Partides de pilota de la setmana

Amants de la pilota, ací teniu algunes de les partides més destacades per a esta setmana.
Si vols saber més del món de la pilota no ho dubtes i sintonitza el 107.8 de la FM cada dimecres de 21h a 22h. Al ‘Racó Del Tio Canya’ t’oferim doble ració, enguany de 21h a 21:30h tens un repàs a la història de la pilota amb partides i jugadors mítics, sense oblidar tampoc els més propers, com el nostre ‘Roget de Pego’ o per exemple, en esta setmana, hem parlat del veterà Vicent Monzó, jugador de La Font D’En Carròs que ja ha complit els 79 anys. A partir de les 21:30h i fins les 22h, seràn les partides de la setmana i els jugadors actuals qui ocuparan la resta del temps. Acompanya’ns en esta cita setmanal i gaudeix del nostre esport.

Recordem als seguidors pegolins de la pilota que el nostre actual primer pilotari, Nèstor Portes, seguix amb un molt bon moment de joc després de declarar-se esportista d’èlit al quedar tercer en el Campionat Individual de Raspall Sub-18. Esta setmana el popdrem veure jugant a Bellreguard i a més també ha estat seleccionat per a l’escola de tecnificació present tant per dalt corda baix la direcció de Pigat II i també al raspall dirigits pel Moro.

Ací teniu les partides més destacades als diferents trinquets i modalitats:

1.-Partides interesants propera setmana DALT CORDA PROFESSIONAL.
1) Pelaio, dijous 19-1-12 (16:30 h):
1a) Juvenils.
2a) C. Oxford --> Santi II i Santi – Pujol II i Hèctor.
2) Benidorm, dijous 19-1-12 (17 h) => Passarà a jugar-se els Dimarts.
3) Sueca, divendres 27-1-12 (16:30 h):
1a) Juvenils.
2a) Bancaixa-3a Ronda--> Álvaro, Salva i Herrera – Adrià I, Fèlix i Tomàs II.
4) Vila-real, dv-20-1-12 (18:30 h) --> Bancaixa: Soro III, Jesús i Carlos II – León, Sarasol II i Natxo.
5) Pelaio, dissabte-21-1-12 (17 h) --> Colau, Herrera i Carlos II – Pujol II, Natxo i Tino.
6) Pedreguer, dissabte 21-12-11 (16 h) :
1a) Primi i Natxo – Pablo, Tomàs II i Colau II.
2a) Juvenils.
7) Guadassuar, diumenge 22-1-12 (11:30 h) --> Pda. Fira: Soro III i Jesús – Adrià I, Fèlix i Pedrito.
8) Xàbia, dg-22-1-12 (11:30 h) --> Bancaixa: Fageca, Xavi i Tino – Cervera, Tato i Santi.
9) Benissa, dg-22-1-12 (17:30 h) --> Bancaixa: Santi II i Dani – Núñez, Raúl i Hèctor.
10) La Pobla, dilluns 23-1-12 (15:30 h.) --> Professionals.
11) Guadassuar-Fira, dilluns 23-12-11 (16:30 h):
1a) Juvenils.
2a) Primi i Hèctor – Pujol II i Santi.
12) Benidorm-dm-24-1-12-(17,30 h): 1a) Pablo i Tomàs II –Rodrigo i Pere.
13) Massamagrell, dimarts 24-1-12 (15:30 h) --> Professionals.
14) Guadassuar-Fira, dimecres 25-1-12 (16:30 h):
1a) Juvenils
2a) Alvaro i Dani.- Soro III, Xavi i Herrera.
· Dx-28-dbre. => Miguel i Fèlix – Núñez, Jesús i Hèctor.


2.-Partides interessants propera setmana RASPALL PROFESSIONAL.
1) Bellreguard, dijous 19-1-12 (16:30 h):
1a) Ferran i Nèstor – Cerver i Enrico.
2a) Moltó i Canana II – Guille i Dorín. (100 €).
2) La Llosa, dijous 19-1-12 (16:30 h):
1a) Aficionats.
2a) Raúl i Sagasta II – Ricard i Guillem.
3) Piles, divendres 20-1-12 (17 h):
1a) Juvenils. 2a) Professionals.
*** Dv-13-1-: 2a) Waldo i Gabi – Virgi i Moro. (100 €).
4) Bellreguard, dissabte 21-1-12 (16:30 h):
1a) Lluiset i Galàn – Monjo i Sidahmed. (50 €).
2a) Waldo i Sanxis – Virgi, Coeter II i Leandro III. Premi Savipecho (200 €).
5) La Llosa, dissabte 21-1-12 (16:30 h):
1a) Aficionats.
2a) Juan i Jaume II – Pepe i Sanxis.
6) Bellreguard, diumenge 22-1-12 (16:30 h):
1a) Pepe i Gabi – Ricard i Guillem.
2a) Blasco i Dorín – Juan i Canana III.
7) Xeraco, diumenge 22-1-12 (10:30 h) --> 1a)Juvenils. 2a) Monjo i Sagasta II- David i Leandro III.
8) Oliva, dimarts 24-1-12 (16:30 h): 1a) Juvenils. 2a) Professionals.
**Dm-17-1-: 2a) Waldo i Gabi – Virgi i Coeter II.
9) La Llosa, dimarts 24-1-12 (17 h): 1a) Aficionats. 2a) Professionals.
· Dimarts 17-1-12: 1) Aficionats 2) Moltó i Sanxis – Sariero i Xoto

3.-Partides DALT CORDA – Aficionats-1a Categoria Gr. A.
· Dissabte 21 gener-12 ( 7a Jornada):
1) Foios A – Benissa A 2) Manises A – Massamagrell A.--> Descansa: Benissa B.

4.-Partides GALOTXA – Copa Generalitat – Semifinals – Anada.
· Dissabte 21-Gener-12.
*Seniors --> 1) El Puig – Vilamarxant. 2) Marquesat – Massalfassar.
** Juvenils -->1) Godelleta- Beniparrell. 2) Massamagrell – Montserrat.

5.-Partides Lliga Juvenil Caixa Popuplar.
1) Pelaio-dx-18-1-(17 h.): 1) Orba – Alcàsser. 2) Xilxes – Petrer.
2).Dv-20-1-(17 h.): 1) Llíria : laguar – Vilareal. 2) Sueca: UPV – Pedreguer.
3) Pelaio, dx-25-1 (17 h.): 1) Petrer – Laguar. 2) Pedreguer – Xilxes.
4) Xàbia, dg-29-1 (11:30 h): 1)Vila-real – Orba. 2) Guadassuar, di-30-1 (16:30 h): Alcàsser – UPV.
5) Pelaio, dx-1-2 (17 h): 1) Pedreguer – Laguar. 2) Vila.real – UPV.
6) Dg-5-2-(11,30 h): Benidorm: 1)Alcàsser– Xilxes. 2) Xàbia: Petrer – Orba.
7) Pelaio, dx-8-2 (17 h.): 1) Laguar – Alcàsser. 2) Xilxes- Vilareal.

28 Visites

Deixa un comentari