Resultats de pilota valenciana. Properes cites

Resultats i classificacions de les competicions més destacades de la pilota valenciana. Partides a jugar la propera setmana. 1. NOTÍCIES SETMANALS D’INTERÉS
1.1. Partides del dijous 29-5-08 al trinquet de Bellregiard
1) Josep i Carlos II (R) 25 – Dani i Rafa (Bl) 15
2) Armando i Leandro (R) 25 – J. Carlos i Coeter II (Bl) 20.

1.2. PER DALT CORDA. COPA DIPUTACIÓ DE VALÈNCIA (2ona fase)
1.2.1. Resultats del divendres 30-5-08
Núñez, Dani i Héctor 50 – Miguel, Tato i Tino 60.
1.2.2. Dissabte 31-5-08 al Pelaio
León, Sarasol II i Raül II 50 (R, Oltra) – Víctor, Félix i Canadi 60 (Bl, Miguelin).
1.2.3. Dilluns 2-6-08 a La Pobla
Álvaro, Jesús i Herrera 60 – Genovés II, Xavi i Pedrito 20

1.3. CIRCUIT JOVE – OXFORD. 2ona fase (6 equips)
1.3.1. Divendres 30-5-08, Vila-real
Marcos, Santi i Patri 60 – Santi II, Natxo i Josep 25
1.3.2. Dissabte 31-5-08, Carcaixent
Fageca, Emilio i Carlos II — – Pasqual II, Colau II i Caña — (Ajornada --> al dissabte 7-6-08 a Pedreguer).
1.3.3. Diumenge 1-6-08, Murla (12 h)
Primi, Tomás II i Miralles 50 – Boni (Fran), Héctor II i Monrabal 60
1.3.4. Diumenge 1-6-08, Alcàsser:
Trio de Marcos 60 – Trio de Pasqual II 50
1.3.5. Es veu ja un equip destacat
L’equip de Marcos, Santi i Patri --> 2 jugades, 2 guanyades.

1.4. RASPALL AFICIONATS 3era. Quarts de final
· 2ona categoria:
1) Castelló de la Ribera. 2) Manuel. 3) Bicorb-B. 4) Albaida.
5) Cocentaina. 6) Xeraco-B. 7) Ador-A. 8) Polinyà?
· 3era categoria B. Han passat:
1) Daimús-C (1r). 2) Rafelbunyol-G (2). 3) Albalat de la Ribera (1). 4) Quesa-B (2).
5) Gandia-B (1). 6) Oliva (2). 7) Uxola-Pego (3). 8) Polinyà.
1.4.1. Enfrontaments entre els 8 equip de quarts de 3era B
1) Daimús-C – Uxola-Pego (Daimús era 1r de grup, amb 26 p.).
2) Albalat de la Ribera – Polinyà.
3) Gandia – Rafelbunyol-G.
4) Quesa-B – Oliva.
1.4.2. Quan es jugaran
El dissabte 7-6-08 i la tornada el dissabte 14-6-08.
1.4.3. Resultats en 1era categoria – Semifinals
1) Rafelbunyol-A 35 (amb Moro, Campos i Julio) – Rafelbunyol-B 15 (amb Juan, Vte. Juan i César)
2) Xeraco 35 (Josep, Paco, Xaveli i Trini --> equip molt jove) – Beniarrés 15 (Rafa, Roberto, Roselló i Álex). (No va jugar Lluiset, i Roberto eixia de lesió).
1.4.4. CLASSIFICACIONS LLIGUETA SEMIFINALS (en 1 partida)
1) Xeraco-A: 3 p. 2) Rafelbunyol-A: 3 p. 3) Rafelbunyol-B: 0 p. 4) Beniarrés-A: 0 p.

1.5. LLARGUES
1.5.1. Classificacions provissionals
1) El Campello: 30 (10) (+76). 2) Sella: 22 (10) (+34). 3) Finestrat: 22 (10) (+31). 4) Tibi: 14 (11) (+1). 5) Laguart: 11 (10) (–9). 6) Murla: 10 (9) (–25). 7) Parcent: 10 (10) (–27). 8) Agost: 1 (10) (–71).

1.6. JOCS ESCOLARS C.V. LLARGUES (Província d’Alacant)
1.6.1. Categoria ALEVÍ. Semifinals
1) Orba-A – Mutxamel. 2) Tibi – Murla-A.
1.6.2. Categoria INFANTIL
Ja s’han classificat Tibi i Benidorm. Resten partides que decidiran els altres 2 equips.
1.6.3. Categoria CADETS
Encara està jugant-se la fase prèvia.


