Ràdio Pego

107.8FM sempre amb tu

FACEBOOK INSTAGRAM X ESCOLTA'NS

  • Notícies
  • Pòdcasts
    • Informatius
    • Jazzlu
    • Ferrando
    • Entre nosaltres
    • Kilometre 0
    • La cova dels grills
    • La mosca
    • L’hora del blues
    • Pego Paris i Londres
    • Moment de festa
    • I més…
    • Amadem
    • Amb veus d’altri
    • Arran de terra
    • Escolte veus
    • La marjal curiosa
    • Les nostres arrels
    • Les sorts púrpures
    • Pissiganya
    • Un país d’històries
    • Va de vi
  • Graella
  • Qui som
  • Contacte
  • Tarifes RP
  • Sol·licitud Programes

Notícies Ràdio Pego

Almogàvers, Pego Viu, Cavallers de la Taula Quadrà i Personatges del Bullent, guanyen la XXXIX edició de la Baixà del riu Bullent
    Notícies Ràdio Pego 

    Almogàvers, Pego Viu, Cavallers de la Taula Quadrà i Personatges del Bullent, guanyen la XXXIX edició de la Baixà del riu Bullent

    22 de febrer de 20259 de juliol de 2025 Sara Garcia

    Premi a la millor colla o associació local, premi a l’embarcació que retire més residus, premi a la millor embarcació

    Read more
    «Tot enllestit» per al pregó de Carnestoltes 2025
      Agenda Baixà del Bullent Carnestoltes Celebració Cultura Festes Notícies Ràdio Pego Pinyata 

      «Tot enllestit» per al pregó de Carnestoltes 2025

      21 de febrer de 20259 de juliol de 2025 Sara Garcia

      És el que ens ha assegurat el pregoner d’enguany, el director de cinema Sergi Miralles, que també ha desvelat que

      Read more
      «Independentment de l’oratge que marca, seguim amb els ànims alts» per celebrar la Baixà del riu Bullent este dissabte
        Agenda Baixà del Bullent Festes Notícies Ràdio Pego Parc Natural La Marjal Pego-Oliva 

        «Independentment de l’oratge que marca, seguim amb els ànims alts» per celebrar la Baixà del riu Bullent este dissabte

        21 de febrer de 20259 de juliol de 2025 Sara Garcia

        Declaracions de la regidora de Festes, Paula Orihuel, este matí als micròfons de Ràdio Pego. Fins a les 14h de

        Read more
        Hui a Pego s’han assentat les bases pel projecte europeu EcoSphere
          Ajuntament de Pego Formació Medi Ambient Notícies Ràdio Pego Parc Natural La Marjal Pego-Oliva Unió Europea 

          Hui a Pego s’han assentat les bases pel projecte europeu EcoSphere

          21 de febrer de 20259 de juliol de 2025 Sara Garcia

          Representants dels 8 països socis han debatut este matí a la Casa de Cultura de Pego sobre les accions amb

          Read more
          L’OMA estrena la composició inèdita de Ferran Ferrando, ‘Peça de concert’ per a trompa i orquestra, 20 anys després de la seua escriptura
            Agenda Cultura Marina Alta Música Notícies Ràdio Pego Talent 

            L’OMA estrena la composició inèdita de Ferran Ferrando, ‘Peça de concert’ per a trompa i orquestra, 20 anys després de la seua escriptura

            20 de febrer de 20259 de juliol de 2025 Sara Garcia

            La cita és este diumenge, 23 de febrer, al Teatre Auditori de Beniarbeig a les 19 hores, durant la inauguració

            Read more
            L’Agrupació Musical de Pego participa dissabte en el XV Certamen de Música Festera d’Altea la Vella
              Agenda Cultura Música Notícies Ràdio Pego Promoció 

              L’Agrupació Musical de Pego participa dissabte en el XV Certamen de Música Festera d’Altea la Vella

              20 de febrer de 202520 de febrer de 2025 Sara Garcia

              Un estímul per als músics perquè dona l’oportunitat de deixar una bona impressió de la banda. Es mesuraran amb la

              Read more
              El Ceip Ambra crea una escultura en forma de cor per simbolitzar la filosofia educativa dels seus 30 anys d’història
                Celebració Educació Notícies Ràdio Pego 

                El Ceip Ambra crea una escultura en forma de cor per simbolitzar la filosofia educativa dels seus 30 anys d’història

                20 de febrer de 202520 de febrer de 2025 Sara Garcia

                L’escultura està feta de ferro i pedres perquè perdure en el temps. Des la direcció del centre escolar pegolí conviden

                Read more
                Remodelació en l’equip de govern de l’Ajuntament de Pego
                  Ajuntament de Pego Festes Notícies Ràdio Pego Política municipal Remodelació 

                  Remodelació en l’equip de govern de l’Ajuntament de Pego

                  19 de febrer de 2025 Sara Garcia

                  La delegació de Festes, que fins ara assumia Anna Llopis Aparisi, passa a mans de Paula Orihuel Espinós.

