Resultats de pilota. Properes cites

Resultats a les principals competicions actuals de pilota i propera jornada. 1. NOTÍCIES SETMANALS D’INTERÉS
1.1. DALT CORDA. Novetats: Semifinals Copa Diputació i 4ts de final CIRCUIT JOVE – OXFORD, FIRA DE S. ONOFRE d’ALGEMESÍ.
1.1.1. COPA DIPUTACIÓ VALÈNCIA. 1era semifinal de Guadassuar
Miguel, Tato i Tino (R) 25 – Víctor, Félix i Canari 60 (Bl, Oltra)
· 1h 10’. Prou bona fins (25-45). [Jocs de (val-30) R].
1.1.1.1. Presencia de gent al torneig
· El trinquet de Guadassuar tenia > ¾ de públic. Al Bancaixa anava un poc més de gent.
1.1.1.2. Transcórrer de la partida
· (15-20) --> (15-25) --> (20-25) --> (20-25) --> (20-35) --> (25-35) --> (25-60).
1.1.1.3. Jugadors Destacats
· El trio blau un per un, va ser superior al roig (que no varen jugar mal)… però no sabien on tirar-la per fer quinze.
· Víctor, per a mi va estar excepcional… i gràcies a la seua1era pilotada podien dominar. “Félix i Canari”, que estaven fortísims, segurs i ben conjuntats.
1.1.2. 2ona semifinal. Bellreguard divendres 13-6-08 (23:30 h)
Álvaro, Jesús i Herrera (R) 60 – Genovés II, Xavi i Pedrito /Bl) 25
1.1.2.1. Resultat
· La partida no va durar massa (< 1 h). Jose Genovés no es trobava bé.
1.1.2.2. Transcórrer de la partida
· (45-15) --> (45-25) --> (60-25).
1.1.3. 1era semifinal de tornada (Miguel – Víctor)
· La 1era es juga a Llíria el divendres 20-6-08. El trinquet és gran i afavoreix un poc més als de Víctor (de pilota més llarga). A banda que per a passar estan obligats a guanyar per (60-25) o (60-20).
1.1.3.1. 2ona semifinal de tornada (Álvaro – Genovés II)
· Es jugará el dissabte 21-6-08 al Pelaio, que en teoria afavoreix un poc més el joc dels “zurdos”. Però el Genovés II, si està bé, té molt bona esquerra per dalt. Si Xavi respon, i el Genovés es troba recuperat serà una partida renyida, però l’eliminatòria té “color roig”.
1.1.4. Fira de Pilota d’Algemesí
· Es juga tota la setmana actual de dilluns fins al dissabte.
· Dilluns, dimecres i divendres semifinals i final del Trofeu Fira d’Algemesí.

1.2. CIRCUIT JOVE – OXFORD. 2ona FASE. Resultats semanals
1.2.1. Guadassuar, dimeceres 11-6-08
Trio de Fageca, Emilio i Carlos II 40 – Trio de Santi II, Natxo i Josep 60
1.2.2. Llíria, divendres 13-6-08
Trio de Primi, Tomás II i Miralles 35 – Trio de Pasqual II, Colau II i Caña 60
1.2.3. Alcàsser, diumenge 15-6-08 (12 h)
Trio de Fran, Héctor II i Monrabal 60 – Trio de Santi II, Natxo i Josep 30
1.2.4. La Pobla Vallbona, dilluns 16-6-08
Trio de Marcos, Santi i Patri 60 – Trio de Fageca, Emilio i Carlos II 30
1.2.5. CLASSIFICACIÓ ACTUAL
EQUIP PUNTS PARTIDES GLOBAL
1) Marcos 11 4 +85
2) Fageca 6 3 +20
3) Fran (5) 4 –5
4) Santi II (3) (2) –10
5) Pasqual II 1 (2) (–25)
6) Primi 1 (2) (–35)
1.2.6. Final de la fase segona
· Ultima partida el dilluns 23-6-08 a La Pobla --> SEMIFINALS els 4 primers 1er-4rt / 2on-3er, el 4, 7, 11 18-7-08 als trinquets de Llíria, La Pobla, Vila-real i Pedreguer.
· FINAL --> dimecres 16-7-08, Guadassuar (16:30 h).

