Partides interessants de pilota valenciana per esta setmana


Hola amigues i amics “del Racó del Tio Canya”, este dimarts 7 de gener de 2014 no hem pogut estar en directe per contar-te tot el que ha passat este final d’any 2013, però ho farem el proper dimarts 14 on el farem un resum dels events de la pilota més destacats en estos últims dies d’any vell i primers dies d’any novell… Això sí, el que no podíem era deixar-vos sense la informació de les diferents partides més destacades als diferents trinquets per a que seguiu gaudint del nostre esport.

Volem comentar que encara que els equips pegolins no han estat este any directament competint com en anys anteriors… sí han tingut presència formant part d’altres equips com el d’Ondara aconseguint primers llocs i grans coses… des d’ací animen als pilotaris pegolins seguixquen jugant així de be i que seguixquen donant nom al poble de Pego en l’esport de la pilota. Molt ben fet! Esperem noves alegries.

1.-Partides DALT CORDA PROFESSIONAL.
1) Pelaio, dijous 9-1-14 (16:45 h):
1a) Marc i Conillet – Carlos i Guillermo.
2a) Fageca i Raúl – Santi II i Xavi.
2) Sueca, divendres 10-1-14 (16,45 h):
1a) Juvenils.
2a) Pedro i Tomàs II – Francés i Natxo.
3) Vilamarxant, divendres 10-1-14(18:30 h.): Professionals ?
*Dv-5: Pedro i Salva – Fageca i Natxo.
4) Vila-Real, divendres 10-1-14 (18:30 h.): Boni i Carlos II – Pablo II i Monrabal.
5) Pelaio, dissabte 11-1-14 (17:30 h): Professionals
*Ds-4: Genovés,pere i Carlos- Alvaro,Tato i Natxo.
6) Pedreguer, dissabte 11-1-14 (16:30 h):
1a) Juvenils
*Ds-28: Panete i Conillet – Maravilla i Sala.
2a) Professionals.
*Ds-28: Genovés II i Tato – Fageca, Santi i Carlos II.
7) Petrer, dissabte 11-1-14 (18:30 h.): Professionals?.
8) Vila-real, diumenge 12-1-14 (11:30 h): Final 2ona Ronda Bancaixa: Guanyador.( Soro- Rodrigo) – G. ( Genovés- León ).
9) Bellreguard, diumenge 12-1-14 (16,30 h):1era) Rodrigo i Xavi – Francés, Santi i Tomàs II. –2ona Raspall.
10) Torrent, diumenge 12-1-14 (16 h): Professionals?
*Dg-1: Adrià II i Canari – Boni i Tino.
11) Benidorm, dilluns 13-1-14 (17 h.)
1a) Juvenils
*Di-23: Maravilla i Jesús – Ferrer i Sala.
2a) Professionals.
*Di-23: Rodrigo, Santi i Tomàs – Pablo, Fèlix i Carlos
12) Alzira dilluns 13-1-14 Homenatge a Ferrer II-(16:45 h):
1a) Pedro i Tino – Cervera i Canari.
2a) Soro III i Dani – Genovés II, Raúl i Tomàs II.
13) Borriana, dilluns 13-1-14 (18:30 h): Professionals.
*Di-23: 2ona Semifinal Sub-23-Individual E. i Corda.
14) Massamagrell, dimarts 14-1-14 (15:45 h): Professionals.
*Dm-7: Soro i Salva-Rodrigo,Raúl i Canari.


2.-Partides RASPALL PROFESSIONAL.
1) Bellreguard, dijous 9-1-14 (16:30 h):
1a) Cespiva-Sub-23: Nalda i Chofre – Víctor i Borja.
2a) Moltó i Josep – Marrahí i Galàn. (100 €).
2) La Llosa, dijous 9-1-14 (16:30 h):
1a) Aficionats
2a) Mario i Jaume II – Escoto i Brisca.
3) Genovés, divendres 10-1-14 (17 h.): No sabem si fan partides.
4) Piles, divendres 10-1-14 (16:30 h):
1a) Juvenils.
*Dv-13: Pablo i Adrià – Cerver i Ximo.
2a) Professionals.
*Dv-20: Escoto i Coeter II – Punxa i Canari. (100 €)
5) Bellreguard, dissabte 11-1-14 (16:30 h):
1a) Raúl i Sagasta – Guille i Xoto. (50 €).
2a) Marrahí i Canari – Moltó i Alberto. (150 €)
6) La Llosa, dissabte 11-1-14 (16 h) :
1a) Xiquets.
2a) Aficionats.
3a) Pablo i Coeter II – Ian i Moro.
7) Bellreguard, diumenge 12-1-14 (16:30 h):
1a) Escala i Corda: Rodrigo i Xavi – Francés, Santi i Tomàs II.
2a) Pepe i Dorín – David i Sanxis. (100 €).
8) Xeraco, diumenge 12-1-14 (10:30 h):
1a) Juvenils.
2a) Escoto i Juan II – Dani i Brisca.
9) Xàbia,diumenge, 12-1-14 (10:30 h):
1a) Juvenils
2a) Professionals.
10) Oliva, dimarts 14-1-14 (16:30 h):
1a) Juvenils.
*Dm-7: Mario i Brisca- Raúl i Xaveli.
2a) Professionals.
*Dm-7: Punxa i Canari – Ricard i Moro.
11) La Llosa, dimarts 14-1-14 (16:30 h)
1a) Aficionats. .
2a) Professionals.
*Dm-7: Domingo i Leandro III – David i Borja.


3.-Partides Lliga Tecnificació ESCALA i CORDA.
· Finals Montcada i Murla, diumenge 12 de gener.
1) Final Murla: Alcàsser (Luis Vega, Moisés i Adrià) – Murla (Toni, Pablo i David).
2) 3r – 4t) Montcada => Montcada- Petrer.


4.–Partides Copa Genaralitat GALOTXA.
· 4rts Final Tornada, diumenge 12 de gener.
1era)1) Sella – Parcent. 2) Marq uesat – Quart. 3) Almenara – Vilamarxant. 4) Massalfassar – Bicorp.
Juvenils) 1) Monserrat – Massalfassar. 2) Borbotó – Benidorm. 3) Massamagrell – Godelleta. 4) Almussafes -Benimagrell.

17 Visites

Deixa un comentari