Pilota valenciana. Resultats de les diferents competicions i properes partides

Resultas més destacats de les diferents competicions i properes cites de pilota valenciana. 1. RESULTATS SETMANALS D’INTERÉS
1.1. FRONTÓ BASC – VALENCIÀ. TROFEU COSTA BLANCA. Sestao, divendres 15-5-08
1) Pedro i Pasqual II 32 – M. González i Mendizábal I 14 (2 bascos juvenils a punt de passar a professionals).
2) Genovés II i Sarasol II 32 – Lasa III i Ongay 22 (2 professionals bascos de 1era).


1.2. RASPALL A BENEFICI POBLE SAHARAHUI. Bellreguard, divendres 16-5-08 (23:30 h)
Waldo i Agustí 25 – Gorxa, Coeter II i Leandro III 20


1.3. DALT CORDA – COPA DIPUTACIÓ DE VALÈNCIA
1.3.1. Resultats setmanals del dimecres 14 fins divendres 16-5-08
1) Vila-real, dimecres 14-5-08 --> Trio de León 60 [igualada fins (50-50] – Trio de Genovés II 50.
2) UPV, dijous 15-5-08 --> Trio de Colau 40 – Trio de Miguel 60
3) Sueca, divendres 16-5-08 --> Trio de Cervera 35 – Trio de Víctor 60

1.3.1.1. Resultats del dissabte 17 i diumenge 18-5-08
4) Pelaio, dissabte 17-5-08 --> Trio d’Álvaro 60 – Trio de Núñez 45
5) Alcàsser, diumenge 18-5-08 --> Trio de Colau (amb Grau) 40 – Trio de Genovés II 60
6) La Pobla de Vallbona, dilluns 19-5-08 --> Trio de León 45 – Trio de Miguel 60

1.3.2. Classificacions amb 4 partides tots)
Grup A:
1) Núñez: 12 (4 partides) (+85). 2) Álvaro: 6 (4) (+20). 3) Víctor: 6 (4) (–5). 4) Cervera: 0 (4) (–100).
Grup B:
1) León: 11 (4) (+110). 2) Genovés II: 7 (4) (+10). 3) Miguel: 4 (4) (–60). 4) Colau: 0 (4) (–100).
· Al grup A: Classificat ja Núñez. Cervera, eliminat.
· Al grup B: León classificat. Colau, eliminat.

1.3.3. Classificacions amb 5 partides
Grup A:
1) Núñez: 12 (5) (+70). 2) Álvaro: 9 (5) (+35). 3) Víctor: 9 (5) (+20). 4) Cervera: 0 (5) (– 25) --> ELIMINAT!
Grup B:
1) León: 11 (5) (+95). 2) Genovés II: 10 (5) (+30). 3) Miguel: 7 (5) (–45). 4) Colau: 2 (5) (–120) --> Eliminat!
· Classificats: Grup A --> Núñez, Álvaro i Víctor.
· Grup B --> León, Genovés II i Miguel.

1.3.4. Partides que resten per acabar la 1era fase
· Només 4, 1 per cada equip entre el dijous 22-5-08 a l’UPV (Víctor – Álvaro) i el diumenge 25-5-08 a Benissa (León – Colau).
· El divendres 23-5-08 a Bellreguard (23:30 h) --> Núñez – Cervera.
· El dissabte 24-5-08 a Pedreguer --> Genovés II – Miguel.

1.3.5. La 2ona fase
El divendres 30-5-08 a Bellreguard --> 1r grup A (Núñez?) – 3r grup B (Genovés II o Miguel).
· La 2ona fase seguirà amb 5 partides més (anada + tornada) i acabarà el dissabte 7-6-08 a Pedreguer, que jugaran (tornada) --> 2n grup A (Álvaro o Víctor) – 2n grup B (Genovés II o Miguel).

1.3.6. Estat dels lesionats
Grau (equip de Colau) ja va jugar el diumenge 11-5-08 a l’UPV contra l’equip de Miguel --> Varen perdre per (40-60). També el diumenge 18-5-08 contra Genovés II [perderen (60-40)]. Però Grau va trobant la forma (ha estat un mes sense jugar), i ja va “soltant obussos”