1.3. Partida del trinquet de Bellreguard (Armando 25 – J. Carlos 20)
Armando i Leandro (R) 25 – J. Carlos i Coeter II (Bl) 20. [Bona partida! 1h 15’].
1.3.1. Anem al Circuit Jove de Raspall. Resultats semanals
1) Dijous 12-6-08 --> Punxa i Melvi 0 – Panete i Carlos II 25.
2) Divendres 13-6-08:
1a) Monxo i Xoto 25 – Pep i Alex 20 [Bona partida!]
2a) Josep i Canari 25 – Server (Juan II) i Paco 5
1.3.2. Classificacions
GRUP A
EQUIP Part. Punts GLOBAL
1) Panete i Carlos II 1 (2) 3 (6) +10 (+35))
2) Punxa i Melvi 1 (2) 3 (–) +10 (–15)
3) Pep i Alex 1 (2) 0 (1) –10(–15))
4) Monxo i Xoto 1 (2) 0 (2) –10 (–15)
GRUP B
EQUIP Part Punts GLOBAL
1) Josep i Canari 1 3 +20
2) Ricard i Guillem 1 2 (–) +5
3) Guille i Burguera 1 1 (–) –5
4) Juan II i Paco (Server) 1 0 –20
1.3.3.1. Favorits
És prompte. Al grup A --> Panete i Carlos II. Al grup B --> Josep i Canari.

1.4. RASPALL – AFICIONATS. 3era Categoria B. 4ts de final
· Dissabte 14-6-08 --> Daimús-C 35 – Uxola-Pego 0 (pilota de 50 g --> Molt encertats). 1era tornada, diumenge 15-6-08 (12 h) --> Uxola-Pego 35 – Daimús-C 25.
1.4.1. RASPALL – AFICIONATS 1era categoria. Lligueta semifinals
1) Xeraco 20 – Rafelbunyol-A 35 2) Rafelbunyol-B 35 – Beniarrés 0
1.4.4.1. Classificacions
1) Rafelbunyol-A --> 9 p. (3 partides) 2) Rafelbunyol-B --> 6 p. (3 part.)
3) Xeraco --> 3 p.(3 part.) 4) Beniarrés --> 0 p.(3 part.)
1.4.2. Campionat Femení “Rural Caixa”
Finals al trinquet de Rafelbunyol (diumenge 15-6-08):
(1) FINAL --> Borbotó-A 30 (amb Ana Belén) – Borbotó-B 10.
(2) 3r i 4t lloc --> Gata 30 – Beniparrell 0.
(3) 5é – 6é lloc --> Alzira 30 – Pobla Llarga 20.
(4) 7é – 8é lloc --> Beniparrell-B 30 – Gandia 5.

1.5. JOCS ESCOLARS C.V. Resultats de SEMIFINALS (Alcàsser, dissabte 14-6-08)
1. Alevins --> 1) Orba 40 – Petrer 10. 2) Alginet 0 – Godelleta 40.
2. Infantils --> 1) Murla 40 – Benidorm 0. 2) Moixent 35 – La Pobla 40.
3. Cadets --> 1) Borriol 15 – Sella 40. 2) Pedreguer 35 – Benidorm 40.
1.5.1. Qui i com seran les FINALS de la C.V.
Dissabte 21-6-08 al trinquet d’Onda:
1. Aleví: 1) 3r i 4t lloc --> Petrer – Alginet. 2) Final --> Orba – Godelleta.
2. Infantil: 1) 3r – 4t lloc --> Moixent – Benidorm. 2) Final --> Murla – La Pobla.
3. Cadet: 1) 3r – 4t lloc --> Pedreguer – Borriol. 2) Final --> Sella – Benidorm.


2. PARTIDES INTERESSANTS PROPERA SETMANA DE RASPALL
· Bellreguard, dijous 19-6-08:
1a) Circuit Jove --> Josep i Canari – Ricard i Guillem
2a) Sariero i Coeter II – Juan i Agustí
· Bellreguard, divendres 20-6-08:
1a) Server i Casola – Ferran i M. Angel
2a) Punxa i Alex – Pep i Rafa
· Bellreguard, divendres 20-6-08.Circuit Jove Raspall (23 h):
1a) Guille i Burguera – Juan II i Paco
2a) Monxo i Xoto – Panete i Carlos II
· Bellreguard, dissabte 21-6-08:
1a) Josep i Canana II – David i Vilare
2a) Armando i Alberto – Gorxa i Coeter II
· Bellreguard, diumenge 22-6-08:
1a) Juan II i Dorin – Panete i Xavi
2a) Loripet i Leandro III – Batiste i Agustí
· Oliva, dimarts 24-6-08:
1a) Juvenils
2a) Professionals de 1era.


3. PARTIDES INTERESSANTS PROPERA SETMANA PER DALT CORDA
3.1. JOCS ESCOLARS C.V.
Dissabte 21-6-08 al trinquet d’Onda:
1. Aleví: 1) 3r i 4t lloc --> Petrer – Alginet. 2) Final --> Orba – Godelleta.
2. Infantil: 1) 3r – 4t lloc --> Moixent – Benidorm. 2) Final --> Murla – La Pobla.
3. Cadet: 1) 3r – 4t lloc --> Pedreguer – Borriol. 2) Final --> Sella – Benidorm.

