Partides i resultats de pilota del 07-03 al 14-03

El Pego va perdre al camp de Potries en la segona partida del campionat autonòmic d’aficionats de raspall. Aquest disabte 10 de març l’equip del Pego descansa en la lliga però organitzaran una partida entre els jugadors pegolins a partir de les 4 de la vesprada al carrer Nou. Aquesta informació parla dels resultats de les semifinals del Bancaixa i partides de la final, les finals del Campionat Autonòmic d’Aficionats per dalt corda, el Circuit Jove, la LLiga Juvenil de Caixa Popular, el campionat de Llargues, Campionat autnòmic de raspall aficionats, També apareixen les classificacions dels diferents campionats. Finalment s’informa del lloc i partides més importants per a la propera setmana. 1.1. Notícies del Bancaixa: Semifinals?
1) Bellreguard, divendres 2-3-07 →
1.1.1. Mezquita, Sarasol II i Oñate, 60 (blaus, Oltra) – Genovés II i Solaz, 40 (rojos, Miguelin)

1.1.2. 4-3-07 a Llíria (Núñez 60 – León 40)?
Núñez, Melxor i Tino, 60 (blaus, Tino) – León i Dani, 40 (rojos, Pedrito)

1.1.3. Quan i on es jugaran les finals?
Serà al millor de 3 partides entre els 2 trios de Mezquita i Núñez:
1) Diumenge 11-3-07 a Guadassuar (12 h)?
2) Diumenge 18-3-07 a Pelaio (12 h)
3) Si fa falta → Diumenge 25-3-07, a Pelaio (12 h).
Þ Si vols, pregunta sobre el Bancaixa (trinquets, moment de forma, coordinació dins dels equips, etc).

1.2. finals del Campionat Autonòmic d’Aficionats per dalt corda
Target-Gandia (Juanmi Vañó, Esteban i Xavi) 45 – Vila-real (Raül, Álvaro II i Josep) 60

3ª categoria?
Sella 45 – Agro Vilamarxant-B 60

2ª categoria:
Caixa Popular Meliana 15 – Màxim Doménech Alberic-A 60 (en Salva Ordiñana el Monitor de l’Escola de Tecnificació d’Alberic).

Juvenils: Caixa Popular Meliana 60 – Castelló Ribera 20 (per Castelló han jugat només 2).

1.3. Circuit Jove:
1.3.2. Classificacions?
9 partides P. J G F C Tot. 10 partides P. J G F C Tot.
1) Primi 27 9 9 540 375 +175
2) Ángel 17 9 5 480 440 +40
3) Pasqual II 16 9 5 455 495 –40
4) Alberto 11 9 3 –75
5) Marcos(David) 10 9 3 450 475 –25
6) Marrahí 9 9 3 –100

1.4. Lliga Juvenil Caixa Popular: les classificacions?
Grup A Grup B
1) Petrer → 9 punts (3 p.) (+95) 1) Llíria → 10 punts (4 p) (+75)
2) Vilamarxant → 6 punts (3 p) (–10) 2) Quart → 7 punts (3 p) (+35)
3) Banys 10 → 4 punts (3 p) (–35) 3) Massamagrell → 7 punts (3 p) (+15)
4) Moncofa → 4 punts (3 p) (–10) 4) Alcàsser → 3 punts (3 p) (–25)
5) Beniparrell → 3 punt (2 p) (–20) 5) Xilxes → 3 punts (3 p) (–55)
6) Genovés → 2 punts (2 p) (–20) 6) Almenara → 3 punts (4 p) (–45)

1.5. Llargues : Resultats 9ª jornada?
9ª jornada (4-3-07) 1) El Campello 10 – Murla 1 (resultat enganyós. Es va pilotejar!) 2) Agost 7 – Finestrat 10 [1r dominà Agost (6-2) → (6-6) → (7-7)]
3) La Murada 2 – Parcent 10 (2h de joc) 4) Ontinyent 10 – Fondó Neus 2
Descansa → Tibi

1.5.1. Classificacions?

1) Murla → 18 p. (7) [+30] 6) Agost → 7 p. (8) [–24]
2) El Campello → 15 p. (5) [+38] 7) Ontinyent → 6 p. (7) [–27]
3) Finestrat → 15 p. (7) [+25] 8) Fondó Neus → 3 p. (6) [–23]
4) Parcent → 14 p. (6) [+26] 9) La Murada → 1 p. (6) [–55]
5) Tibi → 13 p. (8) [+10]

