Pilota valenciana, resultats i properes partides

Resultats de les partides jugades al Bancaixa, Jocs Escolars de la CV, Raspall Individual i properes cites al món del nostre esport valencià. * Dalt Corda:
– BANCAIXA. Resultats setmanals
1) Vila-real, dimecres 3-12-08 --> Trio de Miguel 60 – Trio d’Álvaro 50
2) UPV, dijous 4-12-08 --> Trio de Núñez 60 – Trio de Colau 35
3) Genovés, divendres 5-12-08 --> Trio de León 60 – Trio de Pedro 35
4) Pedreguer, dissabte 6-12-08 --> Trio del Genovés II 40 – Trio del Soro III 60
5) L’Eliana, diumenge 7-12-08 --> Trio d’Adrià I 60 – Trio d’Álvaro 40
6) Murla, dilluns 8-12-08 --> Trio de Núñez 45 – Trio de Miguel 60

– Classificació a les 23 partides.
EQUIP – Jugades – Punts – a Favor – Contra – GLOBAL
1) León 4 120 240 150 +90
2) Genovés II Ý5 10 270 235 +35
3) Colau 4 9 215? 175 +40
4) Soro III 4 9 220 185 +35
5) Adrià I Ý5 8 250 245 +5
6) Miguel 5 6 220 255 –35
7) Víctor 4 5 210 225 –15
8) Núñez 6 5+ 175 240 –65
9) Pedro 4 3 180 225 –45
10) Álvaro 5 2 220 290 –70


* Frontó, Jocs Escolars C.V.
– Resultats Alacant (Alfàs, diumenge 7-12-08).
1. BENJAMINS: Final: Alfàs, diumenge 7-12-08 --> Murla – Tibi-A --> Passa Tibi.
2. ALEVINS: Final: Murla-A – Orba-A --> Campió Orba.
3. INFANTILS: Final: Orba-A – Tibi-A --> Passa Orba.
4.CADETS: Final: Sella-A – Benidorm --> Passa Benidorm (molt renyit).
– Resultats València (Al Puig).
1. BENJAMÍINS: Alginet – Piles-A --> Campió Piles (Jordi).
2. ALEVINS: Alginet – Massalfassar-B --> Campió Alginet (Luis de la Vega).
3. INFANTILS: Almussafes-A – Godelleta-A --> Campió Godelleta (René Bataller).
4. CADETS: Piles-B – Moixent-A --> Passa Moixent (Pau Jorques).
– Resultats Castelló (Almenara, dilluns 8-12-08).
1. CADETS: Xilxes --> Final (Tirig, dilluns 8-12-08): Borriol-A – Xilxes --> Campió Borriol.
2. INFANTILS: Final: Borriol-A – Xilxes-B --> Campió Borriol.


* RASPALL: Campionat Individual Professional.
· 2 eliminatòries per decidir els 2 jugadors que s’enfronten en semifinals:
Waldo i Armando --> 2 partides aquesta setmana + 2 propera + final.
· Partida del dimecres 3-12-08 a Bellreguard (Ricard – J. Carlos)
J. Carlos 20 – Ricard 25. Molt renyida i molt pilotejada.
· Semifinals
1era) Bellreguard, dissabte 23-12-08 --> Waldo – Ricard
2ona) Oliva, dimarts 16-12-08 --> Armando – Guanyador (Coeter – Josep) del dimarts 9-12-08.
· Final: Divendres 19-12-08 al Genovés (a la TV)


* Properes partides Bancaixa 5 partides (de dimecres 10 --> dissabte 13-12-08)
1.Dimecres 10-12-08, Guadassuar
1era) Juvenils: Primi I Hector – Boni i Natxo
2ona) (18:30h) --> Trio de Genovés II – Trio de Leon
2. Divendres 12-12-08. Llíria (18:30 h) --> Trio d’Álvaro – Trio de Colau (oportunitat Álvaro)
3. Divendres 12-12-08, Genovés (21:30 h. TV directe) --> Trio d’Adrià I – Trio de Víctor
4. Dissabte 13-12-08, Petrer (18:30 h) --> Trio de Miguel – Trio del Soro III
5. Dissabte 13-12-08, Pelaio (17:30 h) --> Trio de Núñez – Trio de Pedro

* El Bancaixa es pren 13 dies “de vacances” fins dijous 26-12-08 a Llíria on es jugarà el Trio de Víctor – Trio de Colau.
En el se u lloc es jugarà el II MÀSTER Ciutat de València al Pelaio del dilluns 15-12-08 fins dissabte 20-12-08.
– El jugaran 6 equips, 3 parelles + 3 trios:
parelles: 1) Soro III amb Grau). 2) Miguel – Dani. 3) Álvaro – Solaz
trios: 1) León, Félix i Oñate. 2) Víctor, Sarasol II i Herrera. 3) Núñez, Jesús i Tino.
– Les partides
1) 1r dia (dilluns 15-12-08):
1era) Soro III i Grau – León, Félix i Oñate.
2) 2n dia (dimart 16-12-08):
2ona) Miguel Dani – Victor Sarasol II i Herrera
3era) Álvaro i Solaz – Nuñez Jesús i Tino
3) 3r dia (dijous 18-12-08): SEMIFINALS --> 3 guanyadors + millor perdedor
4) 4t dia (dissabte 20-12-08: FINAL

* Resta trinquets. Dalt Corda:
1) Dissabte 13-12-08, Pedreguer:
1era) Escoto i Héctor II – Carlos i Tomás II
2ona) Fageca i Grau – León i Pere
2) Diumenge 14-12-08, Benissa:
1era) Marrahí i Colau II – Santi II i Espínola
2ona) Boni, Natxo i Pedrito – Fran i Raül II
3) Diumenge 14-12-08, Dènia (11.30 h): HOMENATGE A ROVELLET --> Álvaro i Salva – Víctor, Javi i Héctor


* Partides interessants propera setmana raspall.
· Bellreguard, divendres 12-12-08:
1era) Server i Paco – Ferran i Guillem
2ona) Pep i Burguera – Guille i Melvi
· Bellreguard, dissabte 13-12-08:
1era) Semifinal Individual --> Waldo – Ricard
2ona) Loripet i Agustí – Gorxa i Coeter
· Bellreguard, diumenge 14-12-08:
1era) Josep i Xavi – Monxo i Dorin
2ona) Batiste, Armando i Leandro III – Juan i Alberto
· Oliva, dimarts 16-12-08:
1era) Juvenils
2ona) 2ona Semifinal Individual --> Armando – (Coeter – Josep)

“El racó del tio canya”
Dimecres de 21h a 22h.
“Tot sobre el món de la pilota”
47 Visites

Deixa un comentari