Partides de pilota interessants per aquesta setmana

Ací teniu les partides més destacades a les diferents modalitats per a què les pugau consultar.
Recordeu que el proper dimarts a les 21h tindrem als pelotaris pegolins del Pego-A, del Pego-B i també a Néstor, per a contar-nos uns, com han vist l’any, i l’altre, com creu que acabarà. No faltes, serà ben interessant i podràs conèixer més sobre la pilota valenciana al nostre poble de Pego.
1. Partides interessants dalt corda professional.
1) Pelaio, dijous 3-6-10 (16:30 h):
1) Escoto, Víctor II i Pepet – Sergio i Héctor II
2) Adrià I, Natxo i Oñate – Cervera, Santi i Pedrito
2) Borriana, dijous 3-6-10 (18:30 h) --> Fageca i Canari – Primi i Melxor
3) Sueca, divendres 4-6-10 (17 h):
1) Juvenils
2) Santi II i Pere – Fran i Héctor
4) Llíria, divendres 4-6-10 (18:30 h), Copa Diputació--> Miguel i Sarasol II – León i Xavi.
5) Bellreguard, divendres 4-6-10 (23 h?) Festival Pro Poble Saharaui:
1) Genovés I i Luisito – Sarasol I i Fredi
2) Waldo i Dorin – Loripet i Coeter II
6) Dénia, divendres 4-6-10 (19 h), Copa Diputació--> Soro III i Salva – Colau i Fèlix.
7) Pedreguer, dissabte 5-6-10 (16:30 h):
1) Carlos i Herrera – Primi i Carlos II
2) Álvaro i Tato – genovés II i Natxo
8) Pelaio, dissabte 5-6-10 (17:30 h) --> Víctor, jesús i Tino – Núñez, Grau i Canari
9) Benissa, diumenge 6-6-10 (16:30 h):
1) Juvenils
2) Fageca i Santi – Pujol II i Raül II
10) Guadassuar, dilluns 7-6-10:
1) Pablo i Jesús II – Adrià III i Pepet
2) Primi i Salva – Adrià I i Herrera
11) La Pobla, dilluns 7-6-10 (16:30 h):
1) Juvenils
2) Colau i Jesús – Soro III i Tato
12) Massamagrell, dimarts 8-6-10 (16:30 h):
1) Genovés II i Sarasol II – León, Xavi i Tino
2) Roberto i Héctor II – Sergio i Carlos II
13) Benidorm, dimarts 8-6-10:
Dm-1- juny: 2) Carlos i Pere – Pujol II i Herrera
1) Juvenils
2) Professionals de 1era

2. Partides interessants raspall professional.
1) Bellreguard, dijous 3-6-10 (17 h):
1) Xaveli II i Xoto – Monxo i Canari
2) Blasco i Sanxis – Punxa i Dorin
2) Bellreguard, divendres 4-6-10 (17 h):
1) Mario i Gabi – Raül i Jaume II
2) Dani i Alex – Guille i Guillem
3) Bellreguard, divendres 4-6-10 (23 h):
Pro-Poble Saharaui --> 2) Loripet i Coeter II – Waldo i Dorin
4) Bellreguard, dissabte 5-6-10 (17 h):
1) Juvenils
2) Josep i Agustí – Blasco i Canan II
5) Bellreguard, diumenge 6-6-10 (17 h):
1) Juvenils
2) Loripet i Coeter II – Juan i Alberto
6) Vilanova (Castelló Ribera), dilluns 7-6-10 (17 h):
1) Juvenils
2) Professionals de 1era
7) Oliva, dimarts 8-6-10 (17 h):
El dm. 1-6-10 --> 1) Sergio i Malonda IV – Xaveli II i Xoto 2) Carlos i Morera – David i Canari
1)Juvenils
2) Professionals de 1era

3. Partides Raspall-Aficionats 1era Categoria.
Dissabte 5-juny: (resta 1 més: Fins 12 de juny)
· 1era categoria: 1) *Alzira-A – Xeraco-A 2) Bicorb-A – Alzira-C
· Dg.-12-6-10 (ÚLTIMA): 1) Alzira-A – Bicorb-A 2) Xeraco-A – Alzira-C 3) Alzira-B – Rafelbunyol
· Semifinals 4rta A (5 i 12 de juny):
1) Daimús-B – Polinyà-C 2) Benigànim – Rafelcofer
3) Rafelbunyol-D – Cocentaina-B 4) Dénia-A – Polinyà-B
· Semifinals 4rta B (5 i 12 de juny):
1) Dénia-B – Alcàntera 2) Rafelbunyol-F – Ondara-B
3) Alzira – UPV 4) Castellonense – La Llosa

4. Partides Llargues 1era categoria.
Diumenge 6 de juny. Resta 1 jornada més (13 de juny)
· 1) Benimagrell – Sella 2) Murla-B – Campello 3) Parcent – Tibi 4) Benidorm – Murla-A
>>Últimes partides (diumenge 13 de juny):
1) Campello – Benimagrell 2) Sella – Murla-B
3) Murla-A – Parcent 4) Tibi – Benidorm

5. Partides I Circuit Tecnificació Raspall.
· Bellreguard, dimarts 8-6-10: 1) (18:30 h?): Piles – Orba 2) (19:30 h?): Dénia – Pobla Llarga
· La Llosa, dimecres 9-6-10 (18 h): 1) Bicorb – La Llosa 2) Bellreguard – Valldigna 3) Alberic – Gata
>>Últimes partides:
1) Bellreguard, dimarts 15-6-10 (19:30 h): 1) Bellreguard – La Llosa 2) Piles – Dénia
2) La Llosa, dimecres 16-6-10 (18 h): 1) Bicorb – Alberic 2) Valldigna – Pobla Llarga 3) Orba – Gata

6. Campionat Aficionats Dalt Corda Individual 1era categoria.
Dissabte 5 de juny.
· Grup A:
1) Juanjo Sala (Tavernes) – José Martínez (Campello)
2) Juanmi Vañó (Gandia) – Gerardo (Alfarp)
Dissabte 12: 1) Juanjo Sala – Gerardo Añó 2) Juanmi Vañó – José Martínez

Partides de pilota interessants per aquesta setmana

Aquesta setmana els equips pegolins no han tingut gens de sort… si be pensàvem que el Pego-B havia guanyat, a la fi seguint la correcció de la Federació de Pilota Valenciana, tots dos equips pegolins perderen. Aquesta setmana juguen a ‘casa’ i necessitaran del nostre recolzament per afrontar les últimes jornades. (més…)
0 Visites

Deixa un comentari