El club de Pilota de Pego juga a Llutxent

El Club de pilota de Pego es desplaça aquesta setmana fins a Llutxent per a disputar el campionat autonòmic per a aficionats de raspall. I el diumenge partida de tornada de la final del Bancaixa, el campionat més important de pilota, que tampoc serà retrasmitit en directe. A banda ací trobareu també informació del Campionat Autonòmic d’Aficionats per dalt corda, el Circuit Jove, la LLiga Juvenil de Caixa Popular, el campionat de Llargues, Campionat autnòmic de raspall aficionats, També apareixen les classificacions dels diferents campionats. Finalment s’informa del lloc i partides més importants per a la propera setmana. FINAL Bancaixa?
Mezquita, Sarasol II i Oñate (rojos, 1r dau) 35 – Núñez, Melxor i Tino (blaus) 60



CIRCUIT JOVE : Resultats 2 últimes partides 2ª fase:

Diumenge 11-3-07, Benissa → Pasqual II, César i Jose, 35 – Marcos (David), Aucejo i Colau II, 60

Dilluns 12-3-07, La Pobla → Ángel i Héctor, 55 – Marrahí, Herrara i Miralles, 60

Classificacions:
Passen a semifinals els equips de: Primi, Ángel, Pasqual II i Marcos.
9 partides P. J G F C Tot. 10 partides P. J G F C Tot.
1) Primi 27 9 9 540 375 +175 1) Primi 27 10 9 600 420 +180
2) Ángel 17 9 5 480 440 +40 2) Ángel 18 10 5 535 500 +35
3) Pasqual II 16 9 5 455 495 –40 3) Pasqual II 16 10 5 490 555 –65
4) Alberto 11 9 3 –75 4) Marcos 13 10 4 510 510 0
5) Marcos
(David) 10 9 3 450 475 –25 5) Marrahí 12 10 4 455 550 –95
6) Marrahí 9 9 3 –100 6) Alberto 11 10 3 490 565 –75


LLIGA JUVENIL CAIXA POPULAR: Resultats setmana:

Classificacions:
Grup A Grup B
1) Petrer → 12 punts (4 p.) (+120) 1) Llíria → 10 punts (4 p) (+75)
2) Beniparrell → 6 punts (3 p) (+5) 2) Quart → 7 punts (4 p) (+20)
3) Vilamarxant → 6 punts (4 p) (–35) 3) Massamagrell → 7 punts (3 p) (+15)
4) Banys 10 → 4 punts (3 p) (–35) 4) Almenara → 6 punts (5 p) (–30)
5) Moncofa → 4 punts (3 p) (–10) 5) Alcàsser → 3 punts (3 p) (–25)
6) Genovés → 2 punts (3 p) (–45) 6) Xilxes → 3 punts (3 p) (–55)

LLARGUES: Resultats jornada 10ª (11-3-07):

10ª jornada: 1) Agost 4 – Murla 10 (Igualada fins 3-3) [Jan ↑] 2) La Murada 1 – Finestrat 10
3) Ontinyent 5 – Parcent 10 (Reacció final Ontinyent) 4) Tibi 10 – Fondó Neus 3 (Dani ↑, banca de Tibi)
Descansa → El Campello (Porta només 5 partides!)

Classificacions:
El Campello, amb 2 partides menys, ja està el 2n amb 15 punts i li ha guanyat a Finestrat i Murla (la 1ª partida)
1) Murla → 21 p. (8) [+36] 6) Agost → 7 p. (9) [–30]
2) Finestrat → 18 p. (8) [+34] 7) Ontinyent → 6 p. (8) [–32]
3) Parcent → 17 p. (7) [+31] 8) Fondó Neus → 3 p. (7) [–30]
4) Tibi → 16 p. (9) [+17] 9) La Murada → 1 p.? (7) [–64]
5) El Campello → 15 p. (5) [+38]

5. Partides interessants propera setmana de raspall:

►TROFEU FALLES a Bellreguard (dies 17, 18 i 23 de març 07)

 Dijous, 15-3-07, Bellreguard:
1) Juvenils
2) Armando i Coeter II – Loripet i Salva (100 €)

 Divendres, 16-3-07, Bellreguard:
1) Juvenils. Tecnificació
2) DESAFIU 3.000 € → Malonda IV i Leandro III – David i Xavi

 Dissabte, 17-3-07, Bellreguard: 1ª partida Trofeu Falles
1) Juvenils (50 €)
2) Trofeu Falles (1ª semifinal) → Loripet, Salva i Vilare – Armando, Coeter II i Dorin

