Partides de pilota valenciana. Classificacions i properes cites

Resultats més destacats de les diferents competicions de pilota i partides més interessants a jugar. 1. RESULTATS SETMANALS D’INTERÉS
1.1. RASPALL. Bellreguard, dissabte 24-5-08
Loripet, Alberto i Salva (R) 5 – Armando, Coeter II i Leandro III (Bl) 25
Gran partida de Leandro III i bona dels 2 compays.

1.2. DALT CORDA – COPA DIPUTACÓ de València
1.2.1. Resultats setmanals dijous 22-5-08 i divendres 23-5-08
1) UPV (Universitat Politècnica de València), dijous 22-5-08, (20:30 h) --> Trio de Víctor 55 – Trio d’Álvaro 60.
2) Bellreguart, divendres 23-5-08 --> Trio de Núñez 60 – Trio de Cervera 30.
1.2.2. Resultats del dissabte 24-5-08 i diumenge 25-5-08
1) Pedreguer, dissabte 24-5-08 --> Trio de Genovés II 45 – Trio de Miguel 60.
2) Benissa, diumenge 25-5-08 --> Trio de León 60 – Trio de Colau 30.
1.2.3. Classificacions grup A
1) Núñez: 15 (6) (+100). 2) Álvaro: 11 (6) (+40). 3) Víctor: 10 (6) (+35). 4) Cervera: 0 (6) (–175).
1.2.4. Classificacions grup B
1) León: 14 (6) (+125). 2) Genovés II: 10 (6) (+25). 3) Miguel: 10 (6) (–30). 4) Colau: 2 (6) (–150)
1.2.5. Equips classificats grup A Equips classificats grup B
1) Núñez. 2) Álvaro. 3) Víctor. 1) León. 2) Genovés II. 3) Miguel.
1.2.6. Partides 2ona fase (a doble partida)
1) Bellreguard, divendres 30-5-08 (23:30 h) --> Trio de Núñez – Trio de Miguel.
2) Pelaio, dissabte 31-5-08 (17:30 h) --> Trio de León – Trio de Víctor
3) La Pobla de Vallbona, dilluns 2-6-08 (18 h) --> Trio d’Álvaro – Trio de Genovés II?

1.3. CIRCUIT JOVE – OXFORD
1.3.1. Resultats setmanals
1) Benissa, diumenge 18-5-08 --> Trio de Primi 60 (4 jugades, 2 guanyades) – Trio de Roberto 40 (3 jugades, 1 guanyada).
2) Benidorm, dilluns 19-5-08 --> Trio de Pasqual II 50 (3 jugades,+ 1p. – 1 guanyada) – Trio de Santi II 60 (3 jugades, 2 guanyades).
3) Massamagrell, dimarts 20-5-08 --> Trio de Fran 60 (4 jugades, 4 guanyades) – Trio de Pujoñ II 55 (3 jugades, 1 guanyada, +1 p.).
4) Pelaio, dijous 22-5-08 --> Trio de Carlos 45 (4 jugades, 1 guanyada + —-) – Trio de Marcos 60 (4 jugades, 4 guanyades + 2 p.).
5) Sueca, divendres 23-5-08 --> Trio de Fageca 60 (4 jugades, 3 guanyades + 1 p.) – Trio de Roberto (4 jugades, 4 perdudes).
6) Carcaixent, dissabte 24-5-08 --> Trio de Marrahí (4 jugades, 0 guanyades) – Trio de Santi II (4 jugades, 2 + 1 p., — guanyades).
7) Sagunt, diumenge 25-5-08 --> Trio de Pujol II 40 – Trio de Pasqual II 60 (4 jugades, —-).
1.3.2. Els equips classificats i eliminats
Classificats
Grup A 1) Marcos (12 p.). 2) Fageca (11 p.) 3) Primi (6 p.)
Grup B 1) Fran. 2) Pasqual II. 3) Santi II.
Eliminats
Grup A 1) Roberto. 2) Carlos
Grup B 1) Marrahí. 2) Pujol II (on juga Héctor de Laguart).
1.3.2.1. Jugadors de cada equip
· Grup A:
1) Marcos, Santi i Patri. 2) Fageca, Emilio i Carlos II. 3) Primi, Tomás II i Miralles.
· Grup B:
1) Fran, Héctor II (de Massamagrell) i Monrabal. 2) Santi II, Natxo i Josep. 3) Pasqual II, Colau II i Caña.
1.3.3. Com es jugarà la 2na fase
Es forma un únic grup de 6 equips (els 3 primers de cada grup) i juguen una lligueta entre tots ells: 15 partides, i cada equip n’ha de jugar 5.
1) Començarà el divendres 30-5-08 a Vila-real (16:30 h) --> Trio de Marcos – Trio de Santi II.
2) Dissabte 31-5-08, Carcaixent (17.30 h) --> Trio de Fageca – Trio de Pasqual II.
3) Diumenge 1-6-08, Murla (12 h) --> Trio de Primi – Trio de Fran.
4) Diumenge 1-6-08, Alcàsser (12 h) --> Trio de Marcos – Trio de Pasqual II.
Acabarà el dilluns 23-6-08 a La Pobla --> 1r – 3r.

