Pilota Valenciana. Resultats i properes cites de les partides

Resultats de les partides de pilota valencian en les diferents categories i partides per a la setmana vinent. 1. Trofeu Vidal de Guadassuar, resultats
1.1. 1era semifinal dimecres 2-4-08 (Núñez 40 – Miguel 60)
Guadassuar, dimecres 2-3-08 (16:45 h) --> Núñez, Solaz i Tino (R) 40 – Miguel, Félix i Canari 60 (Bl, Oltra)

1.2. 2ona semifinal (Álvaro 40 – Genovés II 60)
2ona semifinal (19:20 h) --> (1 h 05’): Álvaro i Dani 40 (R, Miguelin) – Genovés II i Grau 60 (Bl, Pedrito)


2. Trofeu “Universitat de València”
2.1. 1era semifinal dissabte 5-4-08 (Genovés II 50 – Miguel 60)
Genovés II, Sarasol II i Héctor 50 (R, Aragó) – Miguel, Grau i Raül II 60 (Bl, Miguelin)


3. Campionat Frontó Intercomunitats. Resultats
3.1. 1era partida (divendres 4-4-08 – Quart)
València [Zacarías i Lemai (Bl)] 19 – La Rioja [Sainz II i Garrido V] (R) 32

3.2. 2ona partida de Loriguilla del dissabte 5-4-08
Adrià II de Museros i Montesa d’El Puig 15 – Almandoz i Otaegi 32


4. Campionat Raspall Aficionats. Resultats dels 2 equips de Pego
4.1. 3era categoria B Grup C:
1) Real 30 – Uxola 40 (Abel lesionat). 2) Oliva 30 – Pego 0. 3) Gandia B 30 – Daimús 10
(Partida ajornada Oliva 30 – Gandia-B 0).
* Classificació
1) Uxola Pego: 12 p. (5). 2) Oliva: 11 p (5). 3) Gandia-B: 7 p (5).
4) Daimús: 6 p. 5) Nautilus Pego: 3 p. 6) Real Gandia-C: 0 p.

4.2. 1era categoria
· Grup A: 1) Bicorb-A 25 – Rafelbunyol-A 40
· Grup B: 1) Rafelbunyol-B 40 – La Valldigna 25. 2) Genovés 30 – La Vall-A 20
* Classificació
· Grup A: 1) Rafelbunyol-A: 9 p. 2) Beniarrés-A: 3 p. 3) Anna-Bolbaite: 3 p. 4) Bicorb-A: 3 p.
· Grup B: 1) Rafelbunyol-B: 9 p. 2) Xeraco-A: 8 p 3) La Vall-A: 6 p. 4) Genovés-A: 4 p. 5) La Valldigna: 3 p.


5. Llargues. Resultats 7ena jornada
Diumenge 6-4-08
1) Tibi 10 (Álvaro) – Laguart 2
2) Sella 10 – Parcent 2
3) Campello 10 – Murla 0
4) Finestrat 10 – Agost 2

* Classificació
EQUIPS Partides Punts Global
1) Campello 4 12 +34
2) Finestrat 5 12 +22
3) Tibi 5 9 +12
4) Sella 3 7 +13
EQUIPS Partides Punts Global
5) Parcent 5 6 –11
6) Laguart 5 5 –12
7) Murla 4 3 –18
8) Agost 5 0 –40


6. 4rts de final Campionat Juvenil Caixa Popular. Resultats
1) Vinalesa 35 – Alcàsser 60 2) Moncofa 60 – Xilxes 40
3) Quart 60 – Beniparrell 55 4) Llíria 60 (germans Vidal)– Almenara 25


7. Partides interessants propera setmana de raspall
· Bellreguard, dijous 10-4-08:
1era) Punxa i Carlos II – Dani i Burguera
2ona) Armando i Salva – J. Carlos i Coeter II
· Bellreguard, divendres 11-4-08:
1era) Server i Paco – Ferran i M. Angel
2ona) Monxo i Canari – Panete i Xoto
· Bellreguard, dissabte 12-4-08:
1era) Juan II i Xavi – Josep i Vilare
2ona) Batiste i Coeter II – Juan i Alberto
· Bellreguard, diumenge 13-4-08:
1era) J. Carlos i Dorín – David i Canana II
2ona) Loripet i Leandro III – Armando i Agustí
· Oliva, dimarts 15-4-08:
1era) Juvenils
2ona) Professionals (el 8-4-08 --> Waldo i Leandro – Juan i Coeter II)


