resultats de Pilota i properes partides

En el resultats de la setmana passada destaca la finalització de la segona fase del Bancaixa amb l’eliminació dels equips de Miguel i Alvaro. També hi ha resultats de Llargues, Circuit Jove, Jocs Esportius de la Generalitat i Lliga juvenil Caixa Polupar. També apareixen les principals partides de raspall i dalt corda que es disputen principalment als trinquets de la Marina i La Safor.
1.1. Bancaixa: Resultats Últimes partides:
1) Dimecres, 14-2-07, Guadassuar → Núñez, Melxor i Tino, 60 – Genovés II i Solaz, 45. → Farem crònica (p. 5)
2) Divendres, 16-2-07, Bellreguard → León i Dani, 60 – Mezquita, Sarasol II i Oñate, 45
3) Dissabte, 17-2-07, Pelaio → Álvaro i Tato, 30 – Núñez, Melxor i Tino, 60 → Farem crònica (si n’hi ha temps)
4) Diumenge, 18-2-07, Xeraco → Genovés II i Solaz, 60 – Miguel i Grau, 30

ELIMINATS → Álvaro i Miguel. Sorpreses positives: 1) L’acoplament i bon estat físic de León i Dani.
2) Els de Núñez: Núñez amb força i Melxor: fort i col·locat. Tino → resolent el quinze a la mínima oportunitat.
3) Si sumem les 2 fases (els punts) 1) Mezquita (27 p.). 2) Núñez (26). 3) León (25). 4) Genovés II (20). 5) Álvaro (19). 6) Miguel (17),
Sorpreses Negatives:
1) Altibaixos de Genovés II, i sobretot de Solaz.
2) L’eliminació d’Álvaro, atrotinats ell i Tato en l’última partida.

Emparellaments de semifinals?
Sorteig dilluns 19-2-07 a la seu Bancaixa:
1ª) Divendres, 23-2-07, Sueca (18:30 h) → Mezquita – Genovés II → Tornada: Bellreguard, divendres 2-3-07 (23 h)
2ª) Diumenge, 25-2-07, Benissa (18:30 h) → León – Núñez → Tornada: Llíria, diumenge 4-3-07 (12 h)
· Cas d’empat → Passa a la final el millor classificat 2ª fase → Probablement 11-3-07 (Pelaio) + 18-3-07 (Guadassuar). La 3ª, si fa falta, a Pelaio el 25-3-07.

—————————–
1.2. El Circuit Jove… Partides jugades:
1) La Pobla, dilluns 12-2-07 → Marrahí 60 – Alberto 45
2) Alberic, dimarts 13-2-07 → Pasqual II 60 – Claudio (Ángel) 50
3) Llíria, dimecres 14-2-07 → Primi 60 – Marrahí 30
4) Pelaio, dijous 15-2-07 → Alberto — – Pasqual II –
5) Murla, divendres 16-2-07 → Marcos — – Ángel –
6) Pedreguer, dissabte 17-2-07 → Primi 60 – Alberto 30
7) Llíria, diumenge 18-2-07 → Marrahí 25 – Ángel 60
8) Guadassuar, dilluns 19-2-07 → Marcos — – Pasqual II –
9) Alberic, dimarts 20-2-07 → Ángel — – Primi –
————————————

1.4. Jocs Esportius Generalitat dels més menuts:
Han perdut els 4 representants d’Alacant
Xirivella, dissabte 17-2-07:
1) Benjamins → Orba 15 – Alginet 50 3) Infantils → Benidorm 45 – Borriol 50 Enhorabona als de Sella i Benidorm per haver arribat!
2) Alevins → Orba 15 – Godelleta 50 4) Cadets → Benidorm 20 – Vinalesa 50
————————————

1.5. Lliga Juvenil Caixa Popular… Partides jugades:
EQUIPS: 1) Genovés → Santi, Carlos i Cristian 7) Llíria → Jordi, Colau II i Vicent (Museros)
2) Beniparrell → Cristian II, Natxo i Ponce 8) Xilxes → Juan, José i Patri
3) Massamagrell → Xavi, Héctor II i Grande 9) Almenara → Ximo, Espínola II i Omar
4) Petrer → Carlos, Jesús i Jordi → destacats! 10) Moncofa→Curro, Gabi i Vicent (Moncofa)
5) Vilamarxant → Escoto, Llusar i Monrabal 11) Banys-10 → Talavera, Josep i Miralles
6) Quart → Emilio, Canya i Adrià 12) Alcàsser → Rubén, Víctor i Manel
1.5.1. Coneixem les classificacions?
Classificacions
Grup A Grup B
1) Petrer → 6 p (2) 1) Massamagrell → 6 p (2)
2) Banys 10 → 4 p (2) 2) Llíria → 4 p (2)
3) Moncofa → 3 p (2) 3) Quart → 4 p (2)
4) Vilamarxant → 3 p (2) 4) Alcàsser → 3 p (2)
5) Genovés → 1 p (1) 5) Xilxes → 3 p (2)
6) Beniparrell → 0 p (1)
——————————————-
1.6. Llargues: 7ª jornada?
Diumenge, 18-1-07 1) Murla – Parcent (Ajornada) 2) El Campello 10 – Finestrat 4 ?
3) Fondó Neus 6 – Agost 10 4) Ontinyent 1 – Tibi 10
Descansa → La Murada

1.6.1. Classificacions?
1) Murla → 15 p. (5) 6) Agost → 6 p. (6)
2) Tibi → 13 p. (7) 7) Ontinyent → 3 p. (6)
3) Finestrat → 12 p. (5) 8) Fondó Neus → 6 p. (4)
4) El Campello → 9. (3) 9) La Murada → 0 p. (4)
5) Parcent → 8 p. (4)

