Ràdio Pego

107.8FM sempre amb tu

FACEBOOK INSTAGRAM X ESCOLTA'NS

  • Notícies
  • Pòdcasts
    • Informatius
    • Jazzlu
    • Ferrando
    • Entre nosaltres
    • Kilometre 0
    • La cova dels grills
    • La mosca
    • L’hora del blues
    • Pego Paris i Londres
    • Moment de festa
    • I més…
    • Amadem
    • Amb veus d’altri
    • Arran de terra
    • Escolte veus
    • La marjal curiosa
    • Les nostres arrels
    • Les sorts púrpures
    • Pissiganya
    • Un país d’històries
    • Va de vi
  • Graella
  • Qui som
  • Contacte
  • Tarifes RP
  • Sol·licitud Programes

Notícies Ràdio Pego

PSPV i PP aproven la tercera modificació de crèdit de l’Ajuntament de Pego
    Addició Economia Notícies Ràdio Pego Política local Pressupost 

    PSPV i PP aproven la tercera modificació de crèdit de l’Ajuntament de Pego

    8 de juliol de 20258 de juliol de 2025 Sara Garcia

    Per un valor de 376.132,22€ «per a dotar de crèdit diferents partides» que complementen les aprovades anteriorment en el pressupost

    Read more
    L’equip de govern de Pego aprova en solitari el pressupost de 2025
      BREUS Política local Pressupost 

      L’equip de govern de Pego aprova en solitari el pressupost de 2025

      7 de juliol de 20257 de juliol de 2025 Sara Garcia

      Finalment no hi hagut unanimitat per a donar llum verda als comptes d’enguany. Estos només han comptat amb els vots

      Read more
      La corporació de l’Ajuntament de Pego aprovarà uns comptes «positius per al nostre municipi» i «reals»
        Addició Ajuntament de Pego Notícies Ràdio Pego Política local Pressupost 

        La corporació de l’Ajuntament de Pego aprovarà uns comptes «positius per al nostre municipi» i «reals»

        7 de juliol de 20257 de juliol de 2025 Sara Garcia

        Segons el regidor d’Hisenda Ricardo Sendra, que confia que esta vesprada, a partir de les 19h., el pressupost obtinga «el

        Read more
        Dos persones ferides en un accident a la N-332 al seu pas pel terme municipal d’Oliva
          BREUS Trànsit Transport 

          Dos persones ferides en un accident a la N-332 al seu pas pel terme municipal d’Oliva

          7 de juliol de 20259 de juliol de 2025 Sara Garcia

          Fa uns minuts el consorci de Bombers de València ha informat d’un accident de trànsit entre dos vehicles, a la

          Read more
          S’aproven dos reconeixements de crèdit per valor de 82.570€ en el ple ordinari de juliol de l’Ajuntament de Pego
            Addició Ajuntament de Pego Economia Notícies Ràdio Pego Política local 

            S’aproven dos reconeixements de crèdit per valor de 82.570€ en el ple ordinari de juliol de l’Ajuntament de Pego

            4 de juliol de 20257 de juliol de 2025 Sara Garcia

            El primer reconeixement de crèdits amb un import de 39.610€ i el segon per valor de 42.960€ amb informe de

            Read more
            La Clandestina convertix el seu concert de Festes en un homenatge a Xavi Morant
              Addició Celebració Festes Homenatge Música Notícies Ràdio Pego 

              La Clandestina convertix el seu concert de Festes en un homenatge a Xavi Morant

              4 de juliol de 20257 de juliol de 2025 Sara Garcia

              En un moment ben especial, perquè enguany bufen 25 ciris de pastís d’aniversari, la colla de dolçainers i tabaleters de

              Read more
              S’aprova definitivament el Pla Parcial de Penya Roja durant el ple ordinari de juliol
                Addició Aigua Ajuntament de Pego Economia Notícies Ràdio Pego Recursos Urbanisme 

                S’aprova definitivament el Pla Parcial de Penya Roja durant el ple ordinari de juliol

                3 de juliol de 20257 de juliol de 2025 Sara Garcia

                Ha obtingut 13 vots a favor, els dels PSPV i el PP i 4 vots en contra, de Compromís. La

