El Cross Comarcal tot un èxit

En futbol, a excepció del Pego C.F., acomiaden l’any en positiu, tant el Pego ‘B’ com el Pego Juvenil. El Club de bàsquet pot ser haurà d’apretar més de cara al 2009 per tal de comptar els partits per victòria. Tal i com ja ve sent tradicional en aquestes dates nadalenques, des de la Taula Comarcal de la Marina Alta i amb la col•laboració del C. E. M. A. (Consorci Esportiu de la Marina Alta) la Regidoria d’Esports de l’Ajuntament de Pego va organitzar la 12ª Edició del Cross Comarcal de Nadal de la Marina Alta, esdeveniment esportiu que es va celebrar el passat diumenge 21 de desembre en les instal•lacions esportives de “El Pujol”.

Aquesta competició atlètica dirigida als esportistes més joves de la nostra comarca va comptar amb la participació de al voltant d’uns 250 corredors de les categories, prebenjamí, benjamí, aleví, infantil i cadet, tant en categoria femenina com masculina, atletes representants d’un total de 11 pobles de la comarca; Benissa, Dénia, Els Poblets, El Verger, Ondara, Orba, Pedreguer, Pego, Xàbia, Xaló, Jesús Pobre i Poble Nou de Benitaxell.

Sobre un circuit mixt de gespa i pista d’uns 400 metres, es varen disputar des de les 10 del matí les 10 curses que composaven aquest cross, i que segons les categories anaren desenvolupant-se sense cap incident, recorrent les distàncies de 400 m, en categoria prebenjamí, 800 m., en categoria benjamí, 1200 m., pels participants de categoria aleví, 1600 per a tots els infantils, finalitzant amb els 2000 m., de la categoria cadet.

Els primers classificats en cadascuna de les categories varen rebre els trofeus una vegada finalitzades les curses de mans dels regidors de les diferents poblacions participants en una cerimònia de lliurament en la que també varen estar presents, a més de la regidora d’esports de l’Ajuntament de Pego, Marian Tamarit Mengual, el president del C. E. M. A., Francisco Montagut i el president del Club d’Atletisme Ambra “Dorsal 19” Ferran Ferrando, club que col•laborà en el bon desenvolupament de l’esdeveniment.

Els primers classificats en les diferents categories foren els següents:

PREBENJAMÍ FEMENÍ:

1ª Laura Torne Espasa (Xàbia)
2ª María Colomer Buigues (El Verger)
3ª Cristina Pons Pedro (Pedreguer)

PREBENJAMÍ MASCULÍ

1º Carles Cambronero Font (Xaló)
2º Carlos Moratalla López (Dénia)
3º Sergi Català García (El Verger)

BENJAMÍ FEMENÍ:

1ª Emma Fornés Leal (Ondara)
2ª Laia Salvá Ceresola (Pego)
3ª Laura Jiménez Andreu (Dénia)

BENJAMÍ MASCULÍ:

1º Jordi Serra Esquerdo (Benissa)
2º Tomy Etchegaraia (Xàbia)
3º Pedro Serra Esquerdo (Benissa)

ALEVÍ FEMENÍ:

1ª María Perelló Pérez (Ondara)
2ª Victoria Noguera Durá (Pedreguer)
3ª Carmen Bolufer Cruañes (Xàbia)

ALEVÍ MASCULÍ:

1º David Ferrer Ferrando (Dénia)
2º Siro Piña Cardona (Xàbia)
3º Mohamed Reda Madkan (Ondara)

INFANTIL FEMENÍ:

1ª Vanessa Fornés Caselles (Pedreguer)
2ª Emily Campbell (Xalò)
3ª Fatima Bengharda (Xàbia)

INFANTIL MASCULÍ:

1º Vicente Ivars Ivars (Dénia)
2º Miquel Piera Sendra (Orba)
3º Raúl Bertomeu Sánchez (Dénia)

CADET FEMENÍ:
1ª Camilla Lovell (Dénia)
2ª Paula Moreno Marx-Raacz (Els Poblets)
3ª Irene Bolufer Cruañes (Xàbia)

CADET MASCULÍ:

1º Albert Sangil Boj (Dénia)
2º Andreu Sangil Boj (Dénia)
3º Antonio Soler Llidó (Xàbia)


RESULTATS PARTITS DEL CAP DE SETMANA

FUTBOL
– Tercera divisió, grup VI, dissabte 20 de desembre, 20:00 h, Camp Cervantes:
BURJASSOT CF 3 – PEGO CF 0

– Segona regional, grup 15, diumenge 21 de desembre, 16:30 h., Camp Cervantes:
PEGO CF “B” 3 – CF LOPE DE VEGA 1
Gols de Tode i dos de Navarro.

L’equip ha agrat al tècnic Toni Millan, tot i les baixes que ha tingut el Pego ‘B. El resultat ha recolzat la impressió de l’entrenador roget.


– Primera regional juvenil, grup 5, dissabte 20 de desembre, 16:00 h., Camp Cervantes:
PEGO CF 3 – VILAJOIOSA CF “A” 1
Gols de Carmelo, Xavi i Ximo Pujol.

Tot i que en el primer temps no ho hagués dit ningú, el juvenil del Pego va sumar tres punts, com relatava Òscar, el seu tècnic.


FUTBOL BASE

Es paralitza la lliga fins al 3 de gener de 2.009. Fins a les hores sols es jugaren els següents partits endarrerits:

PARTITS FORA DE CASA. Divendres 19 de desembre.
– L’Aleví B i el Benjamí B se’n van anar a jugar per la vesprada al Camp del Rodat de Dènia contra els respectius del FB Dènia B, perdent uns per 26 a 0 i els altres per 9 a 0.
– Així mateix ho va fer l’Aleví C per a jugar contra el FB Dènia D, guanyant per 1 a 2.


BÀSQUET

– Sènior masculí, primera zonal, grup D. Dissabte 20 de desembre, 20:00 h, Pavelló Municipal Ausiàs March de Pego:
CB PEGO 47 – RURALCAJA MARISTAS NATURAGUA 62

– Sènior femení, preferent, grup C. Dissabte 20 de desembre, 16:00 h.
CB JORGE JUAN 56 – CB PEGO 41

– Júnior masculí, preferent, grup C. Dissabte 20 de desembre, 18:00 h, Pavelló Municipal Ausiàs March de Pego:
CB PEGO 55 – BS ALCOI BÀSQUET “A” 69

– Júnior femení, preferent, grup C. DESCANSA

632 Visites

Deixa un comentari

Open chat
Hola!!