1.4. CIRCUIT JOVE OXFORD
1.4.1. Resultats setmanals
1) Massamagrell, dimarts 13-5-08 --> Trio de Roberto 35 – Trio de Marcos 60 [Han guanyat des 2 jugades]
2) Guadassuar, dimecres 14-5-08 --> Trio de Primi 60 (3 jugades, 1 guanyada) – Trio de Carlos 45 (3 jugades, 1 guanyada).
3) Pelaio, dijous 15-5-08 --> Trio de Pujol II 45 (2 jugades, 1 guanyada) – Trio de Santi II 60 (2 jugades, 1 guanyada).
4) Vila-real, divendres 16-5-08 --> Trio de Fran 60 (3 jugades, 2 + – guanyades) – Trio de Marrahí 45 (3 jugades, 2 + – perdudes).
5) Pedreguer, dissabte 17-5-08 --> Trio de Fageca 55 (3 jugades, 2 + – guanyades) – Trio de Marcos 60 (3 jugades, 2 + – guanyades).
6) Benissa, diumenge 18-5-08 --> Trio de Primi — (4 jugades, 1, – guanyades) – Trio de Roberto — (3 jugades, 1 + – guanyades).
7) Benidorm, dilluns 19-5-08 --> Trio de Pasqual II 50 (3 jugades, 1 + 1 punt, – guanyades) – Trio de Santi II 60 (3 jugades, 2 guanyades).

1.4.2. Classificacions
Grup A:
1) Fageca: 7 (3) (+90). 2) Marcos: 8 (3) (+45). 3) Carlos: 3 (3) (–25). 4) Primi: 3 (3) (–35). 5) Roberto: 0 (2) (–60).
Grup B:
1) Fran: 9 (3) (+60). 2) Santi II: 6 (3) (–30). 3) Pasqual II: 4 (3) (–5). 4) Pujol II: 3 (2) (+10). 5) Marrahí: 0 (3) (–65).

1.4.3. Partides que resten d’aquesta fase del Circuit Jove
Resten 5 partides des del dimarts 20-5-08 a Massamagrell (Fran – Pujol II) fins el diumenge 25-5-08 a Sagunt (Pujol II – Pasqual II).


1.5. RASPALL – AFICIONATS.
1.5.1. Resultats 1era categoria B – Grup C. (dissabte 17-5-08)
Uxola-Pego -40 – Real Gandia 15. 2) Daimús-B — – Gandia-B — 3) Pego 10 – Oliva-A 40.

1.5.2. Classificacions 3era categoría B Grup C (segons la Federació de Pilota Valenciana)
1) Gandia-B: 24 (9). 2) Oliva: 15 (7). 3) Uxola-Pego: 14 (8)
4) Daimús-B: 11 (7). 5) Pego: 4 (8). 6) Real de Gandia: 1 (7).

1.5.2.1. Els altres 2 grups de la 3era categoría B (segons la Federació de Pilota Valenciana)
Grup A: Daimús-C: 20 (7). 2) Rafelbunyol-G: 16 (7). 3) Polinyà: 13 (8).
Grup B: 1) Albalat de la Ribera: 24 (8). 2) Quesa: 20 (9), 3) Alzira-D: 11 (8).

1.5.3. Resultats 1era categoria.
· Grup A: 1) Rafelbunyol-A 40 – Bicorb-A 0
· Grup B: 1) La Valldigna 10 – Rafelbunyol-B 30. 2) La Vall-A (Retirada) – Xeraco-A
· Passen a semifinals: Rafelbunyol-A, Rafelbunyol-B i Xeraco.

1.5.3.1. Classificacions:
· Grup A: 1) Rafelbunyol-A: 14 (5). 2) Beniarrés: 9 (6). 3) Bicorb: 6 (5). 4) Anna: 4 (6).
· Grup B: 1) Rafelbunyol-B: 12 (5). 2) Xeraco-A: 12 (6). 3) Genovés-A: 6 (6). 4) La Valldigna: 3 (5). 5) La Vall --> Retirat.

1.6. LLARGUES. Jornada 13, diumenge 18-5-08. Resultats --> Ajornats per pluja.
1) Tibi — – Parcent —. 2) Sella — – Laguart —. 3) El Campello — – Agost 4) Finestrat —S – Murla —

1.6.1. Classificacions:
1) El Campello: 27 (9) (+69). 2) Finestrat: 22 (10) (+31). 3) Sella: 20 (9) (+31). 4) Tibi: 13 (10) (+3).
5) Murla: 10 (8) (–18). 6) Laguart: 9 (9) (–21). 7) Parcent: 9 (9) (–24). 8) Agost: 1 (10) (–71).


1.7. FINALS JOCS (JECV) de la COMUNITAT
La gran majoria de la Safor – Marina Alta. Passen a les final de la C.V.:
1) Benjamí: Xeraco – Orba-A. 2) Aleví: Xeraco – Orba-A.
3) Infantil: Piles – Murla. 4) Cadet: Sella – Alcàntera.
· FINALS COMUNITAT: 24 – 25 de maig.