————————————

6. Partides interessants propera setmana de raspall:

w Dijous, 22-2-07, Bellreguard:
1ª) Alvarito i Rafa – Punxa i Leandro III
2ª) Loripet i Agustí – Batiste i Coeter II (100 €)
w Divendres, 23-2-07, Bellreguard:
1ª) Juvenils Tecnificació
2ª) Josep i Burguera – Sergio del Genovés i Soqueta
w Dissabte, 24-2-07, Bellreguard:
1ª) Juvenils (50 €)
2ª) Malonda IV i Agustí – J. Carlos i Coeter II (150 €)
w Dissabte, 24-2-07, La Llosa → Loripet i Canana II – Batiste i Salva
w Diumenge, 25-2-07, Bellreguard:
1ª) Juvenils 850 €)
2ª) Armando i Salva – David i Alberto (150 €)
w Dimarts, 27-2-07, Oliva → Professionals. El 20-2-07 → Santi i Salva – Malonda IV i Leandro III
———————————————

7. Partides interessants propera setmana per dalt corda:

w Dimecres 21-2-07, Guadassuar (18:30 h) → Núñez i Félix – Pedro i Grau
w Dimecres, 21-2-07, Benidorm → 1ª) Circuit Jove (Pasqual II, César i Jose – Marrahí, Herrera i Miralles)
w Dijous, 22-2-07, Pelaio:
1ª) Circuit Jove → Marcos, Aucejo i Colau II – Alberto, Álvaro II i Canya
2ª) Soro III, Jesús i Tino – León i Dani
w Divendres 23-2-07, Sueca:
1ª) Circuit Jove → Pasqual II, César i Jose – Primi, Pere i Tomaset
2ª) Circuit Bancaixa → Mezquita – Genovés II
w Dissabte 24-2-07, Pelaio (17:30 h) → Pedro i Grau – Víctor i Félix
w Dissabte, 24-2-07, Pedreguer:
1ª) Circuit Jove → Marcos – Marrahí
2ª) Álvaro i Jesús – Colau, Tato i Pigat III
w Diumenge 25-2-07, Dènia (11:30 h) → Lliga Juvenil → Santi, Carlos i Cristian – Escoto, Llusar i Monrabal
w Diumenge, 25-2-07, Llíria → Professionals
w Diumenge, 25-2-07, Benissa:
1ª) Circuit Jove → Ángel i Héctor – Alberto, Álvaro II i Canya
2ª) Bancaixa → Núñez – León
w Dilluns, 26-2-07, Benidorm →
w Dilluns, 26-2-07, Guadassuar → Professionals de 1ª
w Dimecres, 28-2-07, Benidorm → Professionals de 1ª

———————————–
8. Llargues: Properes partides?
8ª jornada (25-2-07) 1) Finestrat – Murla 2) Parcent – Agost
3) Fondó Neus – La Murada 4) Tibi – Campello
Descansa → Ontinyent
————————————–
9. Partides Circuit Jove?
1) Benidorm, dimecres 21-2-07 → Pasqual II – Marrahí 2) Pelaio, dijous 22-2-07 → Marcos – Alberto
3) Sueca, divendres 23-2-07 → Pasqual II – Primi 4) Pedreguer, dissabte 24-2-07 → Marcos – Marrahí
5) Benissa, diumenge 25-2-07 → Ángel – Alberto 6) La Pobla, dilluns 26-2-07 → Marcos – Primi
7) Alberic, dimarts 27-2-07 → Alberto – Marrahí 8) Guadassuar, dimecres 28-2-07 → Ángel – Pasqual II

——————————————

10. Resultats del raspall?
w Dijous, 15-2-07, Bellreguard:
1ª) Monleón i Leandro III, 20 (Bl) – Dani i Dorin, 25 (R)
2ª) Armando i Salva (Soqueta), 10 (Bl) – David i Coeter II, 25 (R) [100 €]
w Divendres, 16-2-07, Bellreguard:
1ª) Escola Tecnificació → Martí i Terri, 25 (R) – M. Ángel i Raül, 15 (Bl)
2ª) Partida 2ª categoria → Josep i Xavi, 25 – Punxa, Leandro i Soqueta, 5
w Dissabte, 17-2-07, Bellreguard:
1ª) Sergio i Rafa, 15 (R) – Alvarito i Dorin, 25 (Bl) [50 €]
2ª) Armando i Alberto, 25 – Malonda IV i Coeter II, 15 [150 €]
w Diumenge, 18-2-07, Bellreguard:
1ª) Dani i Soqueta, 25 (R) – Punxa i Xavi, 20
2ª) Batiste i Salva, 25 (R) – J.Carlos i Agustí, 15 (Bl) [150 €]

11. Resultats per dalt corda?
w Guadassuar, dimecres 14-2-07:
1ª) Álvaro i Sarasol II, 60 – Miguel i Dani, 20 (no va tindre color!)
2ª) Núñez, Melxor i Tino, 60 – Genovés II i Solaz, 45
w Sueca, divendres 16-2-07:
1ª) David i Jesús Manuel, 60 – Roberto i Santi, 45. (Menys errades, guanya!)
2ª) Pedro i Félix, 60 (rojos, Pedrito) – Colau i Jesús, 50 (blaus, Ramón). (Félix > Jesús. Pedro i Colau: bé).
w Bellreguard, divendres 16-2-07 (23 h) → León i Dani, 60 – mezquita, Sarasol II i Oñate, 45
w Pelaio, dissabte 17-2-07 → Núñez, Melxor i Tino, 60 – Álvaro i Tato, 30
w Xeraco, diumenge 18-2-07 → Genovés II i Solaz, 60 – Miguel i Grau, 30
6 Visites

Deixa un comentari