Partides de pilota per a la setmana


Este dimecres ja tornàrem a estar de nou en directe amb tots vosaltres, si no poguéreu escoltar el programa, recordem que des d’ací del web de Ràdio Pego, a la secció ‘Descàrregues,’ podeu sentir-lo quant vulgueu. No obstant, si l’escoltareu i teniu interès en eixes partides que sempre diem prou ràpid, ací les podeu consultar amb tota tranquil·litat.
Esta setmana en quant als equips pegolins, sols jugà el Pego Fènix A i per poc, poc, un joguet, va perdre contra l’Alqueria d’Asnar, primer classificat d’eixa tercera categoria. Una pena, però significa que si li varen donar guerra als primers, contra tots els altres també ho poden fer així de be i a veure si contra el Xàbia, últim classificat, encara que això no vol dir res, sí podem contar-vos una victòria. En quant al Pego Les Valls – Nautilus B, esta setmana passada descansava, la propera partida és contra el primer classificat del seu grup, el Real A.
Per últim dels equips del poble veí d’Oliva on juguen Escoto (Oliva A) i Néstor (Oliva B), el primer va perdre el seu partit contra el tercer classificat el Castelló de Rugat per un contundent Castelló de Rugat A 30 – Oliva A 10, un tanteig un tant estrany per a la dinámica de resultats de l’Oliva A. L’Oliva B en canvi, se’n portava la victoria, Oliva B 40 – Castelló de Rugat B 15. La propera setmana les partides seran Oliva A – Cocentaina i Gata – Oliva B.

Partides interesants propera setmana:
1.-DALT CORDA PROFESSIONAL.
1) Vila-real, divendres 19-4-13 (18:30 h): Soro i Xavi – Pujol i Dani.
2) Sueca, divendres 19-4-13 (16:45 h.):
1a) Juvenils.
*Dv-5: Ferrer i Martí – Sergio i Sala
2a) Adrià I i Fèlix – Rodrigo i Tato.
3) Pelaio, dissabte 20-4-13 (17:30 h): León i Santi – Colau i Xavi.
4) Pedreguer, dissabte 20-4-13 (16,30 h):
1a) Ferrer i Alvan – Maravilla i Conillet.
2a) Cervera i Natxo – Santi II i Raúl.
5) Petrer, diumenge 21-4-13 (18,30 h): Carlos i Herrera – Alvaro II i Tomàs II.
6) Xàbia, diumenge 21-4-13 (11:30 h): Pablo i Hèctor – Rodrigo i Pere.
7) Alzira, dilluns 22-4-13 (16:45 h):
1a) Juvenils.
*Di-15: Maravilla i mitger– Carlos i Hèctor III.
2a) Professionals.
*Di-15: Colau i Santi – Santi II i Fèlix.
8) Borriana, dilluns 22-4-13 (18:30 h): Professionals.
*Di-15: Fageca i Salva – Pedro i Natxo.
9) Massamagrell, dimarts 23-4-13 (16:30 h.):
1a) Juvenils
2a) Professionals.
*Dm-16: Alvaro i Hèctor – León i Jesús.
10) Guadassuar,dimecres 24-4-13 (16:30 h):
1a) Juvenils
2a) Professionals.
*Dx-10: Colau, Hèctor i Tomàs II – Santi II, Jesús i Carlos.
11) Vilareal, dimecres 24-4-13 (18:30 h): Professionals.
*Dx-17: Soro III i Xavi – Pujol II i Dani.

