Resultats de pilota segona setmana de febrer. Properes partides

Resultats de les principals partides de la segon setmana de febrer i properes partides per la setmana vinent. El BANCAIXA:

Resultat del dimecres 13-2-08 a Guadassuar (Genovés II 60 – Miguel 40)
Dimecres 13-1-08 (18:45 h) --> Genovés II, Sarasol II i Héctor 60 (R, Oltra) – Miguel, Grau i Raül II 40 (Bl, Pedrito)

Partida del divendres 15-2-08 a Bellreguard (Álvaro 40 – León 60)
Álvaro, Solaz i Natxo 40 (R, Oltra) – León, Félix i Salva 60 (Bl, Pedrito)
Partida amb trascendència per a l’equip d’Álvaro. Si guanyara es classificarà segur. En perdre i no puntuar --> Eliminat el campió individual.

Partida del diumenge 17-2-08 a Alcàsser (Genovés II – Víctor)
Genovés II, Sarasol II i Héctor 60 (R, —) – Víctor, Jesús i Oñate 25 (Bl, —).

Partida del dilluns 18-2-08 a Llíria (Cervera {Álvaro} – Colau)
Cervera {Álvaro}, Solaz i Natxo (R) 35 – Colau, Tato i Canari (Bl) 60
El campió individual no s’havia recuperat físicament i va ser substituït per Cervera.

Classificacions d’aquesta 2ona fase del Bancaixa:
EQUIP PARTIDES PUNTS GLOBAL
1) Genovés II 4 (5) 12 (15) +75 (+95)
2) Miguel 5 12 (12) +75 (+55)
3) Víctor 4 (5) 10 (10) +35 (0)
4) León 4 (5) 3 (6) –550 (–35)
5) Colau 4 (5) 2 (5) –40 (– 5)
6) Álvaro 4 (5) 2 (2) –50 (–75)

Juguen les semifinals: els equips de Genovés II, Miguel, Víctor i León.

Partides que veurem a les semifinals
Es sortejà el dimarts 19-2-08 12:30 h sala “Ausiàs March” Centre Cultural Bancaixa de València.
1) Bellreguard, diumenge 24-2-08 (12 h) --> 1era semifinal: Trio Genovés II – Trio Víctor
2) Guadassuar, dimecres 27-2-08 (18:30 h) --> 2ona semifinal: Trio de León – Trio de Miguel
Partides tornada :
1) A Pedreguer el dissabte 1-3-08 (18 :30h) : Trio Genovés II – Trio Victor
2) A Lliria el diumenge 2-3-08 (12h) : Trio León – Trio Miguel

Partides que es faran en les finals d’aficionats per dalt corda
1) 1era categoria --> Vila-real – Albuixec. A Vila-real el proper dissabte 23-2-08.
2) 2ona categoria --> Final (Petrer o Almenara – Carlet)
3) 3era categoria --> Final (Massamagrell – Alberic)
4) Juvenils --> Final (Meliana – Vinalesa)

Jocs Escolars de la Comunitat Valenciana. Resultats de les Finals Autonòmiques en jocs de galotxa :
De Benjamins
Campió Alginet --> Semifinals
1) Orba 20 – Alginet 40
2) Murla 10 – Montcada 40 --> Final --> Alginet 40 – Montcada 5

D’Alevins
Campió Godelleta --> Semifinals
1) Orba 20 – Almussafes 40
2) Alt Palància 10 – Godelleta 40 --> Final --> Godelleta 40 – Almussafes 35

D’Infantils
Campió Murla --> Semifinals
1) Murla 40 – Moixent 25
3) Xixes 35 – Massamagrell 40 --> Final --> Murla 40 – Massamagrell 0

De Cadets
Campió Borriol --> Semifinals
1) Benidorm 40 – Benavites 30
2) Borriol 40 – Marquesat 10 --> Final --> Borriol 40 – Benidorm 20

Campionats de raspall, frontó, galotxa i llargues d’aficionats
El proper cap de setmana comencen tots --> 500 equips de 200 poblacions.

Partides interessants propera setmana de raspall
Bellreguard, dijous 21-2-08:
1era) Juan II i Carlos II – Punxa i Burguera
2ona) Juan i Canana II – Carlos i Salva
Bellreguard, divendres 22-2-08:
1era) Panete i Cristian – Pep i Canari
2ona) Ricard i Xoto – Monxo i Paco
Bellreguard, dissabte 23-2-08:
1era) Dani i Xavi – Josep i Dorin
2ona) Loripet i Agustí – Armando, Salva i Leandro III
Bellreguard, diumenge 24-2-08:
1era) David i Vilare – J. Carlos i Canana II
2ona) Sariero i Alberto – Malonda IV i Coeter II
Oliva, dimarts 26-2-08:
1era) Juvenils
2ona) Professionals de 1era

