Resultats pilota valenciana. Properes partides

Resultats de les competicions més destacades de pilota valenciana i properes cites. 1. RESULTATS SETMANALS D’INTERÉS:
1.1. Frontó – Obert Intercomunitats
1.1.1. Final a Natzaret (València) el dissabte 10-5-98:
València 21 (Adrià II i Lemai) – Castella-Lleó 32 (Almandoz i Garrido V)
· Prèviament:
1) Homenatge a Sevilla de Pedralva (4 vegades seguides dels 1rs anys 80, Campió Individual).
2) Partides juvenils (Adrià, Vicent…).
3) Partida Alevins (amb el nét de Juliet).
<< Entrega de Trofeus per Fernando Colomer (Director General d’Esports).>>
1.1.2. Revenja d’aquest final de Frontó:
El proper 25 de juny a Palència (al poble de Velilla del río Carrión) --> I a més, clausura especial de l’Obert.

1.2. Dalt corda – Copa Diputació de València
1.2.1. Resultats:
1) Massamagrell, dimarts 6-5-08 --> Trio de Miguel 25 – Trio de León 60.
2) Guadassuar, dimecres 7-5-08 --> Núñez, Dani i Héctor 60 – Cervera, Solaz i Melxor 30.
3) Sueca, divendres 9-5-08 --> Genovés II, Xavi i Pedrito 60 – Miguel, Tato i Tino 20
4) Pelaio, dissabte 10-5-08 --> León, Sarasol II i Raül II 60 – Colau, Salva {Grau} i Oñate 30
5) Sagunt, diumenge 11-5-08 --> Núñez, Dani i Héctor 60 – Cervera, Solaz i Melxor 45
6) Benidorm, dilluns 12-5-08 --> Cervera, Solaz i Melxor 40 – Álvaro, Jesús i Herrera 60
1.2.2. Classificacions:
Grup A:
1) Núñez: 12 (4 partides) (+85). 2) Álvaro: 6 (4) (+20). 3) Víctor: 6 (4) (–5). 4) Cervera: 0 (4) (–100). [Tots amb 4 partides].
Grup B:
1) León: 9 (3 partides) (+100). 2) Genovés II: 6 (3) (+20). 3) Colau: 2 (3) (–100). 4) Miguel: 1 (3) (–80).
· Al grup A tots els equips han jugat 4 partides. A partir del dilluns 12-5-08 comença la 2ona volta --> De moment el que quedaria eliminat --> trio de Cervera.
· Al grup B amb la partida del dissabte 10-5-08 a Pelaio, tots 3 partides --> Candidats a ser l’equip eliminat --> Equip de Miguel (1 p) i equip de Colau (2 p), que nota la baixa de Grau.
.:: A destacar els equips de Núñez i León, que no han perdut cap partida ::.
1.2.3. Duració de la Lliga Diputació de València:
S’han jugat (fins dilluns 12-5-08, a Benidorm) 14 de les 22 partides de la 1era fase. En resten 10 més --> L’última el diumenge 25-5-08 a Benissa, on s’enfrontaran els trios de León i Colau.

1.3. Circuit Jove Oxford
1.3.1. Resultat:
1) UPV, dijous 8-5-08 (grup B) --> Pujol II, Héctor i Cristian 60 – Marrahí, Espínola i Omar 35.
2) Sueca, divendres 9-5-08 (grup A) --> Primi, Tomás II i Miralles (R) 45 – Marcos, Santi i Patri (Bl) 60
3) Llíria, dissabte 10-5-08 (grup A) --> Fageca, Emilio i Carlos II 60 – Carlos, Pere i Rubén 45
4) Murla, diumenge 11-5-08 (grup B), 12 h --> Fran, Héctor II i Monrabal 60 – Santi II, Natxo i Josep 35
5) La Pobla, dilluns 12-5-08 (grup B) --> Pasqual II, Colau II i Caña 60 – Marrahí, Espínola i Omar 35
1.3.2. Classificacions Circuit Jove Oxford :
· Grup A:
1) Fageca (Emilio i Carlos): 6 (2) (+80). 2) Marcos: 3 (1) (+15). 3) Carlos (Pere i Rubén): 3 (2) (–10). 4) Roberto (J. Manuel i Jesús II): 0 (1) (–35). 5) Primi: 0 (2) (–50).
· Grup B:
1) Fran: 6 (2) (+45). 2) Pujol II: 3 (1) (+25). 3) Pasqual II: 3 (2) (+5). 4) Santi II: 0 (1) (–25). 5) Marrahí: 0 (2) (–50).

