: 3 p (4). 4) Beniarrés: 3 (4).

1.5. JOCS ESCOLARS C.V. Resultats FINALS (Onda, dissabte 21-6-08)
1. Alevins --> 1) Orba – Godelleta (guanya Orba).
2. Infantils --> 1) Murla – La Pobla (guanya La Pobla).
3. Cadets --> 1) Sella – Benidorm (guanya Sella).


2. PARTIDES INTERESSANTS PROPERA SETMANA DE RASPALL
· Bellreguard, divendres 27-6-08:
1a) Ferran i M. Angel – Server i Alex
2a) 18:30 h --> Monxo i Carlos II – Panete i Rafa
· Bellreguard, dissabte 28-6-08:
1a) Circuit Jove --> Guille i Burguera – Josep i Canari
2a) Loripet i Agustí – Gorxa i Alberto
· Bellreguard, diumenge 29-6-08:
1a) Circuit Jove --> Ricard i Guillem – Juan II i Paco
2a) Armando i Leandro III – Malonda IV i Coeter II
· Oliva, dimarts 1-7-08:
1a) Juvenils
2a) Lliga Professional Raspall --> Waldo, Leandro III i Dorin – Malonda IV, Coeter II i Canana II


3. PARTIDES INTERESSANTS PROPERA SETMANA PER DALT CORDA
3.1. FINALS COPA DIPUTACIÓ VALÈNCIA (1a). Trinquet de Bellreguard (23:30 h)
Álvaro, Jesús i Herrera – Víctor, Félix i Canari
· Es juga al millor de 3 partides.

3.2. ALTRES PER DALT CORDA
· Sueca, divendres 27-6-08:
1a) Santi II i Monrabal – Marrahí i Caña
2a) Cervera, Santi i Tino – Adrià I, Natxo i Oñate
· Pelaio, dissabte 28-6-08 (17:30 h) --> Genovés II i Tato – Núñez i Grau
· Pedreguer, dissabte 28-6-08:
1a) Boni i Tomás II – Carlos i Colau II
2a) Primi, Dani i Tino – Miguel i Solaz
· Benissa, diumenge 29-6-08:
1a) Fageca i Héctor II – Fran i Carlos II
2a) León i Pere – Soro III, Xavi i Raül II
· Benidorm, dilluns 30-6-08:
1a) Carlos i Juanfran – Roberto i Tomás II
2a) Miguel i Félix – Víctor i Solaz


4. ALTRES RESULTATS DEL RASPALL (tots a Bellreguard)
· Diumenge 1-68:
1a) Josep i Vilare (R) 25 – J. Carlos i Dorin (Bl) 20
2a) Loripet i Salva (R) 25 – Batiste i Agustí (Bl) 15
· Dijous 5-6-08:
1a) Circuit Jove --> Monxo i Xoto (R) 15 – Punxa i Melvi (Bl) 25
2a) Sariero i Leandro III (R) 5 – J. Carlos i Salva (Bl) 25
· Divendres 6-6-08. Circuit Jove:
1a) Panete i Carlos II (R) 25 – Ferran i Alex (Bl) 15
2a) Guille i Burguera (R) 20 – Ricard i Guillem (Bl) 25. [Gran partida!]
· Dissabte 7-6-08:
1a) Josep i Galan (R) 5 – J. Carlos i Dorin (Bl)25
2a) Armando i Agustí (R) 25 – Gorxa i Coeter II (Bl) 29. [Bona!]


5. ALTRES RESULTATS PER DALT CORDA
1) Pedreguer, dissabte 31-5-08:
1a) Escoto i Tomás II 60 – Carlos i Colau II 15
2a) Álvaro i Melxor (R) 60 – Soro III, Grau i Oñate (Bl) 35
2) Murla, diumenge 1-6-08: Circuit Jove --> Trio de Primi 50 – Trio de Fran (Boni) 60
3) Alcàsser, diumenge 1-6-08: Circuit Jove --> Trio de Marcos 60 – Trio de Pasqual II 55
4) La Pobla, dilluns 2-6-08: Copa Diputació València --> Trio d’Álvaro 60 – Trio de Genovés II 25
5) Guadassuar, dimecres 4-6-08: Copa Diputació valència --> Trio de Núñez 35 – Trio de Miguel 60
6) UPV, dijous 5-6-08: Circuit Jove --> Trio de Fageca 60 – Trio de Fran 40
7) Llíria, divendres 6-6-08: Circuit Jove --> Trio de Boni 35 – Trio de Santi II 60
8) Sueca, divendres 6-6-08:
1a) Escoto i Caña 60 – Pujol II i Juanfran 50. [Bona!]
2a) Adrià I, Santi i Oñate 60 (R, Caña) – Adrià II, Solaz i Héctor 50 (Bl, Ramón)
9) Pedreguer, dissabte 7-6-08:
1a) Circuit Jove --> Trio de Fageca 60 – Trio dg Pasqual II 40
2a) Copa Diputació --> Trio d’Álvaro 50 – Trio del Genovés II 60. [Bona!]
10) Pelaio, dissabte 7-6-08 --> Núñez i Grau 60 – Colau, Dani i Tino 30. [Exhibició de Grau i Núñez!]
55 Visites

Deixa un comentari