Partides interessants de pilota valenciana per a esta setmana

Des del ‘Racó del Tio Canya’ t’informem cada setmana de les partides més destacades a les diferents modalitats i trinquets per que pugues elegir i gaudir del nostre esport. Com és habitual el destaquem algunes, be perquè juguen gent de la marina, be per ser partides de gran cartell. No t’ho perdes.
Este diumenge a Bicorp es presenta el XXIX Campionat de raspall de trios en el que jugaran els equips pegolins, intentarem oferir-te el seu avanç a mesura que vajen jugant.
Recorda, els dimecres de 21h a 22h, tens una cita amb el món de la pilota d’abans i d’ara.

1.-Partides interesants propera setmana DALT CORDA Professional.
1) Pelaio, dijous 16-2-12 (16:30 h):
1a) Juvenils --> Panete i Víctor II – Carlos (petrer) i Colau II .
2a) Santi II i Sarasol II – Pujol II i Tato.
2) Borriana, dijous 16-2-12 (18,30h.) III Campionat Promoció:
Pablo II i Natxo II – Xavi i Aucejo.
3) Sueca, divendres 17-2-12 (16:30 h):
1a) Juvenils.
2a) Pablo i Tomàs II – Primi i Carlos II.
4) Vila-real, divendres 17-2-12 (18:30 h): Pujol II i Natxo – Colau i Pere.
5) Bellreguard divendres 17-2-12 (23 h) Bancaixa 1a Semifinal:
Alvaro, Salva i Colau – Núñez, Raúl i Hèctor.
6) Pelaio, dissabte 18-2-12 (17 h): Adrià I i Dani – León, Jesús i Carlos II.
7) Pedreguer, dissabte 18-2-12 (16 h):
1a) León i Sarasol II – Santi II i Tato.
2a) Rodrigo i Jesús II – Maravilla , Vicent i Juan.
8) Xàbia, diumenge 19-2-12 (11,30 h) Bancaixa 2a Semifinal:
Fageca, Xavi i Tino – Cervera, Tato i Santi.
9) Borriana, dilluns 20-2-12 (18:30 h): Núñez i Raúl – León i Salva.
10) Guadassuar, dilluns 20-2-12 (18:30 h):
1a) Pablo II i Aucejo – Adrià III i Natxo II.
2a) Primi i Pere – Pablo i Hèctor.
11) Benidorm, dimarts 21-2-12 (17:30 h): Carlos (Petrer) i Jesús II – Rodrigo i Vicent.
12) Massamagrell, dimarts 21-2-12 (15:30 h): Professionals.
13) Guadassuar, dimecres 22-2-12 (16:30 h):
1a) Pujol II i Carlos II – Panete I Natxo II.
2a) Alvaro i Fèlix – Santi II, Tato i Tomàs II.


2.-Partides interessants propera setmana RASPALL Professional.
1) Bellreguard, dijous 16-2-12 (16:30 h):
1a) Escoto i Sagasta II – Cerver i Sidahmed.
2a) Waldo I Canana II – Virgi, Alberto I Xoto. (Premi Savipecho 150 €)
2) La Llosa, dijous 16-2-12 (16:30 h):
1a) Aficionats.
2a) Caxu i Rubén – Pepe I Rafa.
3) Piles, divendres 17-1-12 (17 h):
1a) Jordi (Orba) i Rubén – Domingo i Borja.
2a) Sariero i Canari – Juan i Galàn. (100 €).
4) Bellreguard, dissabte 18-2-12 (16:30 h):
1a) Pepe i Sagasta II – Ricard i Guillem (50 €)
2a) Blasco, Dorín i Leandro III – Monjo i Coeter II. (150 €).
5) La Llosa, dissabte 18-2-12 (16:30 h):
1a) Aficionats.
2a) Waldo i Sidahmed – Virgi Moro.
6) Bellreguard, diumenge 19-2-12 (16:30 h):
1a) Guille i Galàn – Josep i Canari (50 €).
2a) Punxa, Sanxis i Xoto – Monjo i Alberto. (Premi 150 €).
7) Xeraco, diumenge 20-2-12 (10:30 h):
1a) Juvenils.
2a) Mario i Sidahmed – Marrahí i Sagasta.
8) Oliva, dimarts 21-2-12 (16:30 h): 1a) Juvenils. 2a) Professionals.
**Dm 14-2-12: 1a) Xaveli i Sidahmed – Sergio i Jaume II. 2a) Juan i Canari – Punxa i Dorín.
9) La Llosa, dimarts 21-2-12 (17 h): 1a) Aficionats. 2a) Professionals.
** Dm-14-2-12: José-Mª i Sanxis – Monjo i Paco.


3.-Partides DALT CORDA Aficionats – 1a Categoria Grup A.
· Sueca, dissabte 18-02-12- Finals:
1) Almenara – ( Vilamarxant – Foios A.)


4.-Partides Lliga Juvenil Caixa Popular.
I) Sueca, divendres 17-2-12 (17 h): U.P.V. – Petrer
II) Pelaio, dimecres 22-2-12 (17 h): 1) Xilxes – Laguar. 2) Orba – U.P.V.


5.-JECV – GALOTXA – Finals Alacant.
· Benidorm, diumenge 19-02-12:
1)(10,30h)-Cadets: OrbaA – Petrer. 2)(11 h)-Infantils: :Murla – Orba.
3)/11,30h)-Alevíns: Tibi – OrbaA. 4)(12h)-Benjamíns: OrbaA – TibiA.


6.-Partides Campionat Autonòmic “FRONTÓ Internacional (One Wall).
· Massamagrell, diumenge-19-02-12:
– Es jugaran 4 partides, des de les 10,45 h fins les 13 h al Frontó 1.


7.-Campionat RASPALL Individual Aficionats – Finals.
· Bicorb-diumenge-19-02-12:
10h) Juvenils. 12h) Majors-A. 16h) Promoció. 17h) Majors-B.

10 Visites

Deixa un comentari