Resultats destacats i partides de pilota a tenir en compte

Hem entrat ja en estiu i des “del Racó del Tio Canya” ens ha costat un poc trobar el temps per complir allò que diguérem de posar-vos les partides de la setmana. No obstant, ací teniu algunes partides, encara que principalment ho fem per recordar algunes de les partides properes que cal apuntar be. Com diem a la ràdio: “a l’estiu… el trinquet també viu”.

Alguns Resultats Importants:
I) Final Copa Diputació: Soro i Santi 55 – Alvaro, Natxo i Monrabal 60
II) Lliga Raspall:
1) Oliva 25-6: Punxa i Coeter 25 – Pepe, Moro i Xoto 5
2) Piles: Pepe, Moro i Xoto 25 – Moltó, Canari i Sidahmed 0
3) Bellreguard 29-6: Monjo, Sanxis i Sagasta 25 – Punxa i Coeter 20
4) Castelló Ribera 1-7: Ricard,Alberto i Miravalles – Pepe,Moro i Xoto.
Van a Semifinals: 1) Punxa i Coeter. 2) Pepe, Moro i Xoto. 3) Ricard, Alberto i Miravallles?. -4)Monjo,Sanxis i Sagasti ?.
III) Final Frontó Parelles, Almussafes 30-6:
1a) Quart A 41 – Museros A 40.
Juvenils) Almussafes 41 – Borbotó 31.
IV) Raspall Cadira de Rodes, FINAL Xirivella 29-6 : Julio Cortés (Oliva) 25 – Carlos Sanxis (Alaquàs) 20.
V) Raspall Aficionats Semifinals 1a i 2a (tornada 29 i 30 juny):
1a) 1) Bicorp A – Oliva A – Anada (35-30 ) 2) Castelló Rugat A – Genovés A – Anada (30-35).
2a) 1) Orba A – Oliva B – Anada (30 – 20 ) 2) Genovés B (2n.) Alzira A (3r.) –
VI) Copa Diputació-2 Semifinalistes:1) Boni i Josep. 2)PabloII i NatxoII. 3)Ferrer i Jesús II. 4) Panete o Vicent o Xavi II o Adrià.
VII) Copa Promeses Semifinalistes: 1) Alvaro II. 2) Giner. 3) Sergio. 4) Marc o Carlos (Kevin) o Boina.
VIII) Finals Raspall Individual Cadet, Piles: Final) Néstor (Xeraco) 25 – Ximo (Piles) 5. 3r-4t) Jordi (Oliva) 25 – Justo (Oliva) 20.

Partides interessants a tenir en compte:
1.-DALT CORDA PROFESSIONAL.
1) Dénia, dilluns 8-7 (19 h): “Trofeu Ciutat de Dénia” – 2a Semifinal: Miguel i Santi – Rodrigo, Raúl i Tomàs II.
2) Alzira, dilluns 8-7 (17 h):
1a) Copa-Promeses 1a Semifinal.
2a) Professionals.
*Di-1: Santi II i Natxo – Pablo i Salva.
3) Borriana, dilluns 8-7
1a) Juvenils.
*Di-1: Raúl I i Onyate II – Pujol I i Tino.
2a) Professionals.
*Di-1: Soro III i Raúl II – Alvaro i Fèlix.
4) La Pobla, dilluns 8-7 ( 17 h.) Copa-Promeses 2a Semifinal.
5) Massamagrell, dimarts 9-7 (16:45 h.):
1a) Copa-2 1a Semifinal.
2a) Professionals.
*Dm-25: Soro III i Santi – Pablo, Fèlix i Tomàs II.
6) Guadassuar, dimecres 10-7 (16:45 h):
1a) Copa-2 2a Semifinal. .
2a) Professionals.
*Dx-26: Cervera, Raúl i Carlos 20 – Alvaro, Natxo i Monrabal 60.
7) Vilareal, dimecres 10-7 (18:30 h):
1a) Juvenils.
2a) Professionals.
8) Sueca, divendres 19-7 ( 17 h.)
1a) Copa-Promeses Final.
2a) Copa-2 Final

2.–RASPALL PROFESSIONAL.
1) Benigànim, dilluns 8-7 (17 h) “Campionat Llavors”: Feo i Lorja – Moreno, Pepe i Joaquín.
2) Oliva, dimarts 9-7 (17:00 h)
1a) Juvenils.
*Dm-25: Pau i Ricardet – Cerver i Brisca.
2a) Professionals.
*Dm-2: Moltó, Canari i Sidahmed – Josep, Dorín i Leandro III.
3) La Llosa, dimarts-9-7 (16:30 h):
1a) Aficionats.
2a) Professionals
*Dm-2:- Mario i Sanxis – Sergio i Xoto.
4) Castelló Rugat, dimecres 10-7 (16:30 h).:
1a) Juvenils.
2a) Professionals.
*Dx-26 : Juan i Sanxis – Ricard i Canari ( 100 € ).

3.-Final Trofeu “Ciutat de Dénia”, Dilluns 8 de juliol ( 22,30 h )

4.-Finals RASPALL Aficionats.
– Pista Quatretonda, dissabte i diumenge 13 i 14 de-juliol:
· Ds-13-7: Finals Femenines (10 h):
-3a) Meliana – Beniparrell C.
–2a) Borbotó C – Beniparrell B.
–1a) Borbotó A – Beniparrell A.
· Dissabte 13-7: Masculines:
-2a)(17 h.) – Orba A – Alzira A.
-1a)(18 h) – Bicorp A – Genovés A.
· Diumenge 14-7:
-3a)(18 h) – Polinyà A – Bicorp D.
–4aA)(17 h) – Xeraco B – Gavarda B.
–4aB)(11 h) – Real A – Polinyà C.

5.-Fase Final Copa-2 i Copa Promeses.
· Setmana 15 al 19 de juliol.
-Copa-2:
-1a) Semifinal: -dilluns 15-7 ( 17 h).
–2a) Pobla, dilluns 15-7 (17 h)
FINAL, Sueca divendres 19-7 (18,30 h).
-Copa Promeses:
-1a) Massamagrell, dimarts 16-7 (16,45 h).
–2a) Guadassuar, dimecres 18-7 (16,45 h)
FINAL, -Sueca divendres 19-7 (17 h).

6.-Fase Final Lliga Professional RASPALL.
· Del divendres 19 de juliol al divendres 26 de juliol.
-1a Semifinal – Piles, divendres 19 de juliol: 2on Classificat – 3r classificat.
-2a Semifinal – La Llosa, dissabte 20 de juliol: Punxa i Coeter II – 4rt classificat.
FINAL: Bellreguard – divendres 26 de juliol.

60 Visites

Deixa un comentari