Partides interessants propera setmana per dalt corda
Benidorm, dimecres 20-2-08 (18 h) --> Fran i Xavi – Colau i Héctor
Guadassuar, dimecres 20-2-08:
1era) Primi i Raül II – Fageca i Pere
2ona) Genovés II i Jesús – Víctor, Dani i Oñate
Pelaio, dijous 21-2-08:
1era) Alberto, Víctor II i Miralles – Pasqual II i Héctor
2ona) Miguel i Félix – Núñez i Sarasol II
Llíria, dijous 21-2-08:
1era) Marrahí i J. Manuel – Carlos i Emilio
2ona) León i Solaz – Pedro, Canari i Herrera
Sueca, divendres 22-2-08:
1era) Santi II i Juanfran – Marcos i Tomaset
2ona) Professionals de 1era
Vila-real, divendres 22-2-08 (17:30 h) --> Colau i Melxor – Cervera, Canari i Pedrito
Pelaio, dissabte 23-2-08 (17:30 h) --> Professionals de 1era (gal·leries prohibides)
Pedreguer, dissabte 23-2-08:
1era) Alberto i Tomaset – Roberto i Emilio
2ona) Pedro i Solaz – Soro III i Dani
Bellreguard, diumenge 24-2-08 (12 h): Bancaixa -->
Benissa, diumenge 24-2-08:
1era) Carlos, Espínola i Jesús II – Primi i Carlos II
2ona) Professionals de 1era
Benidorm, dilluns 25-2-08:
1era) Juvenils
2ona) Professionals de 1era
La Pobla, dilluns 25-2-08 (15:45 h) --> Professionals de 1era

Partides interessants propera setmana Aficionats per dalt corda i a llargues
1) Campionat Aficionats --> Finals --> Trinquet Vila-real
1) 12 h: Juvenils --> Meliana – Vinalesa
2) 15 h: 3era categoria --> Massamagrell – Carlet
3) 16:15 h: 2ona categoria --> Petrer – Almenara-Carlet (?)
4) 17:30 h: 1era categoria --> Vila-real – Albuixec

2) Trinquet de Murla Campionat):
Dimecres i dijous: 20 h.
Divendres: 20 i 21 h.
Dissabte i diumenge: 18 h.

3) Llargues 1era categoria:
Diumenge 24-2-08:
1. Murla – Agost 2. Parcent – Finestrat
3. Tibi – Sella 4. Vall Laguart – El Campello

Partides interessants raspall – Aficionats.
3era categoria-B, dissabte 23-2-08.
1) 16 h, c/ Pere Sala: Pego – Uxola (Pego) --> Resta equips: Daimús, Real, Oliva i Gandia-B (del 23-2 --> 17-5-08).
Busquen espónsor per al 2n equip de Pego
Ja està legalitzat el Club de Pilota
Encara està pendent per part de l’Ajuntament de Pego: arreglar piso c/ Pere Sala.
2) 1era categoria-A: 1) Rafelbunyol-A – Anna-Bolbaite. 2) Bicorb-A – Beniarrés-A
3) 1era categoria-B: 1) Genovés-A – Rafelbunyol-B. 2) La Vall-A – Juanjo Valldigna --> Descansa Beniarrés.

Altres resultats del raspall (tots a Bellreguard):
Dissabte 2-2-08:
1era) J. Carlos i Xavi (R) 20 – Sariero i Dorín (Bl) 25
2ona) Juan i Alberto (R) 10 – Batiste, Salva i Canana II (Bl) 25
Dijous 7-2-08:
1era) Pep i Galan (R) 10 – Juan II i Dorin (Bl) 25
2ona) Sariero i Canana II (R) 25 – Carlos i Leandro III (Bl) 10. [Continua el bon moment de Sariero]
Divendres 8-2-08:
1era) Server i Guillem (R) 20 – Panete i Casola (Bl) 25
2ona) Ricard i Burguera (R) 20 – Punxa i Carlos II (R) 25
Dissabte 9-2-08:
1era) Dani i Rafa (R) 5 – Juan II i Dorin (Bl) 25. [Segueix Juan II ↑]
2ona) Juan i Coeter II (R) 25 – Batiste i Agustí (Bl) 10

Altres resultats per dalt corda:
4) Dissabte 2-2-08, Pedreguer:
1era) Àngel i Tomaset 55 (R, Barraca) – Primi i Santi 60 (Bl, Miguel). Bona!
2ona) Bancaixa --> Trio d’Álvaro 55 (R, Pedrito) – Trio de Víctor 60 (Bl, Oltra)
5) Dissabte 2-2-08, Pelaio: Homenatge a Voro --> Núñez, Xavi i Melxor 60 – Cervera, Dani i Herrera 50
6) Dimecres 6-2-08, Guadassuar: Bancaixa --> Trio de Víctor 60 – Trio de Colau 45
7) Divendres 8-2-08, Vila-real: Bancaixa --> Trio d’Álvaro 35 (R, Oltra) – Trio de Miguel 60 (Bl, Miguelin)
8) Divendres 8-2-08, Sueca:
1era) Fran i Tomaset (R) 35 – Alberto i Santi (Bl) 60. [Destacat, Santi]
2ona) Núñez i Canari 60 (R; Ramón) – Cervera, Pere i Pedrito 45 (Bl, Pedrito)
114 Visites

Deixa un comentari