1.4. Raspall – Aficionats
1.4.1. Resultats 3era categoria B – Grup C. Dissabte 10-5-08:
1) Real de Gandia — – Pego —. 2) Gandia-B 30 – Uxola-Pego 5 [Poc acostumats al trinquet com els de Gandia].. 3) Oliva-A — – Daimús-B —.
1.4.2. Classificacions 3era cat. B Grup C.
1) Gandia-B: 24 (9). 2) Oliva: 15 (7). Uxola-Pego: 14 (8). 4) Daimús-B: 11 (7). 5) Pego: 4 (8). 6) Real de Gandia: 1 (7).
1.4.3. Resultats 1era categoria:
· Grup A --> Beniarrés-A 20 – Rafelbunyol-A 30 [Beniarrés, molt castigat per les lesions].
· Grup B --> 1) Rafelbunyol-B — – La Vall [Retirat] 2) Xeraco-A 30 – Genovés-A 10
1.4.4. Classificacions 1era categoria.
· Grup A: 1) Rafelbunyol-A: 14 (5). 2) Beniarrés: 9 (6). 3) Bicorb: 6 (5). 4) Anna-Bolbaite: 4 (6).
· Grup B: 1) Rafelbunyol-B: 12 (5). 2) Xeraco-A: 12 (6). 3) Genovés-A: 6 (6). 4) La Valldigna: 3 (5). 5) La Vall-A: RETIRAT.

1.5. Llargues. Jornada 11, diumenge 11-5-08. Resultats
1) Parcent – Laguart [Ajornada]. 2) Murla – Tibi [Ajornada]. 3) Finestrat 5 – El Campello 10 4) Sella 10 – Agost 1.
1.5.1. Classificacions Llargues:
1) El Campello: 27 (9). 2) Finestrat: 22 (10). 3) Sella: 20 (9). 4) Tibi: 13 (10). 5) Murla: 10 (8). 6) Laguart: 9 (9). 7) Parcent: 9 (9). 8) Agost: 1 (10).

1.6. Jocs Escolars C.V. província Alacant. Resultats FINALS, dissabte 10-5-08, trinquet d’Orba.
1) Benjamins: Murla-A 0 – Orba-A 20. 2) Alevins: Petrer-A 0 – Orba-A 25. 3) Infantils: Murla 25 – Benidorm-A 5. 4) Cadets: Pedreguer 0 – Sella 25.
· Campions: Orba-A (Benjamí), Orba (Aleví), Murla (Infantil) i Sella (Cadet).

1.7. Jocs Escolars C.V. província València. Resultats Semifinals (diumenge 11-5-08).
1) Benjamins: 1) Alginet 20 – Piles-B 0. 2) Piles-C 0 – Xeraco 20.
2) Alevins: 1) Bicorb 0 – Xeraco 25. 2) Piles-A 25 – Piles-B 20.
3) Infantils: 1) Piles-A 25 – Moixent 10. 2) Llutxent 10 – Bicorb 25.
4) Cadets: 1) La Llosa 5 – Alcàntera 25. 2) Piles-B 25 – Bèlgida 15.

1.8. Finals de la Comunitat
El proper cap de setmana (17 i 18 de maig) es jugaran les finals de la província de València al trinquet d’Alberic: 1) Benjamí: Alginet – Xeraco. 2) Aleví: Xeraco – Piles. 3) Infantil: Piles-A – Bicorb. 4) Cadet: Alcàntera – Piles-B.


2. Partides interessants propera setmana de raspall
· Bellreguard, divendres 16-5-08:
1) Server i Cristian II – Ferran i Paco
2) Ricard i Xoto – Punxa i Terri
· Bellregiard, divendres 16-5-08, (23:15 h): Festival a benefici del poble saharahui --> Waldo i Agustí – Gorxa, Coeter II i Leandro III
· Bellreguard, dissabte 17-5-08:
1) Josep i Canana II – Juan II i Vilare
2) Malonda IV i Coeter II – Loripet i Leandro III
· Bellreguard, diumenge 18-5-08:
1) J. Carlos i Rafa – David i Xavi
2) Batiste i Agustí – Armando i Salva
· Oliva, dimarts 20-5-08:
1) Juvenils
2) Professionals de 1era.