2. PARTIDES INTERESSANTS PROPERA SETMANA DE RASPALL
· Bellreguard, divendres 6-6-08:
1) Pep i Alex – Panete i Carlos
2) Guille i Burguera – Ricard i Guillem
· Bellreguard, dissabte 7-6-08:
1) J. Carlos i Dorin – Dani i Galan
2) Gorxa i Coeter II – Armando i Alberto
· Bellreguard, diumenge 8-6-08:
1) Juan II i Canana II – David i Vilare
2) Loripet i Leandro III – Juan i Agustí
· Oliva, dimarts 10-6-08:
1) Juvenils
2) Professionals de 1era


3. PARTIDES INTERESSANTS PROPERA SETMANA PER DALT CORDA
3.1. Copa Diputació 2ona fase
1) Bellreguard, divendres 6-6-08 (23:30 h) --> Trio de León – Trio de Víctor
2) Pedreguer, dissabte 7-6-08:
1) Circuit Jove (partida ajornada de Carcaixent del dissabte 31-5-08) --> Fageca, Emilio i Carlos II – Pasqual II, Colau II i Caña
2) 18:30 h --> Trio d’Álvaro – Trio de Genovés II
3.2. ALTRES PER DALT CORDA
· UPV, dijous 5-6-08 (20 h): Circuit Jove --> Trio de Fageca – Trio de Fran (o Boni)
· Pelaio, dijous 5-6-08:
1) Boni i J. Manuel – Roberto i Colau II
2) Cervera, Pere i Herrera – Soro III, Salva i Pedrito
· Llíria, divendres 6-6-08:
1) ªJuvenils
2) Circuit Jove --> Trio de Primi – Trio de Santi II
· Sueca, divendres 6-6-08:
1) Pujol II i Juanfran – Escoto i Caña
2) Miguel i Solaz – Adrià I, Santi i Oñate
· Pelaio, dissabte 7-6-08 (17:30 h) --> Núñez i Dani – Colau, Grau i Tino
· Sagunt, diumenge 8-6-08 (12 h): Circuit Jove --> Trio de Marcos – Trio de Fran (Boni)
· Benissa, diumenge 8-6-08:
1) Boni i Carlos II – Escoto, Tomás II i Cristian
2) Miguel i Salva – Soro III i Tato
· Benidorm, dilluns 9-6-08:
1) Escoto i Emilio – Marrahí i Juanfran
2) Genovés II i Pere – Víctor, Canari i Héctor
· Guadassuar, dilluns 9-6-08:
1) Juvenils
2) Cervera, Raül II i Pedrito – Primi, Xavi i Oñate


4. PARTIDES INTERESSANTS PROPERA SETMANA RASPALL
4.1. 3era categoria B – dissabte 7-6-08
1) Daimús-C – Uxola-Pego 2) Albalat de la Ribera – Polinyà
3) Gandia-B – Rafelbunyol-G 4) Quesa-B – Oliva

4.2. 1era categoria. Lligueta Semifinals (dissabte 7-6-08)
1) Rafelbunyol-A – Beniarrés-A 2) Rafelbunyol-B – Xeraco


5. PARTIDES INTERESSANTS PROPERA SETMANA LLARGUES:
Diumenge 1-6-08: Partides ajornades.


6. ALTRES RESULTATS DEL RASPALL (tots a Bellreguard)
· Partides des del dijous 8-5-08 fins al diumenge 11-5-08 --> SUSPESES per la pluja.
· Dijous 15-5-08:
1) Monxo i Galán 25 – Dani i Rafa 10
2) Sariero i Leandro III, 0 – J. Carlos i Salva 25
· Divendres 16-5-08:
1) Ferran i Paco 15 – Server i Melvi 25
2) Pep i Xoto 5 – Punxa i Terry 25
· Divendres 16-5-08 (23:30 h) a BENEFICI POBLE SAHARAUI --> Waldo i Agustí 25 – Gorxa, Coeter II i Leandro III 20. [Gran partida!]
· Dissabte 17-5-08 --> SUSPESES PER PLUJA.


7. ALTRES RESULTATS PER DALT CORDA
1) Sagunt, diumenge 11-5-08 (12 h): Copa Diputació --> Trio de Núñez 60 – Trio de Víctor 45
2) Murla, diumenge 11-5-08 (12 h): Circuit Jove --> Trio de Fran 60 – Trio de Santi II 35
3) Beniform, dillun 12-5-08: Copa Diputació --> Trio de Cervera 40 – Trio d’Álvaro 60
4) La Pobla, dilluns 12-5-08: Circuit Jove --> Trio de Pasqual II 60 – Trio de Marrahí 35
5) Massamagrell, dimarts 13-5-08: Circuit Jove --> Trio de Roberto 35 – Trio de Marcos 60
6) Guadassuar, dimecres 14-5-08: Circuit Jove --> Trio de Primi 60 – Trio de Carlos 45
7) Vila-real, dimecres 14-5-08: Copa Diputació --> Trio de León 60 – Trio de Genovés II 50
8) Pelaio, dijous 15-5-08: Circuit Jove --> Trio de Pujol II 45 – Trio de Santi II 60
9) UPV, dijous 15-5-08: Copa Diputació --> Trio de Colau 40 – Trio de Miguel 60
10) Vila-real, divendres 16-5-08: Circuit Jove --> Trio de Fran 60 – Trio de Marrahí 45
11) Sueca, divendres 16-5-08: Copa Diputació --> Trio de Cervera 15 – Trio de Víctor 60
12) Pedreguer, dissabte 17-5-08: Circuit Jove --> Trio de Fageca 55 – Trio de Marcos 60
Pelaio, dissabte 17-5-08: Copa
18 Visites

Deixa un comentari