                Read more
                Creama celebra 30 anys de vida a la comarca ‘connectant persones i projectes’
                  Addició Agenda Celebració Creama Marina Alta Notícies Ràdio Pego 

                  Creama celebra 30 anys de vida a la comarca ‘connectant persones i projectes’

                  3 de juliol de 20257 de juliol de 2025 Sara Garcia

                  En estes 3 dècades ha atés més de 700.000 persones, ha impulsat la creació de més de 5.000 empreses, ha

                  Read more
                  Pego s’ompli d’activitats en la Vespra de l’Ecce-Homo
                    Addició Agenda Ajuntament de Pego Ecce-Homo Festes Música Notícies Ràdio Pego Padró Pilota 

                    Pego s’ompli d’activitats en la Vespra de l’Ecce-Homo

                    1 de juliol de 20257 de juliol de 2025 Sara Garcia

                    Esta vesprada a les 19h., vespres cantades celebrades per la Germandat Sacerdotal del Santíssim Ecce-Homo a la seua capella i,

                    Read more
                    Ja activa l’Escola d’Estiu de Pego
                      Addició Ajuntament de Pego Educació Esports Notícies Ràdio Pego 

                      Ja activa l’Escola d’Estiu de Pego

                      1 de juliol de 20257 de juliol de 2025 Sara Garcia

                      Des d’ahir dilluns 30 de juny i fins al 8 d’agost, més de 200 de xiquets i xiquetes d’entre 3

                      Read more
                        Addició Notícies Ràdio Pego Novetat Trànsit 

                        Els senyals de trànsit es modernitzen a partir de hui

                        1 de juliol de 20257 de juliol de 2025 Sara Garcia

                        A partir d’ara, de manera progressiva, veurem patinets, porcs senglars i llenguatge visual més inclusiu en els nous pictogrames. Una

                        Read more
                        El ple del Consell aprova el decret que determina el calendari laboral per a 2026
                          BREUS Festiu Treball 

                          El ple del Consell aprova el decret que determina el calendari laboral per a 2026

                          1 de juliol de 20257 de juliol de 2025 Sara Garcia

                          Hi haurà 12 dies inhàbils a efectes laborals, retribuïts i no recuperable.

                          Read more
                          Els Moros i Cristians de Pego posen «fi als dies foscos» amb la Capitania de la Filà Inquisidors
                            Festes Moros i Cristians Notícies Ràdio Pego 

                            Els Moros i Cristians de Pego posen «fi als dies foscos» amb la Capitania de la Filà Inquisidors

                            30 de juny de 20257 de juliol de 2025 Sara Garcia

                            Dissabte durant l’Entrada Gran, la Filà capitana va triar com a fil conductor per al boato de Salvador Frau ‘La

                            Read more
                            L’Ecce-Homo pren protagonisme en la recta final de les Festes de Pego
                              Agenda Ecce-Homo Festes Notícies Ràdio Pego 

                              L’Ecce-Homo pren protagonisme en la recta final de les Festes de Pego

                              30 de juny de 20257 de juliol de 2025 Sara Garcia

                              Tres dies en què el patró del municipi es fa més present i la capella on descansa al llarg de

                              Read more
                              Els pressupostos de Pego més pròxims, a parer del líder del PP local
                                Economia Notícies Ràdio Pego Política municipal Pressupost 

                                Els pressupostos de Pego més pròxims, a parer del líder del PP local

                                30 de juny de 202530 de juny de 2025 Sara Garcia

                                Els populars han presentat a l’equip de govern 30 propostes perquè s’incloguen en el pressupost d’enguany. Els socialistes n’haurien acceptat

                                Read more
                                • ← Previous
                                • Next →

                                Notícies
                                Programes
                                Emissió en directe
                                Contacte
                                Avís Legal
                                Política de privacitat
                                Ràdio Pego
                                escut_ajuntament AJUNTAMENT DE PEGO
                                Logo XEMV Logo AVL

                                Segeix-nos en:
                                © 2016 Ràdio Pego - Plaça del mercat, 13 - 03780 Pego (Alacant)
                                Tel: 96 640 02 12 - Email: radiopego@pego.org