Partides destacades de pilota valenciana

L’expert de Ràdio Pego en el joc de la pilota, Josep Maria Ferrairó, selecciona els xocs més interessants i destacats del que queda de setmana i de part de la setmana que ve.
1. Partides interessants propera setmana DALT CORDA PROFESSIONAL.

1) Pelaio, dj-12-2-15 (16:45 h):
1a) Lliga – Promeses: Martí II, Martí I i Sergi – J.Sdor., Sacha i Sàez.
2a) Lliga – 2: Marc i Zarzo – Ferrer i Herrera.

2) Sueca, divendres 13-2-15 (16:45 h):
1a) Lliga – Promoses: Ricardo, Nèstor i David C. – David L., Rafa i Naharros.
2a) Lliga – 2: Pablo II i Pepet – Carlos II, Guillermo i Josep.

3) Vila-real, dv-13-2 (18:30 h): Professionals.
4) Vilamarxant, dv-13-2 (17:30 h): Miguel i Monrabal – León i Pere.
5) Benidorm, dv-13-2 (18 h.): No sabem si n’hi ha partides.
Dv-6-3: Fageca i Fèlix – León, Pere i Carlos.

6) Pelaio, ds-14-2 (17:30 h): Professionals: Ds-7-2: Pujol II i Héctor – Víctor, Félix i Monrabal.

7) Pedreguer, dissabte 14-2 (16:45 h.):
1a) Lluís i Conillet – Ferrer i Alvàn.
2a) Francés i Fèlix – Santi II i Raúl.

8) Petrer, ds-14-2 (18:30 h.): No sabem si n’hi ha partides.
9) Alcàsser, dg-15-2 (11 h.) Circuit: 4a.R.-1a Semifinal: Pujol II I Santi – León, Pere i Carlos.

10) Bellreguard, dg-15-2 (16:30h.) Circuit: 4a.R.: 2a Semif.: Genovés II i Jesús -Pere Roc II, Dani i Monrabal.

11) Alzira, dg-15-2 (16:45 h.):
1a) Raspall: Pau i Roberto – Jordi i Lorja.
2a) Lliga -2- Pablo II i Pepet – Xavi II, i Víctor II I Feridor.

12) Dénia, dg-15-2 (11:30 h.): Lliga -2-: Marc,Zarzo i Feridor.- Giner,Sala i Jordi.
13) Pobla, di-16-2 (16 h): Promoció: Di -2: Torneig-Indiv: Pablo II – Marc.
14) Borriana, di-16-2 (16:45 h.): 1ª)Lliga – Prom: Kevin,Pablo i Adrià- J.Sdor.,Sacha i Sàez. -2ª) Professionals.

15) Guadassuar, dilluns -16-2 (17:30 h.):
1a) Juvenils. –Di-9-2-: – Lluís i Pablo – Giner i Julian.
2a) Professionals. –Di-9-2-: Pablo i Herrera – Colau i Carlos.

16) Massamagrell, dm-17-2 (16:30 h): Professionals. –Dm-9-2-: Soro i Santi – Pujol i Xavi.

17) Pedreguer, dg-22-2 (11:30 h.): Circuit – Final 4a.Ronda.

1. Partides interessants propera setmana Raspall Professional.

1) Bellreguard, dijous 12-2-15 (16:30 h):
1a) Juvenils: Nalda i Josep – Jordi i Arnau.
2a) Domingo i Sagasta – Xaveli II i Nèstor.

2) La Llosa, dijous 12-2 (16:30 h): -1ª) Juvenils. -2a) Desafiu Indiv.: Jaume II – Raúl.

3) Piles, divendres 6-3 (16:30 h.):
1a) Jordi i Ricardet – Escoto i Xoto. .
2a) Ian i Canari – Monjo i Brisca.

4) Genovés, dv-13-2(16:30 h.):-1a) Pablo i Molina –Feo i Lorja. -2a)Moltó i Coeter– Marrahí i Alberto.

5) Bellreguard, dissabte-14-2 (16:30 h)-:
1a) Jeffry i Sagasta – Nalda i Nèstor.
2a) Guille i Sanxis – Sergio i Moro.

6) La Llosa, dissabte 14-2 (16:30 h): -1a) Aficionats. –2a) Escoto i Josep – Mario i Sidahmed.

7) Bellreguard, dg-15-2 (16:30 h):
1a) Circuit – 4a.R.: 2a Semifinal: Genovés II – G. (Francés (Miguel) – Pere Roc II).
2a) Marrahí i Gabi – Ian i Canari.

8) Alzira, dg-15-2 (16:45 h): -1ª)Pau i Roberto – Jordi i Lorja. -2ª)Lliga -2-: Pablo II i Pepet – Xavi II,Víct.II i Fer.

9) Dénia, dg-15-2 (11:30 h.): N’hi ha partida E. i Corda.
10) Xàbia, dg-15-2(0:30 h):-1ª) Camp. local. -2ª) Promoció. Dg-8: Mata i Ricardet–Montaner i Guillem (50 €).

11) Xeraco, diumenge 15-2 (10:30 h): No sabem si n’hi ha partides. -1ª) Juvenils. -2a) Professionals.

12) Vilanova, di-16-2 (16 h.): Promoció.

2. E. i Corda: Aficionats-Semifinals-Tornada: Dissabte-14-Febrer.

-1a) -1) Marquesat – Quart Valls – -2) VilaReal – Petrer –-. -2a) -1) Algímia – Almussafes -2) Meliana – Llíria.

-3a-A) -1) Xilxes – Valls D. -2) RibarojaB – AlmassoraA
– -3a-B) -1) TorrentC – Foios. -2) VallsE – 1er.grup 3.

FINALS – Trinquet d’Onda, ds-21-Febrer.

Matí): 3a.A i 3a.B. –Vesprada): 2a, i 1a.:
11:30 h-3a.B) Torrent – Foios VallsE – 1r.gr.3
-12:30 h-3a.A) Xilxes – Valls D. Riba-roja – Almassora.
-16 h- 2a.) Almussafes – Algímia. Llíria – Meliana.
-17:30 h-1a.) Quart Valls – Marquesat …Petrer – Vila-real

4. Partides Llargues: Diumenge-15-Febrer.

-1a) -1) Benimagrell –Alfàs. -2) MurlaA – MurlaB. -3) Parcent – Sella. –Descansa: Benidorm.

-2a) -1) Tormos – La Vila. -2) Sella – Murla. -3) Campello – Xaló. -4) Finestrat – Mutxamel.

-3ª) -1) Fondó Neus – Tibi. -2) Parcent – Agost. -3) CrevillentA – CrevillentB.

5. X Copa Generalitat –Galotxa.
Finals: Canxa de Borbotó. Diumenge, 15-Febrer

-1) 11 h.: Juvenils: 1) Massalfassar – Alginet.
-2) 12 h.: Majors: Marquesat – Quart.


6. XXXIII JECV-Galotxa:
Finals Autonòmiques: Canxa Godelleta, dissabte-21- Febrer.
90 Visites

Deixa un comentari