Partida de pilota a al carrer Nou de Pego

El Club de Pilota de Pego s’enfronta a l’Alzira-B el proper dissabte 31-3-07 [al C/ Nou de Pego: La partida començarà a les 16:30 h i en acabar es jugarà un altra entre els pilotaris pegolins. Els nostres jugadors continuen fent història: agafant experiència i fent afició. Aixina que tots al carrer Nou de Pego per a recolzar-los. A banda, s’informa dels resultats dels diferents campionats i de les millores partides per a la propera setmana. Partida REVENJA de la Final del Bancaixa del dissabte 24-3-07 a Pedreguer: Resultat?
Pedro (Mezquita), Sarasol II i Oñate, 60 [blaus, Miguel] – Núñez, Melxor i Tino, 45 [rojos]

1.2. FINAL del TROFEU FALLES de RASPALL a Bellreguard (Armando 25 – Malonda IV, 15)?

CIRTCUIT JOVE: Resultats 2ª semifinal a Benidorm (Ángel 60 – Pasqual II, 45)?
Benidorm, dimecres 21-3-07 (17 h) → Ángel (20 anys) i Héctor (18), 60 [rojos, Miguel] – Pasqual II (23 a.), César (19 a.) i José (17 a?), 45 [blaus, Barraca]. Poc públic!

LLIGA JUVENIL CAIXA POPULAR: Resultats:

Classificacions:
◦ Al grup A canvi al 2n i 3r lloc i segueix dominant Petrer (15 p.) seguit de Moncofa (8 p.) i Beniparrell (6 p.)
◦ Al grup B canvi, domina Massamagrell (13 p.) seguit de Llíria (10 p.)

LLARGUES: Resultats jornada 12 (diumenge 25-3-07)?
12ª jornada(25-3-07) 1) Fondó Neus 3 – El Campello 10 2) La Murada 3 – Agost 10 (més disputada del que pareix)
3) Ontinyent 2 – Murla 10 (Bona partida) 4) Tibi 6 – Finestrat 10 [Princip (4-4) → Renyida!]
Descansa → Parcent

Atrasada (5ª jornada): Campello 10 – Parcent 3
1.5.1. I les classificacions:
1) El Campello → 27 p. (9) [+70] 6) Agost → 10 p. (11) [–33]
2) Murla → 26 p. (10) [+54] 7) Ontinyent → 6 p. (10) [–50]
3) Finestrat → 24 p. (10) [+48] 8) Fondó Neus → 3 p. (9) [–45]
4) Tibi → 19 p. (11) [+17] 9) La Murada → 1 p.? (9) [–81]
5) Parcent → 17 p. (9) [+20]

1.6. CAMPIONAT AUTONÒMIC RASPALL 3ª CATEGORIA: Com va quedar Real 40 – Pego 5?
Dissabte 24-3-07, Real de Gandia → Real 40 – Pego 5

Quina serà la propera partida?
Pego – Alzira-B → Dissabte 31-3-07 [al C/ Nou de Pego: 1ª) a les 16:30 h i 2ª) partida dels components de l’equip]


Com seran les semifinals?
1) Dijous 29-3-07 (18 h) → Álvaro i Sarasol II – Genovés II i Grau (per TV → diumenge 1-4-07, 15:30 h)
2) Dissabte 31-3-07 (17:30 h) → Pedro, Dani i Canari – Víctor, Solaz i Oñate → Final el dijous Sant, 5-4-07, al Pelaio (17:30 h).

Finals de GALOTXA – “El Corte Inglés” dels més menuts → Sector ALACANT-NORD?

1) Orba: 2n i 3r en Benjamins, 1r i 3r en Alevins.
2) Murla: 1r en Benjamí, 4t en Aleví, 3r en Infantil, 3r en Cadet i 2n en Juvenil.
3) Benidorm: 1r en Infantils, 1r en Cadets i 1r en Juvenils.

(A) Xeraco, Piles, Bicorb i Atzeneta (4 equips).
(B) Alberic, Castelló de la Ribera, Planes, Oliva i Bellreguard (5).

Com s’han fet els equips?

EQUIP JUGADORS
Xeraco Juan-Xeraco, Guillem-Castelló, Armando-Alberic
Castelló de la Ribera Ricard-Castelló, Manolo-Canals, Guillermo-Xeraco
Planes Moisés-Planes, Eloi-Xeraco, Fernando-Beniarjó
Alberic Ramón-Alcàntera, Canari-Xeraco, Alexis-Bicorb
Oliva Cristian-Senyera, Cristian-Almoines, Miquel-Oliva
Bicorb Mario-Bicorb, Paco-Manuel, Víctor-Dènia
Atzeneta Dani-Atzeneta, Pepe-Castelló, Enrico-Xeraco
Bellreguard Punxeta-Piles, Cristian-Vilallonga, Toni-Piles
Piles Ferrer-Piles, Vicente-Piles, Esteban-Piles

1.9.2. De quins pobles són els jugadors:
(A) Per comarques: 1) Safor: 14. 2) Costera: 5. 3) Vall Albaida: 2. 4) Marina: 2. 5) Ribera: 4

Diumenge 25-3-07:
1ª) Xeraco 25 – Piles 0 2ª) Planes – Oliva 3ª) Atzeneta 25 – Bicorb 15

4. Partides interessants propera setmana de raspall?
Dijous, 29-3-07, Bellreguard (16:30 h):
1) Monleón i Rafa – Juan i Burguera
2) Malonda IV i Agustí – Loripet i Dorin (100 €)

