El Pujol acull la competició comarcal d’atletisme

61 joves atletes de Dénia, Xàbia, Pedreguer i Pego van participar ahir diumenge a esta competició organitzada pel CEMA en categories cadet, infantil, aleví i benjamí.
Ahir diumenge es va disputar la competició d’atletisme comarcal de xiquets i xiquetes, on participaren 61 atletes de Dénia, Xàbia, Pedreguer i Pego. Des de les 10:00 del matí fins les 13:00 es van disputar diferents proves d’atletisme a les pistes d’atletisme del Pujol.


Foto: regidoria d’Esports


Les proves que es van realitzar van ser velocitat, salt de llargada i mig fons, en les categories de cadet, infantil, aleví i benjamí.


Foto: regidoria d’Esports


Segons la regodiria d’Esports la tercera prova d’atletisme comarcal va ser «un èxit de participació comarcal i, sobretot, un èxit de col·laboració dels pares de l’escola municipal d’atletisme de Pego que cada any s’impliquen més», i als que la regidoria d’Esports dóna les gràcies. La coordinació de l’esdeveniment esportiu va córrer a càrrec de la coordinadora d’Esports Rosa Bolta, i el monitor de l’escola d’altletisme Frederic Alemany.


Foto: regidoria d’Esports


La d’ahir és la tercera competició que s’organitza des del Consorci Esportiu de la Marina Alta (CEMA) esta temporada, les altres poblacions que l’han organitzat han estat Pedreguer i Dénia.

Resultats:

Salt de llargada

Cadet masculí
1. Antoni Perles Cerveto Dénia 4,47
2. David de Los Santos Ramos Dénia 4,39
3. Hamza Charkaoui Dénia 4,04

Cadet femení
1. Alba Frau Contreras Pego 3,77
2. Mireia Arbona Sendra Dénia 2,93


Infantil masculí
1. Marco Parra Fornes Pedreguer 4,16
2. Gabriel Franklin Lazaro Dénia 3,90
3. Joan Salva Ceresola Pego 3,41

Infantil Femení
1. Aynalem Costa Testa Dénia 3,97
2. Ana Muñoz Bertomeu Dénia 3,74
3. Maria Sendra Sanchis Pego 3,69

Aleví masculí
1. Geronimo Rodríguez Ochoa Pedreguer 3,47
2. Oscar Gómez Guardiola Dénia 3,38
3. Pau Flores Jaén Dénia 3,03

Aleví femení
1. Melany Giraldo Osodio Xàbia 3,35
2. Cristina Bañuls Pastor Pego 3,28
3. Marina Iborra Català Dénia 3,21

Benjamí masculí
1. Saül Delgado Serer Dénia 2,84
2. David Fornés Pedreguer 2,61
3. Oliver Witczack Xàbia 2,47

Benjamí femení
1. Melina Baguena Dénia 2,52
2. Laura Isabel Xàbia 2,06
3. Nina Moreno Dénia 2,03

Velocitat

Cadet masculí 100 m llisos
1. Nicolás Coblezner Dénia 12,56
2. David De Los Santos Ramos Dénia 12,78
3. Antoni Perles Cervet Dénia 13,21

Cadet femení
1. Alba Frau Contreras Pego 14,63
2. Mireia Arbona Sendra Dénia 15,63


Infantil masculí 80 m llisos
1. Gabriel Franklin Lazaro Dénia 11,41
2. Marco Parra Fornes Pedreguer 11,59
3. Joan Salva Ceresola Pego 12,66

Infantil femení 80 m llisos
1. Aynalem Costas Testa Dénia 11,19
2. Maria Sendra Sànchez Pego 11,44
3. Ana Muñoz Bertomeu Dénia 11,59
3. Júlia Vicens Pego 11,59


Aleví masculí 60 m llisos
1. Gerónimo Rodríguez Ochoa Pedreguer 9,63
2. David Padilla Delgado Xàbia 10,18
3. Pau Flores Jaén Dénia 10,40

Alevi Femeni 60 m llisos
1. Nerea Mata Gutiérrez Dénia 10,03
2. Melany Giraldo Osorio Xàbia 10,06
3. Alicia Crespo Xàbia 10,22

Benjamí masculí 50 m llisos
1. Saül Delgado Serer Dénia 8,25
2. Oliver Witczak Xàbia 8,72
3. David Fornes Hernàndez Pedreguer 9,10

Benjamí femení 50 m llisos
1. Melina Baguena Dénia 8,84
2. Adriana Femenia Cascales Dénia 9,09
3. Laura Isabel Crespo Xàbia 9,31

Mig Fons
Cadet masculí 800 m
1. David de los Santos Ramos Dénia 2,38
1. Antoni Perles Cerveto Dénia 2,38
2. Unai Pérez Sastre Dénia 2,43
3. Hamza Charcaoui Dénia 2,52

Cadet femeni 800 m
1. Alba Frau Contreras Pego 3,27
2. Mireia Arbona Sendra Dénia 3,53


Infantil masculí 600 m
1. Gabriel Franklin Dénia 1,55
2. Marco Parra Fornes Pedreguer 1,59
3. Leonardo Zitz Dénia 2,07

Infantil femení 600 m
1. Aynalem Costa Testa Dénia 1,50
2. Leire Bisquert Molines Dénia 1,59
3. Maria Sendra Sànchez Pego 2,07

Aleví masculí 500 m
1. Oscar Gómez Dénia 1,38
2. Gerónimo Rodríguez Pedreguer 1,47
3. David Padilla Pedreguer 1,53

Aleví Femení 500 m
1. Nerea Mata Gutiérrez Dénia 1,45
2. Cristina Bañuls Pastor Pego 1,46
2. Marina Iborra Català Dénia 1,46
3. Melany Giraldo Osodio Xàbia 1,47

Benjamí masculí 500 m
1.Saül Delgado Serer Dénia 1,50
2.Sergi Siscar Pego 1,59
3. Oliver Witczak Xàbia 2,00

Benjamí femení 500 m
1. Melina Baguena Dénia 1,53
2. Adriana Femenia Cascales Dénia 1,57
3. Paula Femenia Cascales Dénia 2,01


Foto: regidoria d’Esports


Foto: regidoria d’Esports


Foto: regidoria d’Esports



Foto: regidoria d’Esports


Els pares van col·laborar molt en els cronos i mesurant el salt de llargada. Una col·laboració bàsica per a proves com eixa, ja que sense la seua ajuda no haguera sigut possible la prova, segons informen des de la regidoria d’Esports.
209 Visites

Deixa un comentari