8. Partides interessants propera setmana per dalt corda i frontó
· Guadassuar, dimecres 9-4-08), Trofeu Vidal:
1era) 16:30 h: 3r i 4t lloc --> Álvaro i Dani – Núñez, Solaz i Tino
2ona) 18.30 h: FINAL (1500 i 600 €) --> Genovés II i Grau – Miguel, Félix i Canari
· Pelaio, dimecres 9 (17 h) i divendres 11-4-08 (17 h) --> Quarts de final (tornada) Campionat Promoció Caixa Popular Juvenil.
· Pelaio, dijous 10-4-08:
1era) Santi II i Natxo – Marcos i Espínola
2ona) Adrià I, Melxor i Pedrito – Colau, Tato i Héctor
· Sueca, divendres 11-4-08:
1era) Pujol II, Espínola i Santi – Roberto i J. Manuel
2ona) Fageca, Tato i Santi – Soro III i Salva
· Pelaio, dissabte 12-4-08 (17.30 h): 2ona semifinal “Trofeu Universitat de València” --> Núñez, Solaz i Tino – Víctor, Dani i Oñate.
· Pedreguer, dissabte 12-4-08:
1era) Marcos i Héctor – Ángel i Tomás II
2ona) Miguel i Pere – Colau, Xavi i Canari
· Albal, diumenge 13-4-08 (12 h): VI Obert de Frontó --> Genovés II i Espínola – Cervera i Melxor
· Benissa, diumenge 13-4-08. (Commemoració 1er segell Pilota Valenciana):
1era) [16:30 h] Velles glòries --> Genovés I i Sarasol I – Fredi i Albert
2ona) Álvaro, Félix i Oñate – León, Grau i Tato
· Xest, diumenge 13-4-08: Frontó Intercomunitats (12 h?) --> València – Navarra
· Benidorm, dilluns 14-4-08:
1era) Carlos, Tomás II i Jesús – Marcos i Emilio
2ona) Miguel i Salva – Adrià I, Canari i Tino


9. Partides interessants propera setmana Llargues 8ena jornada
Diumenge 13-4-08, jornada 8ena
1) Sella – Tibi 2) Campello – Laguart
3) Finestrat – Parcent 4) Agost – Murla


10. Partides interessants propera setmana Raspall – Aficionats (dissabte 12-4-08)
· 3era categoria B grup C. Dissabte 5-4-08:
1) Uxola Pego – Pego. 2) Real de Gandia-C – Daimús-B. 3) Gandia-B – Oliva-A.
· 1era categoría grup A: 1) Anna-Bolbaite – Rafelbunyol-A 2) Beniarrés-A – Bicorb-A
· 1era categoría grup B: 1) Rafelbunyol-B – Genovés-A. 2) Juanjo la Valldigna – La Vall-A. (Descansa Xeraco-A)


11. Altres resultats del raspall (trinquet Bellreguard)
· Dijous 20-3-08: Suspeses per pluja.
· Divendres 21-3-08 (partida única) --> Carlos i Galán (R) 0 – Juan i Vilare (Bl) 25
· Dissabte 22-3-08:
1era) 3er i 4rt lloc --> Loripet, Salva i Canana II (R) 25 – Armando, Agustí i Dorin (Bl) 15.
2ona) Final --> Batiste, Alberto i Xavi (R) 25 – Sariero, Coeter II i Leandro III (Bl) 20.
· Diumenge 23-3-08 (diumenge de Pàsqua) --> No n’hi ha partida.
· Dijous 27-3-08:
1era) Punxa i Xavi (R) 25 – Ricard i Dorin (Bl) 15.
2ona) Sariero i Agustí (R) 20 – Salva i Coeter II (Bl) 25.


12. Altres resultats per dalt corda
· Pelaio, dissabte 22-3-08 --> Álvaro i Melxor (R, Oñate) 45 – Núñez, Jesús i Tino (Bl) 60
· Pedreguer, dissabte 22-3-08:
1era) Fageca i Herrera 55 – Primi i Espínola 60.
2ona) Pedro i Dani 60 – Víctor i Félix 45
· Llíria, diumenge 23-3-08: 3ª partida FINAL Bancaixa --> Trio de Genovés II 60 (R, Pedrito) – Trio de Miguel 40 (Bl, Miguelin).
· Sueca, divendres 28-3-08:
1era) Primi i Héctor 60 (R, Ramón) – Fran i Natxo 45 (Bl, Pedrito)
2ona) Miguel i Melxor 60 (R, Ramón) – Adrià I, Raül II i Pedrito (Bl) 55.
21 Visites

Deixa un comentari