3. Partides interessants propera setmana per dalt corda
3.0. SESTAO, divendres 16-5-08: FRONTÓ basc – valencià:
1) Pedro i Pasqual II – 2 bascos de segona.
2) Genovés II i Sarasol II – Lasa III i Ongai
3.1. Copa Diputació:
· Sueca. divendres 16-5-08:
1) 16:30 h --> Boni i Tomás II – Santi II i J. Manuel
2) 18:30 h --> Trio de Cervera – Trio de Víctor
· Pelaio, dissabte 17-5-08 (17:30 h) --> Trio d’Álvaro – Trio de Núñez
· Alcàsser, diumenge 18-5-08 (12 h) --> Trio de Colau – Trio de Genovés II
· La Pobla, dilluns 19-5-08:
1) (16 h) --> Juvenils
2) (18 h) --> Trio de León – Trio de Miguel
3.2. Altres per dalt corda:
· Vila-real, divendres 16-5-08: 1a) (18:30 h) Circuit Jove --> Trio de Fran – Trio de Marrahí
· Pedreguer, dissabte 17-5-08:
1) (16:30 h). Circuit Jove --> Trio de Fageca – Trio de Marcos
2) Miguel i Tato – León, Salva i Héctor
· Benissa, diumenge 18-5-08:
1) Carlos i Juanfran – Escoto i Emilio
2) Circuit Jove --> Trio de Primi – Trio de Roberto
· Benidorm, dilluns 19-5-08:
1) Circuit Jove (16:30 h) --> Trio de Pasqual II – Trio de Santi II
2) Partida de professionals
· La Pobla, dilluns 19-5-08:
1) (16 h) --> Juvenils
2) Copa Diputació de València --> León, Sarasol II i Raül II – Miguel, Tato i Tino


4. Partides interessants Raspall Aficionats
· 3era categoria B – Grup C: 1) Uxola-Pego – Real de Gandia. 2) Daimús-B – Gandia-B. 3) Pego – Oliva-A
· 1era categoria A: 1) Rafelbunyol-A – Bicorb-A.
· 1era categoria B: 1) La Valldigna – Rafelbunyol-B. 2) La Vall-A – Xeraco-A


5. Partides interessants propera setmana Llargues (diumenge 18-5-08)
1) Tibi – Parcent. 2) Sella – Laguart. 3) El Campello – Agost. 4) Finestrat – Murla.


6. Altres resultats del raspall
· Bellreguart, diumenge 20-4-08:
1) David i Rafa 25 – Dani i Dorin 10
2) Armando i Canana II 20 – Malonda IV i Salva 25
· Oliva, dimarts 22-4-08:
1) Sergio i Rafa 25 – Punxa i M. Angel 15
2) Waldo i Agustí (R) 20 – Gorxa, Coeter II i Leandro III (Bl) 25
· Bellreguard, dijous 24-4-08:
1) Punxa i Josep (R) 15 – Monxo i Rafa (Bl) 25
2) Sariero i Salva 5 – Juan i Leandro III25
· Bellreguard, divendres 25-4-08:
1) Ferran i M. Angel 25 – Server i Paco 10
2) Alex i Xoto 10 – Punxa i Terry 25
· Bellreguard, dissabte 26-4-08:
1) Panete i Canana II 10 – J. Carlos i Dorin 25
2) Loripet i Coeter II 25 – Malonda IV, Alberto i Leandro III 20.

7. Altres resultats per dalt corda
1) Sueca, divendres 25-4-08:
1) Escoto i Juanfran 50 – Roberto i Carlos II 60
2) Pedro, Santi i Pedrito 50 (R, Pedrito) – Fran, Xavi i Oñate 60 (Bl, Carlos II)
2) Llíria, divendres 25-4-08: 2ona) Copa Diputació de València --> Trio de Víctor 60 – Trio de Cervera 40.
▫ Travesses a favor de León. Oñate --> Excel·lent.
3) Pelaio, dissabte 26-4-08 --> León, Salva i Natxo 40 (R, Aragó) – Colau, Tato i Oñate 60 (Bl, Miguelin)
4) Pedreguer, dissabte 26-4-08. 2ona) --> Soro III i Solaz 60 – Primi, Pere i Tino 35.
5) Sagunt, diumenge 27-4-08: Copa Diputació de València --> Trio d’Álvaro 45 – Trio de Núñez 60.

16 Visites

Deixa un comentari