 Dissabte 17-3-07 a Llutxent (Aficionats 3ª categoria) → LLUTXENT – PEGO

 La Llosa, dissabte 17-3-07 → Professionals de 1ª

 Diumenge, 18-3-07, Bellreguarsd:
1) Juvenils (50 €)
2) 2ª semifinal Trofeu Falles → Malonda IV, Alberto i Leandro III – David, Agustí i Xavi

 Diumenge 18-3-07, Dènia (11:30 h): Trofeu Falles → Loripet i Moro – Carlos i Coeter II (300 €)

 Oliva, dimarts 20-3-07 → Professionals de 1ª [(el 13-3-07) → Armando i Agustí – Malonda IV i Coeter II]

6. Partides interessants propera setmana per dalt corda:
 FRONTÓ Quart de Poblet, dissabte 17-3-07 (19 h) → Zacarías i Lemai – Garrido V (Rioja) i Almandoz (Navarra)

• Bancaixa → Diumenge 18-3-07, Pelaio (12 h) → 2ª final: Mezquita – Núñez


• Guadassuar, dimecres 14-3-07:
1) Juvenils (16:30 h)
2) León i Grau – Víctor, Tato i Jesús

• Pelaio, dijous 15-3-07:
1) Juvenils
2) Adrià I i Dani – Colau i Solaz

• Sueca, divendres 16-3-07 (Partida Falles 2007):
1) (100 €) → Fran i Xavi – Pasqual II i Canari
2) (300 €) → Álvaro i Tato – Genovés II i Félix

• Pedreguer, dissabte 17-3-07:
1) Juvenils
2) Cervera i Dani – Colau i Solaz

• Pelaio, dissabte 17-3-07 : (gal•leries prohibides) → Víctor i Jesús – Soro III i Grau

• Diumenge 18-3-07, Benissa:
1) Juvenils
2) Genovés II i Félix – León i Tato
• Diumenge 18-3-07, Dènia (11:30 h) →
• Diumenge 18-3-07, Llíria → 1ª semifinal Circuit Jove
• Dilluns 19-3-07, Benidorm → Tancat
• Dilluns 19-3-07, Guadassuar → Tancat
• Dimecres 21-3-07, Benidorm → 2ª semifinal Circuit Jove

7. Partides interessants propera setmana de Llargues:
1
1ª jornada (18-3-07) 1) Murla – La Murada 2) Finestrat – Ontinyent
3) Parcent – Tibi 4) Campello – Agost
Descansa → Fondó Neus

8. Partides Circuit Jove:
Entre els 4 equips de: 1) Primi, 2) Ángel, 3) Pasqual II, 4) Marcos
1. Diumenge 18-3-07, Llíria (16:30 h) → 1ª semifinal
2. Dimecres 21-3-07, Benidorm (16:30 h) → 2ª semifinal

9. Partides Lliga Juvenil Caixa Popular:

1) Dissabte 17-3-07, Petrer → Massamagrell – Alcàsser
2) Dimecres 21-3-07, Llíria → Xilxes – Massamagrell
3) Dimecres 21-3-07, Pelaio → Banys-10 – Moncofa

10. Altres resultats del raspall:
 Dijous, 8-3-07, Bellreguard:
1) Dani i Xavi – Josep i Leandro III
2) David, Alberto i Dorin – Loripet i Agustí

 Divendres, 9-3-07, Bellreguard:
1) (Xeraco) Juan i Terri (Bl) 25 – Sergio I i Cristian, 10
2) Sergio II i Carlos (Bl) 25 – Punxa i Martí, 10

 Dissabte, 10-3-07, Bellreguard:
1) Alvarito i Canana, 15 – David i Burguera (R) 25
2) Loripet i Batiste 10 – Malonda IV, Alberto i Dorin (Bl) 25

 Diumenge, 11-3-07, Bellreguard:
1) David i Xavi (R) 25 – Josep, Dorin i Burguera, 10
2) Armando i Alberto (R) 25 – Santi, Salva i Vilare, 15


11. Altres resultats per dalt corda.

 Dimecres 7-3-07, Guadassuar:
1ª) Pasqual II, Álvaro II i Colau II, 60 – Ángel, Santi i Canya, 30
2ª) Álvaro, Solaz i Oñate, 60 – Núñez, Dani i Tino, 55

 Divendres 9-3-07:
1ª) Colau, Raül II i Pere (Bl) 60 – Miguel i Xavi (R) 40
2ª) Soro III i Félix 60 (rojos, Ramón) – Adrià I, Canari [Reaparició] i Pedrito, 40 (blaus, Pedrito)
 Dissabte 10-3-07, Pelaio (gal•leries prohibides) → Álvaro i Solaz, 60 (rojos, Aragó) – León, Dani i Canari, 40 (blaus, Miguelin). [Álvaro i Solaz varen estar molt bé]
23 Visites

Deixa un comentari