1.4. RASPALL AFICIONATS
1.4.1. Classificació definitiva de 3era categoria B i A (dades dia 28-5-08)
· Grup A: 1) Daimús-C: 26 (9). 2) Rafelbunyol-G: 16 (8). 3) Polinyà: 13 (8).
· Grup B: 1) Albalat: 27 (9). 2) Quesa-B: 20 (9). 3) Alzira-D: 11 (8).
· Grup C: 1) Gandia-B: 24 (9). 2) Oliva: 20 (9). 3) Uxola-Pego: 20 (10).
4) Daimús-B: 12 (9). 5) Pego: 4 (8). 6) Real: 1 (9).
1.4.2. Els equips de Pego jugaran les eliminatòries per a 4ts de final
Segons la Federació de Pilota Valenciana, sí que jugarà les eliminatòries l’Uxola-Pego.
1.4.3. Equips de la 3era B que jugaran les eliminatòries
1) Daimús-C. 2) Albalat. 3) Quesa-B. 4) Gandia-B. 5) Oliva. 6) Uxola-Pego.
1.4.4. SemifinalsI en la 1era categoria
· Serà una Lligueta entre els 4 (Rafelbunyol-A, Rafelbunyol-B, Beniarrés i Xeraco-A).
· 6 Jornades (amb 12 partides) cada equip en jugarà 3.
· 1era jornada (dissabte 31-5-08) --> 1) Rafelbunyol-A – Rafelbunyol-B. 2) Beniarrés – Xeraco-A.
· 2ona jornada --> 1) Rafelbunyol-A – Beniarrés. 2) Rafelbunol-B – Xeraco-A.

1.5. LLARGUES. RESULTATS jornada 14, diumenge 25-5-08
1) Laguart 10 – Tibi 8. 2) Murla 3 – Campello 10. 3) Parcent 7 – Sella 10. 4) Agost 0 – Finestrat (Ajornada!).
1.5.1. Classificacions
1) El Campello: 30 (10) (+76). 2) Sella: 22 (10) (+34). 3) Finestrat: 22 (10) (+31). 4) Tibi: 14 (11) (+1).
5) Laguart: 11 (10) (–9). 6) Murla: 10 (9) (–25). 7) Parcent: 10 (10) (–27). 8) Agost: 1 (10) (–71).

1.6. FINALS de la C.V. Jocs Escolars – RASPALL (24 i 25 de maig 08, La Llosa de Ranes).
(1) Benjamins --> Xeraco 20 – Orba 15. (2) Alevins --> Xeraco 0 – Orba 25.
(3) Infantil --> Piles 25 – Murla 5. (4) Sella 10 – Alcàntera 25.
· 2 equips de la Safor, 1 de la Marina Alta i 1 de la Marina Baixa.


2. PARTIDES INTERESSANTS PROPERA SETMANA DE RASPALL
· Bellreguard, divendres 30-5-08:
1) 16:45 h --> Alex i Canari – Panete i Guillem
2) Monxo i Terri – Ricard i Melxor
· Bellreguard, dissabte 31-5-08:
1) 16:45 h --> Juan II i Canana II – David i Xavi
2) Gorxa i Alberto – Malonda IV i Coeter II
· Bellreguard, diumenge 1-6-08:
1) 16.45 h --> J. Carlos i Dorin – Josep i Vilare
2) Batiste i Agustí – Loripet i Leandro III
· Oliva, dimarts 3-6-08:
1) Juvenils
2) ªProfessionals de 1era.