Divendres, 30-3-07, Bellreguard (16:30 h):
1) Sub-18 → Castelló de la Ribera – Planes
2) Sariero i Canana II – J.Carlos i Xavi

Dissabte, 31-3-07, Bellreguard (16:30 h):
1) Sergio II i Carlos – Juan i Dorin (50 €)
2) Malonda IV i Alberto – Armando i Coeter II (150 €)

Dissabte 31-3-07, Pego (Aficionats 3ª categoria):
1) (16:30 h) → Pego – Alzira-B
2) Després partida d’aficionats de Pego (al C/ Nou)

La Llosa, dissabte 31-3-07:
1) Juvenils
2) Professionals de 1ª

Diumenge, 1-4-07, Bellreguard (16:30 h):
1) David i Leandro III – J.Carlos i Galán (50 €)
2) Loripet i Salva – Batiste i Moro (150 €)

Oliva, dimarts 3-4-07 → (El 27-3-07 → David i Leandro III – J.Carlos i Salva)


5. Partides interessants propera setmana per dalt corda?
Benidorm, hui dimecres 28-3-07):
1) Juvenils
2) Miguel i Pere – Pedro i Xavi

Guadassuar, dimecres 28-3-07:
1) Circuit Jove 2ª semifinal (tornada) → Ángel – Pasqual II (60-45)
2) Pedro, Solaz i Oñate – Núñez i Melxor

Llíria, dimecres 28-3-07 (16:30):
1) Cristian, Natxo i Ponce – Talavera, Josep i Miralles
2) Adrià I, Raül II i Tino – Colau, Jesús i Pedrito

Pelaio, dijous 29-3-07 (16:30 h):
1) Juvenils Caixa Popular → Juan, Jose i Patri – Emilio, Canya i Adrià
2) Trofeu Universitat València: 1ª semifinal → Genovés i Grau – Álvaro i Sarasol II

Sueca, divendres 30-3-07:
1) Juvenils
2) Núñez, Voro i Tino – León i Félix

Pedreguer, dissabte 31-3-07:
1) Juvenils
2) Colau, Jesús i Aucejo – Cervera, Tato i Herrera
· Pelaio, dissabte 31-3-07 (17:30 h) → 2ª semifinal Trofeu Universitat → Pedro, Dani i Canari – Víctor, Solaz i Oñate

Diumenge 1-4-07, Benissa:
1) Circuit Jove → 3r – 4t lloc (Marcos – ??)
2) Final Circuit Jove → Primi – Guanyador (Ángel – Pasqual II)
·
Diumenge 1-4-07, Llíria:
1) Juvenils
2) Colau i Voro – Soro III i Xavi
·
Dilluns 2-4-07, Benidorm → Miguel i Dani – Pedro, Félix i Oñate
·
Dilluns 2-4-07, La Pobla (16:00 h) → Cervera i Melxor – Núñez i Canari
·
Dimecres 4-4-07, Benidorm → Professionals de 1ª
·
Dènia (11:30 h): Lliga Juvenil Caixa Popular → Jordi, Colau i Vicent – Rubén, Víctor i Manel

6. Partides interessants propera setmana de Llargues:
13ª jornada (1-4-07) 1) Murla – Tibi 2) Parcent – Fondó Neus
3) Campello – La Murada 4) Agost – Ontinyent
Descansa → Finestrat

7. Partides interessants propera setmana Circuit Jove:
Diumenge 1-4-07, Benissa (o La Pobla?):
1) Circuit Jove 3r i 4t lloc → Marcos – Perdedor del dimecres 28-3-07 (Pasqual II – Ángel)
2) Final → Primi – Guanyador del dimecres 28-3-07 (Ángel – Pasqual II)

8. Partides interessants propera setmana Lliga Juvenil Caixa Popular:
1) Dimecres 28-3-07, Llíria → Beniparrell – Banys-10
2) Dimecres 28-3-07, Pelaio → Xilxes – QuartMoncofa
3) Diumenge 1-4-07, Dènia → Llíria – Alcàsser

9. Altres resultats del raspall:
Bellreguard, dijous 22-3-07:
1ª) Juan i Dorin (Bl) 25 – Punxa i Burguera, 10
2ª) Batiste i Salva (Bl) 25 – J.Carlos i Moro, 15

Bellreguard, divendres 23-3-07, NITS MÀGIQUES: Final Trofeu Falles (23:30 h) → Armando, Coeter II i Vilare, 25 – Malonda IV, Alberto i Leandro III, 15

10. Altres resultats per dalt corda
Dimecres 21-3-07, Benidorm:
1ª) Circuit Jove → Ángel i Héctor (rojos) 60 – Pasqual II, César i José (blaus) 45
2ª) Miguel, Canari i Santi (Finestrat) [blaus, Barraca] 60 – Soro III i Tatoi, 35 [Canari tuteja al Tato. Santi: Molt bé. Miguel > Soro III, recuperat]

Divendres 23-3-07, Sueca:
1ª) Ángel i Xavi, 60 – Fran i Raül, 30 [Bona partida d’Ángel i Xavi!]
2ª) Víctor, Tato i Canari, 60 (Ramón) – Miguel i Grau, 55 [Molt bona dels 5!]

Dissabte 24-3-07, Pedreguer:
1ª) Adrià I i Jesús, 35 – Primi, Félix i Aucejo, 60 [Félix > Jesús. Primi: molt bé].
2ª) REVENJA Bancaixa → Mezquita (Pedro) 60 – Núñez 45
w Dilluns 26-3-07, La Pobla → Primi, Pere i Tomaset, 60 – Marcos, Aucejo i Colau II, 45 (semifinal Circuit Jove)

60 Visites

Deixa un comentari