2.–RASPALL PROFESSIONAL.
1) La Llosa, dijous 18-4-13 (16:30 h):
1a) Aficionats.
2a) Dani i Guillem – Raúl i Ricardet.
2) Piles, divendres 19-4-13:
1a) Mata i Jaume II – Cerver i Enrico.
2a) Moltó i Sidahmed – Monjo i Sanxis. (100 €)
3) Bellreguard, dissabte 20-4-13 (16:30 h):
1a) Jordi i Xoto – Raúl i Borja.. (50 €)
2a) Pepe i Coeter II – Marrahí, Canari i Miravalles. (150 € )
4) La Llosa, dissabte 20-4-13 (16 h):
1a) Xiquets
2a) Aficionats.
3a) Escoto i Gabi – Mario i Sidahmed.
5) Benigànim, diumenge 21-4-13 (11:30 h) – “Rojos i Blaus”
Sariero i Vilare – Lluiset i Enrico.
6) Bellreguard, diumenge 21-4-13 (16:30 h):
1a) Dani i Jaume II – Escoto i Roberto. (50 €).
2a) Sergio i Dorín – Xaveli II i Moro. (150 €)
7) Xeraco, diumenge 21-4-13 (10:30 h):
1a) Lliga Aficionats: Xeraco B – Gabarda B.
2a) Nalda i Nèstor – Kilian i Jefry.
8) Benigànim, diumenge 21-4-13 (16:30 h):
1a) Juvenils.
2a) “Rojos i Blaus”: Lluiset i Enrico – Ricard i Guillem.
9) Oliva, dimarts 23-4-13 (17:00 h):
1a) Juvenils.
*Dm-9: Mata i Nèstor – Nalda i Jefry.
2a) Professionals
*Dm-9: “Rojos i Blaus”: Escoto i Gabi – Mario i Sagasta.
10) La Llosa, dimarts 23-4-13 (16:30 h):
1a) Aficionats.
2a) “Rojos i Blaus”: Pepe i Jaume – Raúl i Sidahmed.
11) Castelló Rugat, dimecres 24-4-13 (16:30 h):
1a) Juvenils.
2a) “Rojos i Blaus”: Sariero i Vilare – Escoto i Gabi.

3.–FRONTÓ Parelles Aficionats 1a Categoría.
· Dissabte 20 abril.
1) Quart A – Museros B. 2) Museros A – Quart B. 3) Almussafes – Canals.

4.–LLARGUES.
· Diumenge 21 abril.
1a Cat.) 1) Sella B – Sella A. 2) Tibi – Parcent. – Descansa: Benimagrell.
2a Cat.) 1) Benimagrell – Murla. 2) Tormos – Parcent. 3) Laguar – Campello.

5.–RAPALL Aficionats
· Dissabte 20 abril.
1a Cat.) 1) Genovés A – Xeraco A 2) Bicorp A – Cast.Rugat A. 3) Oliva A – Cocentaina. – Desc.: Bicorp B.
2a Cat.) 1) Orba – Piles A 2)Bicorp C – Genovés B. 3) Gata – Oliva B 4) C.Rugat B. – Alzira A.
3a Gr.B) 1) Pego Fènix A – Xàbia.
4a B Gr.II) Real A – Pego Les Valls-Nautilus B.

6.-RASPALL Campionat “Rojos i Blaus”.
1) Bellreguard, dijous 18-4-13 (18:30 h): Sergio i Xoto – Mario i Sagasta.
2) Benigànim, diumenge 21-4-13 (18:30 h): Lluiset i Enrico – Ricard i Guillem.
3) Llosa, dimarts 23-4-13 (18:30 h): Pepe i Jaume – Raúl i Sidahmed.
4) Cast.Rugat, dimecres 24-4-13 (18:30 h): Sariero i Vilare – Escoto i Gabi.

7.–JECV LARGUES.
· Diumenge 21 abril (9 h.) Canxa Benidorm.
– Alevins-(9 h): 1) Orba A – Orba B. 2) Murla- Tibi. 3) Murla – Orba B. 4) Orba A- Tibi.
– Infantils-(11 h): 1) Tibi – Murla A. 2) Benidorm – Orba A.
– Cadets-(12,30 h): 1) Mutxamel – Calp. 2) Tibi – Orba A.
– FINALS, Murla, diumenge 28-4-13 (9,30 h)


50 Visites

Deixa un comentari