3. PARTIDES INTERESSANTS PROPERA SETMANA PER DALT CORDA
3.1. Copa Diputació 2ona fase:
1) Bellreguard, divendres 30-5-08 (23:30 h) --> Trio de Núñez – Trio de Miguel
2) Pelaio, dissabte 31-5-08 (17:30 h) --> Trio de León – Trio de Víctor
3) La Pobla de Vallbona, dilluns 2-6-08 (18 h) --> Trio d’Álvaro – Trio de Genovés II
· I les de tornada, respectivament el dimecres 4-6-08 a Guadassuar, divendres 6-5-08 al Genovés i dissabte 7-6-08 a Pedreguer.

3.2. ALTRES PER DALT CORDA
· Llíria, divendres 30-5-08:
1) Juvenils
2) Genovés II i Pere – Colau, Solaz i Herrera
· Sueca, divendres 30-5-08:
1) Juvenils
2) Cervera i Salva – Adrià II, Jesús i Pedrito
· Vila-real, divendres 30-5-08 (18:30 h): Circuit Jove (16:30 h) --> Trio de Marcos – Trio de Santi II
· Pedreguer, dissabte 31-5-08:
1) Juvenils
2) Álvaro i Melxor – Soro III, Grau i Oñate
· Carcaixent, dissabte 31-5-08 (17:30 h) Circuit Jove --> Trio de Fageca – Trio de Pasqual II
· Pelaio, dissabte 31-5-08 (17:30 h): Copa Diputació (2ona fase) --> Trio de León – Trio de Víctor
· Murla, diumenge 1-6-08 (12 h) Circuit Jove --> Trio de Primi – Trio de Fran
· Benissa, diumenge 1-6-08:
1) Circuit Jove --> Trio de Marcos – Trio de Pasqual II
2) Colau i Tato – Cervera, Pere i Tino
· Alcàsser, diumenge 1-6-08 (12 h) Circuit Jove --> Trio de Marcos – Trio de Pasqual II
· Benidorm, dilluns 2-6-08:
1) Juvenils
2) Professionals de 1era.


4. PARTIDES INTERESSANTS PROPERA SETMANA RASPALL AFICIONATS
4.1. 1era categoria – semifinals:
1) Beniarrés – Xeraco. 2) Rafelbunyol-A – Rafelbunyol-B. (Tots dos reforçats amb 1 jugador professional de 1era: Moro i Juan, respectivament).


5. PARTIDES INTERESSANTS PROPERA SETMANA LLARGUES:
Diumenge 1-6-08: Partides ajornades.


6. ALTRES RESULTATS DEL RASPALL (tots a Bellreguard)
· Dissabte 3-5-08:
1) Dani i Canana II (R) 20 – David i Xavi (Bl) 25. [Bona!]
2) Loripet i Alberto (Bl) 5 – Malonda IV, Coeter II i Leandro III (R) 25. [Loripet fluix, sobretot al final].
· Diumenge 4-5-08:
1) Monxo i Vilare (R) 25 – Juan II i Dorin (Bl) 20
2) Juan i Batiste (R) 0 – Salva i Coeter II (Bl) 25. [2 rests contra 2 mitgers]
· Dijous 8-5-08 --> Suspese per pluja.
· Divendres 9-5-08 --> Suspeses per pluja.
· Dissabte 10-5-08 --> Suspeses per pluja.
· Diumenge 11-5-08 --> Suspeses per pluja.


7. ALTRES RESULTATS PER DALT CORDA
1) Pedreguer, dissabte 3-5-08:
1) Circuit Jove --> Trio de Primi 35 – Trio de Fageca 60
2) León i Solaz 60 – Cervera, Dani i Tino 50
2) Guadassuar, dimecres 7-5-08:
1) Marrahí i Santi 45 – Fageca i Herrera 60
2) Copa Diputació --> Núñez, Dani i Héctor 60 – Cervera, Solaz i Melxor 30
3) UPV, dijous 8-5-08: Circuit Jove --> Trio de Pujol II 60 – Trio de Marrahí 35
4) Sueca, divendres 9-5-08:
1) Circuit Jove --> Trio de Primi 45 – Trio de Marcos 60
2) Copa Diputació --> Trio de Genovés II 60 – Trio de Miguel 20
5) Pedreguer, dissabte 10-5-08:
1) Santi II i Héctor II 60 – Escoto i Pedrito 40
↳ (Massamagrell)
2) Álvaro i Santi 55 (R, Miguel de Llíber) – Soro III i Solaz 60.
(45-30) Arriben a donar de 15 rojos --> Reacció de Solaz i Soro III --> (55-60)
88 Visites

Deixa un comentari