                  Read more
                  L’Ajuntament d’Oliva demana millores en la connexió d’autobús amb Pego i Gandia
                    Agenda Infraestructures Mobilitat Notícies Ràdio Pego Transport 

                    L’Ajuntament d’Oliva demana millores en la connexió d’autobús amb Pego i Gandia

                    19 de febrer de 2025 Sara Garcia

                    El contracte actual va caducar el 2022, segons fonts municipals i per això han demanat una nova adjudicació que contemple

                    Read more
                    Pego viu dissabte el Pregó i la Crida Falleres
                      Agenda Falles Festes Notícies Ràdio Pego 

                      Pego viu dissabte el Pregó i la Crida Falleres

                      19 de febrer de 2025 Sara Garcia

                      Serà a les 20 hores des del balcó de l’Ajuntament quan es faça saber que la festa josefina ja no

                      Read more
                      ‘Maria Ibars. Una estima perenne entre el Montgó i la Mar’ apropa a l’ànima de l’autora a través de la lectura
                        Cultura IECMA Investigació Literatura Llengua Llibres Notícies Ràdio Pego Promoció 

                        ‘Maria Ibars. Una estima perenne entre el Montgó i la Mar’ apropa a l’ànima de l’autora a través de la lectura

                        18 de febrer de 20259 de juliol de 2025 Sara Garcia

                        El llibre, amb un objectiu divulgatiu, aporta les fites més importants de la vida de l’escriptora i el sentit de

                        Read more
                        La Baixà del riu Bullent tindrà observadors d’excepció, la comitiva europea del programa EcoSphere
                          Agenda Ajuntament de Pego Baixà del Bullent Gastronomia Intercanvi Internacional Joventut Medi Ambient Notícies Ràdio Pego Parc Natural La Marjal Pego-Oliva 

                          La Baixà del riu Bullent tindrà observadors d’excepció, la comitiva europea del programa EcoSphere

                          18 de febrer de 202518 de febrer de 2025 Sara Garcia

                          Des del dijous i fins al diumenge representants de Grècia, Itàlia, Portugal, Croàcia, Eslovènia, Sèrbia i Letònia estaran a Pego

                          Read more
                          La Piscina Coberta Municipal de Pego obri el període de renovacions i inscripcions per als cursos de natació del tercer trimestre
                            Aigua Esports Notícies Ràdio Pego 

                            La Piscina Coberta Municipal de Pego obri el període de renovacions i inscripcions per als cursos de natació del tercer trimestre

                            18 de febrer de 202518 de febrer de 2025 Sara Garcia

                            Una oportunitat per continuar activant l’organisme o per començar a fer-ho amb els beneficis que aporta la natació. Les persones

                            Read more
                            La Marina Alta inicia 2025 amb el menor nombre de persones desocupades en mes de gener des de fa 17 anys
                              Creama Notícies Ràdio Pego Ocupació 

                              La Marina Alta inicia 2025 amb el menor nombre de persones desocupades en mes de gener des de fa 17 anys

                              17 de febrer de 20259 de juliol de 2025 Sara Garcia

                              El primer mes de l’any la comarca va registrar 8.497 persones aturades, és un 1,7% més que al desembre, és

                              Read more
                              Pego viurà el Pregó de Carnestoltes divendres 21 de febrer
                                Agenda Baixà del Bullent Carnestoltes Festes Notícies Ràdio Pego Pinyata 

                                Pego viurà el Pregó de Carnestoltes divendres 21 de febrer

                                17 de febrer de 20259 de juliol de 2025 Sara Garcia

                                Enguany dedicat al món del cinema i amb un pregoner d’excepció, el director cinematogràfic, Sergi Miralles. Atzaïla recorda que este

                                Read more
                                • ← Previous
                                • Next →

                                Notícies
                                Programes
                                Emissió en directe
                                Contacte
                                Avís Legal
                                Política de privacitat
                                Ràdio Pego
                                escut_ajuntament AJUNTAMENT DE PEGO
                                Logo XEMV Logo AVL

                                Segeix-nos en:
                                © 2016 Ràdio Pego - Plaça del mercat, 13 - 03780 Pego (Alacant)
                                Tel: 96 640 02 12 - Email: radiopego@pego.org