2. PARTIDES INTERESSANTS PROPERA SETMANA DE RASPALL
· Bellreguard, dijous 22-5-08:
1) Punxa i Rafa – Dani i Carlos II
2) Gorxa i Salva – J.Carlos i Coeter II
· Bellreguard, divendres 23-5-08:
1) Server i Terri – Ferran i Guillem
2) Ricard i M.Angel – Alex i Melvi
· Bellreguard, dissabte 24-5-08:
1) Monxo i Vilare – Juan II i Xavi
2) Waldo i Alberto – Loripet, Coeter II i Leandro III
· Bellreguard, diumenge 25-5-08:
1) David i Dorin – Josep i Canana
2) Armando i Salva – Malonda IV i Agustí
· Oliva, dimarts 27-5-08:
1) Juvenils
2) Professionals de 1era.


3. PARTIDES INTERESSANTS PROPERA SETMANA PER DALT CORDA
3.1. Copa Diputació:
· UPV, dijous 22-5-08, (20:30 h) --> Trio de Víctor – Trio d’Álvaro
· Bellreguard, divendres 23-5-08 (23:30 h)--> Trio de Núñez – Trio de Cervera
· Pedreguer, dissabte 24-5-08:
1) (16:30 h) --> Primi i Carlos II – Fran i Juanfran
2) Trio de Genovés II – Trio de Miguel
· Benissa. diumenge 25-5-08:
1) 16:30 h --> Carlos i Tomás II – Escoto i Emilio
2) Trio de León – Trio de Colau

3.2. ALTRES PER DALT CORDA
· Pelaio, dijous 22-5-08:
1) (16:30 h) Circuit Jove --> Trio de Carlos – Trio de Marcos
2) Soro III i Sarasol II – Miguel i Xavi
· Sueca, divendres 23-5-08:
1) (16:30 h) Circuit Jove --> Trio de Fageca – Trio de Roberto
2) Adrià I i Salva – Pedro i Raül II
· Carcaixent, dissabte 24-5-08 (17:30 h) Circuit Jove --> Trio de Marrahí – Trio de Santi II
· Pelaio, dissabte 24-5-08 (17:30 h) --> Álvaro i Félix – Víctor, Jesús i Herrera
· Sagunt, diumenge 25-5-08 (12 h) Circuit Jove --> Trio de Pujol II – Trio de Pasqual II
· Benidorm, dilluns 26-5-08:
1) Marcos i Juanfran – Roberto i Tomás II
2) Núñez i Tato – Pedro, Jesús i Herrera


4. PARTIDES INTERESSANTS PROPERA SETMANA RASPALL AFICIONATS
Les ajornades pendents de jugar-se.
S’ha acabat ja el Campionat tant en 1era com en 3era categoria.


5. PARTIDES INTERESSANTS PROPERA SETMANA LLARGUES. Jornada 14 (25-5-08).
1) Tibi – Parcent. 2) Sella – Laguart. 3) El Campello – Agost. 4) Finestrat – Murla.


6. ALTRES RESULTATS DEL RASPALL (tots a Bellreguard)
· Diumenge 27-4-08:
1) Josep i Vilare (R) 25 – Juan II i Xavi (Bl) 10
2) Batiste i Agustí (R) 20 – Armando i Salva (Bl) 25
· Dijous 1-5-08:
1) Punxa i Dorin (R) 5 – Josep i Rafa (Bl) 25
2) Gorxa i Coeter II (R) 20 – Armando i Alberto (Bl) 25
· Divendres 2-5-08:
1) Server i M. Ángel (R) 25 – Ferran i Paco (Bl) 10
2) Alex i Trini (R) 25 – Panete i Carlos II (Bl) 20


7. ALTRES RESULTATS PER DALT CORDA
1) Massamagrell, dimarts 29-4-08: Copa Diputació (2ona) --> Trio de Genovés II 25 – Trio de León 60.
2) Guadassuar, dimecres 30-4-08:
1) Marrahí, Santi i Espínola (R) 45 – Primi, Natxo i Colau II (Bl) 60
2) Núñez i Dani 30 (R, Pedrito) – Víctor, Tato i Canari 60 (Bl, Oltra)
3) Vila-real, dimecres 30-4-08: Copa Diputació --> Trio d’Álvaro 60 – trio de Cervera 30
4) Sueca, divendres 2-5-08:
1) Santi II i Emilio 60 – Marrahí i Colau II 40
2) Fran i Félix 35 – Raül d’Alfara, Pere i Tino 60
5) Orba (Inauguració trinquet), divendres 27-4-08 --> Genovés II, Sarasol II i Héctor 60 (R, Miguel de Llíber) – Miguel, Dani i Raül II 45 (Bl, Barraca)

12 Visites

Deixa un comentari