3.2. COPA DIPUTACIÓ. SEMIFINALS (Tornada)
· Divendres 20-6-08, Llíria:
1a) ªPujol II i Monrabal – Escoto i Caña
2a) Trio de Miguel – Trio de Víctor
· Dissabte 21-6-08, Pelaio (17:30 h) --> Trio d’Álvaro – Trio de Genovés II.

3.3. ALTRES PER DALT CORDA
3.3.1. SETMANA de PILOTA D’ALGEMESÍ (FIRA de S. ONOFRE)
· Dijous 19-6-08:
1a) Juan, Pepet i José – Ximo, Natxo II i Omar
2a) Soro III i Pere – Adrià I i Natxo
· Divendres 20-6-08:
1a) Circuit Jove --> Fageca, Emilio i Carlos II – Primi, Tomás II i Miralles
2a) FINAL TROFEU
· Dissabte 21-6-08 (partida única) --> Pasqual II i Espínola – Fran i Pere
3.3.2. FRONTÓ a VELILLA del RÍO CARRIÓN
· Dissabte 21-6-08 --> Adrià II i Lemai – Aramburu i Garrido V
3.3.3. Altres trinquets
· La Pobla, dijous 19-6-08:
1a) Sergio, Patri i Rubén – Pepe, Gabi i Cristian
2a) Circuit Jove Oxford --> Fran, Héctor II i Monrabal – Pasqual II, Colau II i Caña
· Pelaio, dijous 19-6-08:
1a) Marrahí i Juanfran – Santi II i Jesús II
2a) Adrià I i Xavi – Cervera i Salva
· Llíria, divendres 20-6-08:
1a) Pujol II i Monrabal – Escoto i Caña
2a) Copa Diputació de València --> Miguel, Tato i Tino – Víctor, Félix i Canari
· Sueca, divendres 20-6-08 --> Tancat per Fira d’Algemesí
· Pedreguer, dissabte 21-6-08:
1a) Juvenils
2a) Professionals
· Pelaio, dissabte 21-6-08. Copa Diputació de València (17:30 h) --> Álvaro, Jesús i Herrera – Genovés II, Xavi i Pedrito
· Benissa, diumenge 22-6-08. Circuit Jove Oxfor (16.30 h) --> Primi, Tomás II i Miralles – Marcos, Santi i Patri.
· Benidorm, dilluns 23-6-08:
1a) Juvenils
2a) ªProfessionals
· La Pobla de Vallbona, dilluns 23-6-08:
1a) Circuit Jove --> Trio de Marcos – Trio de Primi
2a) ªProfessionals


4. ALTRES RESULTATS DEL RASPALL (tots a Bellreguard)
· Diumenge 25-5-08 --> SUSPESES per la pluja.
· Dijous 29-5-08:
1a) Josep i Carlos II (R) 25 – Dani i Rafa (Bl) 15
2a) Armando i Leandro III (R) 25 – J. Carlos i Coeter II (Bl) 15
· Divendres 30-5-08:
1a) Casola i Guillem (R) 10 – Domi Peris i Canari (Bl) 25. [Bona!]
2a) Alex i Terry (R) 25 – Guille i Melvi (Bl) 20
· Dissabte 31-5-08:
1a) David i Galan (R) 25 – J. Carlos i Dorin (Bl) 20
2a) Malonda IV i Coeter II (R) 0 – Gorxa i Alberto (Bl) 25. [Segueix la recuperació de Gorxa!]


5. ALTRES RESULTATS PER DALT CORDA
1) Benissa, diumenge 25-5-08: Copa Diputació València (1era fase) --> Trio de León 60 – Trio de Colau 30
2) Sagunt, diumenge 25-5-08: (12 h) Circuit Jove --> Trio de Pujol II 40 – Trio de Pasqual II 60
3) Massamagrell, dimarts 27-5-08: Circuit Jove --> Trio de Fran (Boni) 60 – Trio de Pujol II 50
4) Bellreguard, divendres 30-5-08 (23:30 h) --> Trio de Núñez 50 – Trio de Miguel 60
5) Sueca, divendres 30-5-08:
1a) Boni i Caña (R) 60 – Marrahí i Carlos II (Bl) 55. [Bona!]
2a) Cervera i Salva 60 (R, Carlos II) – Adrià II, Jesús i Pedrito (Bl) 45
6) Vila-real, divendres 30-5-08. Circuit Jove (2ona fase) --> Trio de Marcos 60 – Trio de Santi II 25
7) Pelaio, dissabte 31-5-08. Copa Diputació València --> Trio de León (R) 50 – Trio de Víctor (Bl) 60
12 Visites

Deixa un comentari