1.6. Campionat Autonòmic Raspall Aficionats:
Potries 40 – Pego 5

5. Partides interessants propera setmana de raspall?

w Dijous, 8-3-07, Bellreguard:
1) Dani i Xavi – Josep i Leandro III
2) David, Alberto i Dorin – Loripet i Agustí

w Divendres, 9-3-07, Bellreguard:
1) Escoles Tecnificació
2) Sergio II i Soqueta – Punxa i Martí

w Dissabte, 10-3-07, Bellreguard:
1) Alvarito i Leandro III – David i Burguera
2) Batiste i Alberto – Loripet i Salva

w La Llosa, dissabte 10-3-07 → Professionals de 1ª

w Diumenge, 11-3-07, Bellreguarsd:
1) Josep i Xavi – J. Carlos i Dorin
2) Santi i Agustí – Malonda IV i Coeter II

w Oliva, dimarts 13-3-07 →

6. Partides interessants propera setmana per dalt corda?
·
Bancaixa → Diumenge 11-3-07, Guadassuar (12 h) → 1ª final: Mezquita – Núñez

· Guadassuar, dimecres 7-3-07:
1) Juvenils
2) Álvaro i Sarasol II – Núñez, Solaz i Tino

· Pelaio, dijous 8-3-07:
1) Juvenils
2) Genovés II i Tato – Pedro i Jesús

· Sueca, divendres 9-3-07:
1) Juvenils
2) Miguel, Félix i Canari – Álvaro i Jesús

· Pedreguer, dissabte 10-3-07:
1) Juvenils
2) Genovés II i Tato – Víctor i Grau
·
Pelaio, dissabte 10-3-07 (17:30 h) [Gal·leries prohibides] → Soro III i Dani – León i Solaz
· Diumenge 11-3-07, Benissa:
1) Circuit Jove → Pasqual II – Marcos

2) Professionals de 1ª
·
Diumenge 11-3-07, Dènia (11:30 h): Caixa Popular → Ximo, Espínola II i Omar – Emilio, Canya i Adrià
· Diumenge 11-3-07, Genovés: Caixa Popular → Santi, Carlos i Cristian – Carlos, Jesús (de Sella) i Jordi
· Dilluns 12-3-07, Benidorm → Professionals de 1ª
· Dilluns 12-3-07, Guadassuar → Professionals de 1ª
· Dimecres 14-3-07, Benidorm → Professionals de 1ª
7.
Partides interessants propera setmana de Llargues?

10ª jornada (11-3-07) 1) Agost – Murla 2) La Murada – Finestrat
3) Ontinyent – Parcent 4) Tibi – Fondó Neus
Descansa → El Campello

8. Partides Circuit Jove?

1. Diumenge 11-3-07, Benissa → Pasqual II – Marcos
2. Dilluns 12-3-07, La Pobla → Ángel – Marrahí
9. Partides Lliga Juvenil Caixa Popular:
1) Dimarts 6-3-07, Alberic → Beniparrell – Vilamarxant
2) Diumenge 11-3-07, Dènia → Almenara – Quart
3) Diumenge 11-3-07, Genovés → Genovés – Petrer

10. Altres resultats del raspall?

1) Bellreguard, dijous 1-3-07:
1ª) Malonda IV i Alvarito (Bl) 25 – J.Carlos i Canana II, 15
2ª) Loripet i Salva (Bl) 25 – Santi i Coeter II (R) 5

2) Bellreguard, divendres 2-3-07:
1ª) Juan i Alexander (R) 20 – Vicente i Carlos II, 25 (Bl)
2ª) Punxa i Terri (R) 25 – Burguera i Ramón, 0

3) Bellreguard, dissabte 3-3-07:
1ª) Sergio II i Rafa (Bl) 25 – J.Carlos i Punxa, 15
2ª) Loripet i Salva (Bl) 25 – Armando i Coeter II, 5

4) Bellreguard, diumenge 4-3-07:
1ª) David i Xavi (R) 25 – Josep, Dorin i Soqueta, 5
2ª) Batiste i Agustí (R) 25 – Malonda IV i Alberto, 20

11. Altres resultats per dalt corda?

1) Pedreguer, dissabte 24-2-07 → Álvaro i Jesús, 60 – Cervera, Tato i Xavi, 40

2) Guadassuar, dimecres 28-2-07:
1ª) Circuit Jove → Pasqual 60 – Ángel 45
2ª) León, Grau i Jesús (Bl) 60 – Álvaro, Dani i Oñate, 55

3) Sueca, divendres 2-3-07:
1ª) Circuit Jove → Alberto, Álvaro II i Canya, 60 – Pasqual II, Gerardo i Jose, 55
2ª) Fran, Xavi i Raül II, 60 – Colau i Voro, 40

4) Bellreguard, divendres 2-3-07 → Mezquita 60 – Genovés II, 40

5) Pedreguer, dissabte 3-3-07:
1ª) Circuit Jove → David (Marcos), Aucejo i Colau II, 40 – Ángel i Héctor, 60
2ª) Cervera i Félix (R) 60 → Colau I i Tato, 50

6) Pelaio, dissabte 3-3-07 (Gal·leries prohibides) → Víctor i Grau, 60 – Álvaro i Jesús, 55
§ Al principi domini de Jesús fins al (45-35) → Reacció de Grau ↑↑ → (55-55) i guanyen.
23 Visites

Deixa un comentari